Meniu
Prenumerata

penktadienis, gegužės 14 d.


KORONAVIRUSAS
D. Trumpas neatmeta galimybės didinti muitus Kinijai
BNS
Scanpix
Donaldas Trumpas.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas svarsto galimybę padidinti muitų tarifus kiniškoms prekėms kaip vieną iš būdų nubausti Kiniją už nesavalaikį tarptautinės bendrijos informavimą apie koronaviruso atsiradimą.  

„Pasakysiu štai ką – tai pati baisiausia bausmė. Visi žaidžiame sudėtingą žaidimą: šachmatais ar pokerį. (...) Ir tai ne šaškės, štai ką jums pasakysiu“, – kalbėjo D. Trumpas televizijos „Fox News“ eteryje, atsakydamas į klausimą, ar svarsto galimybę nubausti Kiniją padidinant muitus.    

Prezidentas pridūrė: „Tarifai mažų mažiausiai yra svarbus instrumentas derybose.“ Paklaustas, ar koronaviruso atsiradimas buvo tyčinis ar visgi atsitiktinis, D. Trumpas sakė, kad, jo nuomone, Kinija „suklydo“. 

„Aš galvoju, kad jie padarė klaidą, bandė ją nuslėpti. (...) Jie nesugebėjo užgesinti gaisro. Jie stabdė žmones, vykusius į Kiniją, bet nestabdė žmonių, kurie iš Kinijos vyko į kitas pasaulio šalis“, – paaiškino jis.  Pasak prezidento, Kinija žinojo, kad problema egzistuoja, ir „buvo išmušta iš vėžių tos problemos“. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 05 04 09:17
Spausdinti