Meniu
Prenumerata

antradienis, rugpjūčio 11 d.
KORONAVIRUSAS
D. Trumpas apie koronavirusą JAV: po kelių savaičių būsime labai geros formos
BNS
Scanpix
Donaldas Trumpas

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį pareiškė, kad nesutinka su vyriausiojo šalies užkrečiamųjų ligų specialisto Anthony Fauci epidemiologinės padėties vertinimu, toliau augant užsikrėtimų naujuoju koronavirusu atvejų skaičiui šalyje.

„Dabartinė padėtis tikrai nėra gera“, – per tiesioginę transliaciją  socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Twitter“ pirmadienį sakė Nacionalinio alergijos ir užkrečiamųjų ligų instituto autoritetingas vadovas.

„Mes vis dar iki kelių [įklimpę] pirmojoje COVID-19 infekcijų bangoje“, – teigė jis.

Antradienį D. Trumpas viename interviu televizijai nesutiko su A. Fauci, kuris taip pat yra Baltųjų rūmų kovos su koronavirusu darbo grupės pagrindinis ekspertas, vertinimu.

„Manau, kad mūsų padėtis yra gera, – kalbėjo prezidentas interviu naujienų laidai „Full Court Press“, kurią veda buvusi „Fox News“ laidų vedėja. – Aš su juo [A. Fauci] nesutinku.“

„Dr. Fauci sakė nedėvėti kaukių, dabar jis liepia jas dėvėti“, – tęsė prezidentas, anot kurio, garsusis imunologas pasakė „daugybę dalykų“ ir davė prastų patarimų.

„Taigi, mes puikiai padirbėjome. Manau, kad po dviejų, trijų, keturių savaičių, kai kalbėsime kitą kartą, manau, būsime labai geros formos“, – pridūrė jis.

Tačiau kol kas Jungtinėms Valstijoms sunkiai sekasi kovoti su pandemijos protrūkiu, per kurį šalyje jau mirė 130 tūkst. žmonių – daugiau nei kurioje nors kitoje valstybėje. Šiuo metu labai padaugėjo naujų koronaviruso atvejų pietinėje ir vakarinėje šalies dalyse, kur vietos pareigūnai pradėjo švelninti karantino priemones. 

D. Trumpas nesureikšmina kasdien augančio naujų registruojamų užsikrėtimo atvejų skaičiaus ir sako, kad tai lemia išplėstas testavimas, o ne realiai suintensyvėjęs ligos plitimas.

Remiantis grupės „Covid Tracking Project“ duomenimis, šiuo metu Jungtinėse Valstijose per parą atliekama maždaug 600 tūkst. tyrimų dėl koronaviruso. Tačiau sveikatos apsaugos ekspertai sako, kad net tokia testavimo apimtis nepakankama, labai sparčiai augant naujų nustatomų COVID-19 atvejų skaičiui.

Antradienį JAV federalinės valdžios pareigūnai pranešė, kad suteiks galimybę nemokamai dėl COVID-19 infekcijos tikrintis žmonėms, nejaučiantiems jokių viruso simptomų. Taip siekiama užgesinti tris infekcijos protrūkius židinius pietinėje šalies dalyje. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 07 08 15:52
Spausdinti