Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, birželio 24 d.


TURIZMAS
Australija šiemet veikiausiai dar neatvers sienų užsieniečiams
BNS
Twenty20

Australija šiemet veikiausiai dar neatvers savo sienų keliautojams iš užsienio, nors ir prasideda skiepijimas nuo koronavirusinės infekcijos, pirmadienį pareiškė šalies vyriausiasis sveikatos apsaugos pareigūnas Brendanas Murphy.

Sveikatos departamento sekretoriaus B. Murphy, pagrindinio patarėjo Australijos atsako į virusą klausimais, teigimu, nesitikima, kad neribojamos kelionės į šalį ir iš jos bus atnaujintos 2021-aisiais.

„Manau, kad didžiąją šių metų dalį vis dar galios reikšmingi sienų apribojimai“, – sakė jis visuomeniniam transliuotojui ABC.

„Net jei bus pasiskiepiję daug gyventojų, nežinome, ar tai užkirs kelią virusui perduoti, – kalbėjo B. Murphy. – Ir tikėtina, kad karantinas dar kurį laiką tęsis.“

Australijos sienos nuo 2020 m. kovo faktiškai yra uždarytos užsieniečiams, siekiant sustabdyti COVID-19 plitimą, o kiekvieną savaitę leidžiama grįžti į šalį ribotam skaičiui piliečių ir jų šeimų.

Dešimtys tūkstančių australų dėl to lieka užstrigę užsienyje, o grįžtantys keliautojai turi sumokėti apie 3 tūkst. Australijos dolerių (1,9 tūkst. eurų) už 14 dienų karantiną viešbučio kambaryje.

Šalis užsitikrino prieigą prie „Pfizer-BioNTech“ ir „Oxford/AstraZeneca“ vakcinų. Planuojama, kad skiepijimas prasidės vasario pabaigoje, tačiau vis dar laukiama medicinos reguliavimo institucijų patvirtinimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 01 18 09:02
Spausdinti