Meniu
Prenumerata

pirmadienis, lapkričio 23 d.
BALTARUSIJA
A. Lukašenka laikosi savo: atmetė Vakarų siūlymus pradėti derybas
BNS
Scanpix
Aliaksandras Lukašenka.

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka trečiadienį atmetė Vakarų šalių siūlymus surengti derybas dėl šalyje po ginčijamų valstybės vadovo rinkimų besivystančios politinės krizės.

„Vakarų valstybių vadovai mums siūlo derybas, diskusijas – tačiau tuo pat metu varo savo liniją. Mes irgi tai matome, suprantame, bet nepriimame. Noriu, kad jie tai išgirstų“, – valstybinė naujienų agentūra BelTA citavo A. Lukašenkos pasisakymą per Valstybės saugumo tarybos posėdį.

Prezidentas taip pat paragino Vakarų šalių vyriausybes, besiruošiančias aptarti padėtį Baltarusijoje, visų pirma imtis spręsti savo pačių problemas.

„Jie šiandien ruošiasi surengti pasitarimą lyg ir užsienio reikalų ministrų, lyg ir Europos Sąjungos vadovų lygiu. Tiesiog jiems patarčiau: prieš badant pirštu mus – įtraukti į savo pasitarimų darbotvarkę klausimus dėl „geltonųjų liemenių“ [protestų judėjimo] Prancūzijoje, siaubingų riaušių JAV. Norėčiau, kad jie pirmiausiai apsvarstytų protestus prieš izoliaciją dėl koronaviruso Vokietijoje ir kitose Europos šalyse“, – sakė A. Lukašenka.

„Noriu pasakyti, kad pas juos – labai daug problemų. Ir nereikia šiandien baksnoti į Baltarusiją, siekiant nukreipti dėmesį nuo problemų, esančių Prancūzijoje, JAV, Vokietijoje ir taip toliau“ – pridūrė jis. Trečiadienį Europos Sąjungos lyderiai pradėjo pasitarimą vaizdo konferencijos formatu padėčiai Baltarusijoje aptarti.

Nuo rugpjūčio 9-ąją įvykusių Baltarusijos prezidento rinkimų, kuriuos opozicija laiko suklastotais, šalį krečia beprecedenčio masto protestai. Oficialūs rezultatai rodo, kad rinkimus laimėjo nuo 1994 metų šaliai vadovaujantis A. Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų, bet opozicija teigia, kad tikroji nugalėtoja yra Sviatlana Cichanouskaja, anot rinkimų komisijos, gavusi kiek daugiau nei 10 proc. balsų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 19 14:46
Spausdinti