Meniu
Prenumerata

antradienis, spalio 19 d.

Sportas
FUTBOLAS
Istorinė Suomijos naktis
Kol Lietuvos futbolas kasmet vis giliau rausia dugną, kitos mažosios valstybės atranda pergalių džiaugsmą 2014 m. birželis: Baltijos taurės turnyre Lietuvos
Komentarai
Ar nelaimingas bedarbis bus geras pilietis?
Esminė bazinių pajamų (BP) idėja – socialinių paslaugų ir išmokų sistemas pakeisti daug paprastesniu, universaliu vieno ar kelių dydžių visuotiniu „piliečio atlygiu“ bent tiems, kurie neturi jokių arba turi menkas ir nereguliarias pajamas. Nuo pat XVIII a. pabaigos įvairiais šio sumanymo pavidalais buvo siūloma spręsti tris pagrindines problemas moderniose laisvosios rinkos valstybėse.
Aktualijos
Teisingi ir neteisingi atsakymai
Verslininkas, rašytojas, inovacijas švietimo srityje inicijuojančios programos „HundrED“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Saku Tuominenas teigia, kad klysti sveika – tai skatina kūrybingumą. IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei jis pasakojo apie Suomijos švietimo sistemą ir pasiūlė receptų gerinti šios srities situaciją Lietuvoje.
IQ Tema
Ne savo rogėse?
Žinia, kad Jungtinės Tautos Lietuvą priskyrė Šiaurės Europos šalims, socialiniuose tinkluose nuvilnijo pasididžiavimo banga. Taip pat privertė savęs paklausti, ar tikrai jau tapome šiauriečiais.
Aktualijos
Suomijos laisvės šimtmetis: žvilgsnis nukreiptas į Vakarus, bet į NATO stoti neketina
Suomija, lygiai prieš šimtmetį paskelbusi nepriklausomybę nuo galingosios kaimynės Rusijos, toliau stiprina ryšius su Vakarais, regione tvyrant padidėjusiai įtampai dėl Maskvos veiksmų.
Aktualijos
Planą statyti Talino–Helsinkio tunelį EK laiko ankstyvu
Tam, kad tunelis tarp Talino ir Helsinkio galėtų sulaukti finansavimo iš Europos Komisijos, pirmiausia turi būti įgyvendintas „Rail Baltica“ projektas, pareiškė Europos Komisija, atsakydama į Estijos europarlamentaro Urmo Paeto paklausimą.
Aktualijos
D.Trumpas apie Rusijos keliamas grėsmes kalbėti nepanoro
JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį pareiškė manąs, kad daug šalių kelia pavojų saugumui, bet konkrečiai Rusijos tokia grėsme jis neįvardijo.
Verslas
Suomijos blaivinimo šimtmetis: pastangų daug, o kokie rezultatai?
Prieinamumo ribojimas ir gamybos bei prekybos monopolijos yra trys svarbiausios kolonos, ant kurių stovi Suomijos alkoholio kontrolės sistema. Tačiau ir šiai „trikojei konstrukcijai“ ne visada pavyksta išlikti stabiliai.
Aktualijos
Suomijoje įvykdytas išpuolis tiriamas kaip teroro ataka
Suomijos policija šeštadienį paskelbė, kad ankstesnę dieną įvykdytas išpuolis pietiniame Turku mieste, per kurį du žmonės buvo nudurti ir dar keli sužeisti, dabar tiriamas kaip teroro ataka.
Aktualijos
Prognozė: po 20 metų Estija pasieks 85 proc. Suomijos pragyvenimo lygio
Viena geriausiai besitvarkančių posocialistinių šalių Estija Vakarų valstybių kontekste atrodo ne taip gerai. Estijos centrinio banko ekonomisto Kasparo Ojos pasiekti 85 proc. Suomijos pragyvenimo lygio prireiks 15–20 metų.
ŽYMA
SUOMIJA