Meniu
Prenumerata

penktadienis, balandžio 19 d.


Verslas
PAJAMOS
Pernai Lietuvoje mažėjo žmonių, gyvenančių žemiau skurdo ribos, skaičius
Lietuvoje žemiau skurdo ribos pernai gyveno apie 215 tūkst. žmonių – vieno jų pajamos buvo iki 251 euro per mėnesį, o dviejų tėvų ir dviejų vaikų iki 14 metų šeimos – 527 eurai.
The Economist
COVID-19 IR PASAULINIS SKURDAS
COVID-19 griauna daug metų augusius kovos su pasauliniu skurdu pasiekimus
Dideliame skurde gyvenančių žmonių skaičius nuolat mažėjo, bet dabar sparčiai auga
Aktualijos
SOCIALINĖ NĖLYGYBĖ
Matyti plačiau: išmokų didinimas yra pats primityviausias atskirties mažinimo modelis
Nuo to, kaip bus sprendžiamas nelygybės rebusas, priklausys ne tik gyventojų piniginių storis
Komentarai
LIETUVOS EKONOMIKA
Rekordų, klestėjimo ir progreso dešimtmetis
Antrasis šio amžiaus ir trečiasis atkurtos Nepriklausomybės dešimtmetis Lietuvai buvo išskirtinai geras – sparčiai didėjo gyventojų pajamos ir gyvenimo kokybė, mažėjo skurdas ir buvo stebimas akivaizdus socialinis progresas.
Kava su IQ
K. Asfaw: „Technologijos gali vaikus išlaisvinti iš skurdo“
Jungtinių Tautų vaikų fondo UNICEF inovacijų plėtros vadovas Kidus Asfaw įsitikinęs, kad technologijos gali padėti spręsti opiausias pasaulio problemas ir daugiau dėmesio skirti vaikų poreikiams. Tačiau IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei jis pripažino, kad ne visuomet technologijas gebame panaudoti tinkamai.
Komentarai
Žuvis ir meškerė: nuo ko pradėti kovą su skurdu?
Socialinė atskirtis tampa aktualiausia tema Lietuvos politikoje, ji dominavo ir ką tik pasibaigusios prezidento rinkimų kampanijos metu. Nusitaikiusi į nusivylusius, dažniausiai regionų gyventojus, 2016 m. Seimo rinkimus triuškinamai laimėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Druskos ant šios žaizdos pabarsto ir Europos Komisija, vis primenanti, kad nelygybė mūsų šalyje yra viena didžiausių ES.
Komentarai
Skurdo Lietuva: kaltųjų paieškos
Vasaros pabaigoje pasirodžius naujiems skurdo rodikliams kilo šurmulys. Žiniasklaidoje netrūko nusivylimo ir priekaištų: 2017 m. duomenimis, skurdo rizikos lygis Lietuvoje
IQ Tema
Laisvai samdomi darbuotojai ateityje gali susidurti su aukšta skurdo rizika
Darbo sutarčių neturintys darbuotojai mėgaujasi laisve, bet yra persekiojami nesaugumo jausmo
Komentarai
Pasiklydę nelygybėje
Skurdas ir nelygybė yra labai jautrios temos, nes su bent vienu šių reiškinių esame susidūrę visi. Vis dėlto šaltai ir objektyviai reikia pripažinti, kad skurdas ir pajamų nelygybė – skirtingi dalykai. Jei tu įsikūręs dviejų kambarių bute, o kaimynas – keturių, tai nelygybė. Jei neturi kur gyventi, tai – skurdas. Paprastai tariant, net pačioje turtingiausioje visuomenėje skurdo nebus, tačiau nelygybė – garantuota.
Komentarai
Skurdas – grėsmė demokratijai
Viena praėjusios vasaros naujiena Lietuvoje yra tokia nemaloni, kad verčiau jos neaptartume. Tačiau teks. Tai tvarus ir demokratijai grėsmingas skurdas, kurio atsparumą Lietuvoje mums liepos pabaigoje nurodė platus palyginamasis tarptautinis tyrimas, atliktas įtakingo pasaulinio kovos su skurdu organizacijų tinklo „Oxfam“. Kodėl tai svarbu ir ką dėl to daryti?
Komentarai
Sąžinės skurdas, išmonės deficitas
Skurdas ir pajamų nelygybė yra opi Lietuvos problema, sunku tai paneigti. Tačiau karštai pasiginčyti būtų galima dėl to, kad tiek kovą su šiomis ydomis paskelbę valdantieji, tiek bet kuri kita partija ar atskirai paimtas politikas iš tiesų kada rimtai žvelgė į šią problemą.
Komentarai
Skurdo politika smukdo vidurinę klasę
Skurdo politika didindama perskirstymą sutelkia dėmesį į mažiausias pajamas gaunančius ir vargingiausiai gyvenančius žmones. Tokios politikos pavyzdys – didinami mokesčiai daugiau uždirbantiems, kad būtų galima mokėti įvairias pašalpas mažai ar nieko neuždirbantiems. Tai yra tiesioginis perskirstymas – paimti iš vienų ir duoti kitiems.
The Economist
Karas su skurdu: mažiau, bet dar yra
Pasaulis įspūdingais žingsniais naikina visišką skurdą. Bet nuo šiol judėti pirmyn bus daug sunkiau.
ŽYMA
SKURDAS