Meniu
Prenumerata

trečiadienis, sausio 19 d.

Pasaulis
PREZIDENTO RINKIMAI
J. Bidenas kaltina D. Trumpą kurstant neramumus JAV
JAV demokratų kandidatas į prezidentus Joe Bidenas pirmadienį apkaltino šalies vadovą Donaldą Trumpą kurstant smurtą, šalyje jau savaitę tęsiantis aukų pareikalavusiems neramumams, iškėlusiems į politinės darbotvarkės viršų teisėtvarkos temą, likus vos dviem mėnesiams iki valstybės vadovo rinkimų.
Aktualijos
BALTARUSIJA
G. Nausėda: A. Lukašenkos negalime vadinti legitimiu prezidentu
Lietuvos vadovas Gitanas Nausėda užsienio žiniasklaidai pareiškė, kad Aliaksandras Lukašenka negali būti laikomas legitimiu Baltarusijos prezidentu, nes rinkimai nebuvo laisvi ir demokratiški.
Pasaulis
DIDYSIS SEPTYNETAS
D. Trumpas: dėl pandemijos G 7 susitikimas gali būti rengiamas po JAV prezidento rinkimų
JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį pareiškė, kad Didžiojo septyneto (G 7) viršūnių susitikimas gali būti surengtas po lapkritį vyksiančių prezidento rinkimų, ir vėl užsiminė, kad jis ketina į šį renginį pakviesti šalių, kurios paprastai šiame forume nedalyvauja.
Pasaulis
BALTARUSIJA
Protestų naktis Minske: vienas žmogus žuvo, daug sužeistų
Baltarusijoje vienas žmogus žuvo per protestuotojų susirėmimus su milicija, vykusius antrą naktį iš eilės po savaitgalį įvykusių ginčijamų prezidento rinkimų,
Aktualijos
ALIAKSANDRAS LUKAŠENKA
L. Jonavičius: Baltarusijos valdžia nebegalės elgtis taip, kaip iki šiol
Politologas Laurynas Jonavičius sako, kad po Baltarusijoje kilusių masinių protestų šalies valdžia nebegalės toliau elgtis taip, kaip iki šiol, o
Pasaulis
PASKUTINĖ EUROPOS DIKTATŪRA
Prezidento rinkimų naktį Baltarusijoje kilo protestuotojų susirėmimų su milicija
Baltarusijos sostinėje ir virtinėje kitų miestų milicija naktį susirėmė su demonstrantais, protestuojančiais prieš sekmadienį įvykusių prezidento rinkimų preliminarius rezultatus, rodančius,
Pasaulis
JAV RINKIMAI
Likus 100 dienų iki rinkimų D. Trumpo populiarumas smarkiai smukęs
JAV prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį griežtai gynė savo perrinkimo kampaniją, likus 100 dienų iki rinkimų, o apklausoms rodant, kad respublikono lyderio populiarumas gerokai nusmuko.
Pasaulis
PASKUTINĖ DIKTATŪRA EUROPOJE
Baltarusijos opozicija vienija jėgas prezidento rinkimams
Baltarusijos opozicijos jėgos ketvirtadienį paskelbė, kad vykdys bendrą rinkimų kampaniją prieš rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimus, Centrinei rinkimų komisijai (CRK) atsisakius
Pasaulis
JAV PREZIDENTO RINKIMAI
D. Trumpas smunkantį populiarumą bando gelbėti keisdamas rinkimų kampanijos vadovą
 JAV prezidentas Donaldas Trumpas, smunkant jo populiarumui iki rinkimų likus mažiau nei keturiems mėnesiams, pertvarkė savo rinkimų štabą ir kampanijos vadovą Bradą Parscale'ą pakeitė Respublikonų partijos darbuotoju veteranu Billu Stepienu.
Pasaulis
SPRENDIMAS
Vienu mažiau: kalinamas A. Lukašenkos varžovas negalės dalyvauti rinkimuose
Baltarusijos centrinė rinkimų komisija antradienį atsisakė įregistruoti kandidatu rugpjūtį įvyksiančiuose prezidento rinkimuose kalinamą pagrindinį šalies vadovo Aleksandro Lukašenkos varžovą.
Pasaulis
LENKIJOS PREZIDENTO RINKIMAI
Lenkija: A. Duda užsitikrino antrąją kadenciją
Konservatyvių pažiūrų Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda sekmadienį itin maža balsų persvara įveikė liberalių pažiūrų Varšuvos merą ir užsitikrino antrąją kadenciją, rodo pirmadienį paskelbti beveik galutiniai oficialūs rezultatai.
Pasaulis
LENKIJOS PREZIDENTO RINKIMAI
Ar artėja Apšvietos idėjų pabaiga?
Ellen Hinsey ir Rafałas Pankowskis aptaria pirmą Lenkijos prezidento rinkimų turą. Rafałas Pankowskis yra privataus universiteto Varšuvoje „Collegium Civitas“ profesorius ir antirasistinės organizacijos „Never
Pasaulis
GRĖSMĖ ŠALIAI
Dar vienas smūgis D. Trumpui: dukterėčia memuaruose atskleidžia tamsiąją jo pusę
Sukčius, kuriam niekada negana. Taip liepos 14 d. JAV leidyklų lentynose pasirodyti turinčioje atsiminimų knygoje „Per daug ir niekad negana: kaip mano šeima sukūrė pavojingiausią žmogų pasaulyje“ JAV prezidentą Donaldą Trumpą apibūdina jo dukterėčia Mary Trump.
Pasaulis
TOS PAČIOS LYTIES ASMENŲ TEISĖS
Perrinkimo siekiantis A. Duda tikisi užbaigti vaikų „vergovę“
Tos pačios lyties poros Lenkijoje neturi galimybės įsivaikinti. Perrinkimo siekiantis dabartinis šalies vadovas Andrzejus Duda tikisi tam – vaikų „vergovei“ ir „eksperimentams“ su jais – kelią užkirsti ir ateityje.
Pasaulis
KAIMYNYSTĖ
Lenkijos prezidento rinkimai neatneš didelių pokyčių santykiuose su Lietuva
Politologai sako, kad Lenkijos prezidento rinkimai neatneš esminių pokyčių santykiuose su Lietuva, tačiau jie gali pakeisti Varšuvos ryšius su Briuseliu,
ŽYMA
PREZIDENTO RINKIMAI