Meniu
Prenumerata

penktadienis, sausio 21 d.

IQ Tema
Būti ir jaustis reikalingiems
Senstanti visuomenė neturėtų būti vertinama kaip prakeiksmas. Tačiau ir iki palaimingos pabaigos dar yra ką nuveikti.
IQ Tema
Rūpestis dėl žilagalvių – gerovės valstybės Lietuvoje grėsmės
Senstančią visuomenę padėtų išlaikyti imigrantai, jei patys netaptų našta
Aktualijos
Kodėl Vakarų pensininkai plaukioja kruizais
Kaupimas privačiuose pensijų fonduose nėra lietuvių išradimas – nemažoje dalyje užsienio šalių jis jau ne vieną dešimtmetį padeda užsitikrinti sotesnę
Komentarai
Dešiniųjų badas
Vasara – sporto metas. Sportuojantieji žino, kad gerai maitinantis ir treniruojantis kūnas tvirtėja. Nieko neveikiant ir badaujant jis glemba. Badaujantys žmonės paprastai nėra geros fizinės formos.
Komentarai
Kiaurasamčio ekonomika
Prieš dešimtmetį „The Economist“ gana taikliai apibūdino Rusijos ūkį kaip „kiaurasamčio ekonomiką“. Šalyje daug problemų, bet kol naftos kainos aukštos – gyventi galima. Kol į kiaurasamtį vanduo pilamas greičiau, nei iš jo iš išbėga, tol jame yra vandens.
Aktualijos
Linas Kukuraitis: privačiai kaupę pensijas galės grąžinti pinigus į „Sodrą“
Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis sako, kad dalį privačiuose antros pakopos pensijų fonduose iki šiol sukauptos pensijos bus galima grąžinti į „Sodrą“.
Komentarai
Ką rinktumėtes senatvėje – pažadus ar santaupas?
Markas Tvenas yra pajuokavęs, kad žmogaus turtas ir piniginė yra saugūs tik tada, kai Kongresas atostogauja. Nors mūsų Kongresas, t.y. Seimas, atostogauja, labai tikėtina, kad grįžusi iš atostogų valdžia kėsinsis į jūsų piniginę o tiksliau - į jūsų kaupiamas senatvės pensijas „antroje pakopoje".
Aktualijos
Būsimų pensijų matematika: 2 + 0 + 0 = 0?
Politikai vėl žada imtis privačių pensijų fondų reformos, nors tokios pastangos daliai piliečių vis vien neužtikrins sotesnės senatvės
Aktualijos
Lietuvos bankas siūlo pensijų reformas
Lietuvoje sparčiai daugėjant pensininkų bei mažėjant dirbančiųjų, kurie išlaikytų senjorus, Lietuvos bankas skambina pavojaus varpais - anot jo, būtina reformuoti pensijų sistemą ir susieti dirbančio žmogus įmokas valstybei su būsima jo pensija.
Komentarai
Vilkas ir mokesčių mokėtojas
Folklore yra ne vienas Ezopo pasakėčios apie vilką ir ėriuką atitikmuo.
Aktualijos
R. Lazutka: Ateityje pensijų anuitetus galėtų mokėti „Sodra“
Pensijų anuitetus ateityje galėtų mokėti „Sodra“, sako socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėjas Romas Lazutka .
Komentarai
Uždirbate 600 eurų? Džiaukitės – esate „turčius“
Kiek daugiau nei 600 eurų yra vidutinė alga Lietuvoje, atskaičius mokesčius. Dirbantys žmonės, turintys mažų vaikų ir finansinių įsipareigojimų, su tokia alga, regis, jaučiasi panašiai kaip pensininkai, kurie už 30–40 metų darbo gauna 266 eurus pensijos – tokia pernai buvo vidutinė senatvės pensija Lietuvoje.
Aktualijos
Senstant gyventojams Europai ir Lietuvai gresia pensijų stygius
Šiandieniniai darbuotojai išėję į pensiją gali sulaukti labai mažų išmokų, o pati sistema graso tapti Europos ekonomikos iššūkiu.
Verslas
„Sodros“ pensija – katino ašaros
Oriai senatvei – 246 eurai. Tokią pensiją dabartinė sistema žada ateities pensininkams po 30 metų – vidutinį atlyginimą gaunančiai šiandieninei dirbančiųjų kartai.
ŽYMA
PENSIJOS