Meniu
Prenumerata

sekmadienis, birželio 20 d.

Aktualijos
Suomijos laisvės šimtmetis: žvilgsnis nukreiptas į Vakarus, bet į NATO stoti neketina
Suomija, lygiai prieš šimtmetį paskelbusi nepriklausomybę nuo galingosios kaimynės Rusijos, toliau stiprina ryšius su Vakarais, regione tvyrant padidėjusiai įtampai dėl Maskvos veiksmų.
Verslas
Katalonijos ekonomika: reikšmingi, turtingi, bet įsiskolinę
Katalonija yra vienas ekonomiškai stipriausių Ispanijos regionų, sukuriantis beveik penktadalį visos šalies BVP. Sėkmingos ekonomikos veiksnys taip pat gali būti svarstomas siekiant atsiskirti, tačiau šis regionas taip pat yra ir trečias pagal skolos dydį.
Aktualijos
JAV: Kurdistano nepriklausomybės referendumas provokuoja ir destabilizuoja
Rugsėjo 25 dieną numatytą referendumą dėl Irako Kurdistano autonominio regiono nepriklausomybės derėtų atšaukti, penktadienį pareiškė Jungtinių Valstijų atstovai.
Aktualijos
Katalonija apsisprendė – netrukus rengs referendumą
Katalonijos parlamentas trečiadienį numatė būsimojo referendumo dėl nepriklausomybės datą. Tradiciškai tam prieštarauja Madridas, todėl neabejojama, kad Ispanijos politinis klimatas ims kaisti.
Aktualijos
Po Britanijos parlamento rinkimų Škotijos politikai nebėra tokie užtikrinti nepriklausomybe
Paskelbus Britanijos parlamento rinkimų rezultatus, greičiausiai keisis ne tik vyriausybės sudėtis, tačiau ir Škotijos pozicija dėl nepriklausomybės. Škotijos nacionalinei partijai (SNP) praradus 19 vietų parlamente, jos lyderei Nicolai Sturgeon gali tekti persvarstyti nepriklausomybės strategiją ir planus.
Aktualijos
Aštrėja nesutarimai tarp Ispanijos premjero ir Katalonijos prezidento
Ispanijos premjeras Mariano Rajoy pirmadienį apkaltino Katalonijos prezidentą  Carlesą Puigdemont'ą šantažu. Katalonai yra parengę planą nedelsiant atsiskirti nuo Ispanijos, jeigu Madridas neduos sutikimo rengti referendumo dėl nepriklausomybės.
Aktualijos
Škotijos nepriklausomybės referendumas gali įvykti kitąmet
Pirmoji Škotijos ministrė Nicola Sturgeon neatmeta galimybės, kad antras referendumas dėl nepriklausomybės nuo Didžiosios Britanijos gali įvykti 2018 metų rudenį.
Aktualijos
Sveikinimai Lietuvai – nuo Meksikos iki Japonijos
Prezidentė Dalia Grybauskaitė sulaukė pasaulio lyderių sveikinimų, skirtų Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai. Užsienio šalių vadovai Lietuvai linki klestėjimo, o visiems šalies žmonėms – laimės, sėkmės ir gerovės, pranešė Prezidentūra.
ŽYMA
NEPRIKLAUSOMYBĖ