Meniu
Prenumerata

antradienis, balandžio 16 d.


IT ir transportas
W. Ketterle: „Visuomenei reikia mokslininkų, einančių dar neišmintu keliu“
Technologinė pažanga, kaip ir žmonių susidomėjimas ja, stebina, sako Nobelio fizikos premijos laureatas, Masačusetso technologijos instituto profesorius Wolfgangas Ketterle. Tačiau to negana. Kalbėdamasis su IQ apžvalgininke Kotryna Tamkute jis teigė, kad norėdami keisti žmonių gyvenimus, turime užtikrinti mokslo, politikos ir verslo sąveiką.
Verslas
Kauno mokslo ir verslo ryšys: darbas prasideda nuo pokalbio
Mokslą ir verslą jungiantys tiltai Kaune jau statomi – netrūksta nei sėkmės pavyzdžių, nei nuolatinių iššūkių. Visgi visų suinteresuotų pusių sutelktinių pastangų dar pasigendama.
Aktualijos
Valdžios, verslo ir mokslo atstovai diskutavo dėl Kauno ateities
Spalio 18 d. verslo centre „Kauno dokas“ vyko žurnalo IQ ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų organizuotas forumas „Kaunas 2018 – inovacijų santaka“. Renginyje Europos Komisijos (EK) atstovybės Lietuvoje, Lietuvos banko, vietos verslo, savivaldybės, švietimo atstovai bei ekspertai iš užsienio pristatė ekonomines regiono tendencijas, miesto plėtros gaires ir galimybes, sėkmingus inovacijų versle pavyzdžius.
IQ Tema
Pakalbėkime apie homoseksualumą moksliškai
Vilniaus universiteto Psichologijos instituto Klinikinės psichologijos katedros docentas Paulius Skruibis teigia, kad homoseksualumo tolerancijos klausimas neturėtų būti vertinamas kaip politinis – kaip ir kitais psichinės sveikatos klausimais, taip ir šiuo, specialistų bendruomenėje vyrauja konsensusas, ir juo reikėtų pasitikėti.
Aktualijos
IQ Forumas „Utena 2018: mokslo ir verslo jungtys“
Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų Utenos filialas ir žurnalas IQ kviečia į forumą „Utena 2018: mokslo ir verslo jungtys“.
The Economist
Mažėjant aktyvumui namų ūkių apklausose, politikos formuotojams darosi neramu
Sparčiai mažėja aktyvumas namų ūkių apklausose. Pagrindo nerimauti turi ir statistikai, ir ekonomistai, ir politikos formuotojai
The Economist
Šiandienos jaunimas
Turtingose šalyse jauni žmonės elgiasi gražiau nei ankstesnių kartų ir mažiau vaikosi hedonizmo, tačiau jaučiasi vienišesni
Aktualijos
Teisingi ir neteisingi atsakymai
Verslininkas, rašytojas, inovacijas švietimo srityje inicijuojančios programos „HundrED“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Saku Tuominenas teigia, kad klysti sveika – tai skatina kūrybingumą. IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei jis pasakojo apie Suomijos švietimo sistemą ir pasiūlė receptų gerinti šios srities situaciją Lietuvoje.
Aktualijos
Švietimo taryba: egzaminai tėra momentinis žinių patikrinimas, todėl reikia kaupiamojo balo
2013–2016 metų švietimo būklės apžvalgą atlikusi Švietimo taryba rekomenduoja mažinti baigiamųjų egzaminų reikšmę. Teigiama, kad alternatyva galėtų tapti kaupiamojo vertinimo sistema.
Aktualijos
L.Mažutis: „Investuojame į auksinius šaukštus, o mokslo žmones paliekame už borto“
Baigęs studijas Strasbūro ir Harvardo universitetuose, dr. Linas Mažutis atsisakė siūlymų tęsti mokslinę veiklą užsienyje ir grįžo į Lietuvą. Apie kliūtis, kurias teko įveikti galimybių šalyje, kad atliktų pasaulyje pripažintus tyrimus, ir kita su mokslininku kalbėjosi Laura Čiginskaitė.
Aktualijos
Neapykantą nugalintis mokslas
Kadaise arabų plėšiko pasakose tarta frazė „Sezamai, atsiverk“ šiandien tampa valstybių bendradarbiavimo Artimuosiuose Rytuose simboliu.
Komentarai
75 proc. ginčų gali būti išspręsti be teismo įsikišimo
Pažengusios pasaulio valstybės jau daugiau kaip porą dešimtmečių lygiagrečiai su klasikiniu teismo procesu ginčams spręsti naudoja mediaciją.
Komentarai
Inovatyvi Lietuva – ar tikrai jau netrukus?
Dažnai viešojoje erdvėje skaitome įžvalgas, kuriose bandoma prognozuoti, ar pavyks Lietuvai iki 2020 m. pasiekti užsibrėžtą tikslą tapti gyvybės mokslų lopšiu.
Aktualijos
Artėjant prie pradžių pradžios
Daugelis girdėjome apie Šveicarijoje esantį didįjį hadronų greitintuvą (LHC) ir Higso bozono atradimą, bet ne visi suvokiame, kokia šio atradimo esmė ir reikšmė. Ką bando suprasti šiuolaikinė dalelių fizika? Kaip moksliniai atradimai veikia mūsų kasdienybę? Koks mokslo ir religijos santykis? Apie tai išskirtiniame interviu IQ apžvalgininkas Simas Čelutka kalbėjosi su 2009–2015 m. Europos branduolinių tyrimų organizacijos (CERN) generalinio direktoriaus pareigas ėjusiu Rolfu Dieteriu Heueriu.
ŽYMA
MOKSLAS