Meniu
Prenumerata

antradienis, kovo 9 d.

Aktualijos
Amžinieji karo belaisviai
Tai, kas iš tikrųjų vyksta karo zonoje, smarkiai skiriasi nuo to, kas matoma viešojoje erdvėje ir kaip tai interpretuojama, kaip teigia amerikietė rašytoja, žurnalistė Helen Benedict. IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei ji pasakojo apie vyrų ir moterų patirtis kare, veteranų integracijos problemas bei būtinybę pakeisti sistemą.
Aktualijos
Visuotinis šaukimas anksčiausiai galėtų būti įvestas 2023 metais
Prieš dvejus metus grąžinus šauktinių kariuomenę, vis dažniau kalbama apie visuotinį šaukimą. Tiesa, tam reikėtų papildomų lėšų – gynybos biudžetas turėtų padidėti maždaug 0,2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).
Aktualijos
Kitų metų gynybos biudžetas didėja iki kiek daugiau nei 2 proc. BVP
Kitais metais Lietuva pirmąkart pasieks NATO rekomenduojamą išlaidų gynybai dalį – 2 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP). Šios lėšos galėtų būti netgi šiek tiek didesnės – krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pranešė, kad gynybos biudžetas 2018 metais galėtų būti 2,006 proc. BVP.
Aktualijos
Lietuvos karinė žvalgyba: „Zapad“ dalyvavusių karių skaičius gerokai viršijo oficialų
Pasibaigus bendroms Rusijos ir Baltarusijos karinėms pratyboms „Zapad“ krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pakomentavo Lietuvos karinės žvalgybos surinktus duomenis.
Aktualijos
Afrikoje oficialiai atidaryta pirmoji Kinijos karinė užsienio bazė
Kinija plečia savo karinius pajėgumus – Pekinas oficialiai atidarė savo pirmąją karinę užsienio bazę Džibutyje.
Aktualijos
Kariuomenės viešieji pirkimai iš „Nota bene“ vėl atsidūrė teisėsaugos akiratyje
Prieš metus kilęs „Auksinių šaukštų“ skandalas buvo ne vienintelis teisėsaugai įtarimų sukėlęs pirkimas – Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo tirti iš bendrovės „Nota bene“ kariuomenės įsigytų gertuvių sandėrį.
Aktualijos
NATO kariai treniravosi ginti Lietuvos ir Lenkijos pasienį
Savaitgalį vyko NATO pratybos, skirtos vadinamojo Suvalkų koridoriaus gynybai.
Aktualijos
JAV išbandė tarpžemyninę balistinę raketą
Iš JAV oro pajėgų bazės Kalifornijoje į taikinį Ramiajame vandenyne buvo paleista tarpžemyninė balistinė raketa „Minuteman 3“ be kovinio užtaiso.
Aktualijos
Kariuomenė nutylėjo lėktuvo „Spartan“ avariją
Prieš kelias savaites dėl stipraus vėjo įvyko incidentas, per kurį apgadintas Lietuvos kariuomenės lėktuvas „Spartan“.
Aktualijos
Pasitikėjimas kariuomene – aukščiausias per dvylika metų
Per pastarąjį mėnesį reikšmingai padidėjo gyventojų pasitikėjimas kariuomene ir šiuo metu yra aukščiausias per dvylika metų, sako visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Vilmorus“ direktorius Vladas Gaidys.
Aktualijos
Didinamas karių profesionalų skaičius
Krašto apsaugos ministerija kitąmet numato toliau didinti karių profesionalų skaičių ir sukomplektuoti du batalionus šalies vakaruose.
Aktualijos
Rusija ir NATO vėl kalbasi
Rusijos Gynybos ministerija pranešė, kad šalies generalinio štabo vadas Valerijus Gerasimovas pirmą kartą per kelerius metus kalbėjosi su savo kolega iš NATO Petru Pavelu.
ŽYMA
KARIUOMENĖ