Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gegužės 19 d.

Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
J. Bidenas: JAV uždraudžia naftos importą iš Rusijos dėl invazijos į Ukrainą
JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį paskelbė draudimą naftos importui iš Rusijos.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
J. Bidenas V. Putiną pavadino „Rusijos diktatoriumi“
JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį skaitydamas metinį pranešimą pavadino Vladimirą Putiną „Rusijos diktatoriumi“, praėjus beveik savaitei nuo Maskvos invazijos į Ukrainą pradžios.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
JAV nesureikšmina rusų branduolinių pajėgų perėjimo prie sustiprintos kovinės parengties
JAV prezidentas Joe Bidenas ir kiti aukšto rango amerikiečių pareigūnai nesureikšmina Rusijos branduolinių pajėgų perėjimo prie sustiprintos kovinės parengties grėsmės, Ukrainoje vykstant karui su įsiveržusiomis rusų pajėgomis.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
JAV patvirtino sankcijas V. Putinui, S. Lavrovui ir Rusijos pajėgų vadovybei
JAV prezidento Joe Bideno administracija penktadienį patvirtino sankcijas Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui ir užsienio reikalų ministrui Sergejui Lavrovui dėl Maskvos
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis su J. Bidenu aptarė karinę pagalbą Ukrainai ir sankcijas Rusijai
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį pranešė telefonu pasikalbėjęs su JAV prezidentu Joe Bidenu apie karinę pagalbą Kijevo vyriausybei ir sankcijas Maskvai, jo šaliai kovojant su Rusijos karine invazija.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
J. Bidenas skelbia griežtas sankcijas Rusijai
JAV prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį reaguodamas į Maskvos pradėtą puolimą Ukrainoje paskelbė griežtų naujų sankcijų Rusijai, įskaitant svarbių bankų turto įšaldymą ir aukštųjų technologijų eksporto į šią šalį stabdymą.
Pasaulis
BALTIEJI RŪMAI
Sunkūs metai: J. Bidenui priešrinkiminius pažadus išpildyti sunkiau, nei duoti
Joe Bidenas į Baltuosius rūmus įžengė su krūva ambicingų pažadų. Kol kas juos išpildyti atrodo sunkiau, nei duoti. 2021 m. kovą
Aktualijos
GYNYBA
G. Nausėda: papildomų JAV karių siuntimas į Baltijos šalis rodo situacijos rimtumą
Papildomos JAV karinės pajėgos sustiprins Baltijos valstybių saugumą, tai rodo situacijos rimtumą, sako prezidentas Gitanas Nausėda.
Pasaulis
SANKCIJOS
J. Bidenas paskelbė naujų sankcijų Rusijai
JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį paskelbė naujų sankcijų Rusijai „pirmąjį paketą“, įskaitant pastangas atkirsti šią šalį nuo tarptautinių finansų, ir pabrėžė, kad tai yra atsakas į Maskvos pradedamą invaziją Ukrainoje.
Pasaulis
RUSIJA IR UKRAINA
Ukraina tikisi, kad V. Putino ir J. Bideno susitikimas nulemtų Rusijos pajėgų atitraukimą
Ukrainos užsienio reikalų ministras pirmadienį sveikino Prancūzijos iniciatyvą dėl JAV prezidento Joe Bideno ir Rusijos vadovo Vladimiro Putino susitikimo, ir sakė, jog Kijevas tikisi tokį susitikimą nulemsiant Maskvos pajėgų atitraukimą.
Pasaulis
ĮTAMPA
Išaugus įtampai dėl Ukrainos V. Putinas ir J. Bidenas iš principo sutarė susitikti
Pasaulis
RUSIJA IR UKRAINA
J. Bidenas: V. Putinas priėmė sprendimą veržtis į Ukrainą
JAV prezidentas Joe Bidenas penktadienį pareiškė, kad Rusijos lyderis Vladimiras Putinas priėmė sprendimą veržtis į Ukrainą, o ataka gali prasidėti artimiausiomis dienomis“.
Pasaulis
ALJANSAS
NATO ieškant naujo vadovo, kandidatų sąraše dominuoja moterys
Kai darbą baigiantis NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas vėliau šiais metais sugrįš į gimtąją Norvegiją vadovauti jos centriniam bankui, Aljansui reikės naujo vadovo ir pirmą kartą šį postą tikriausiai užims moteris.
Pasaulis
ĮTAMPA
J. Bidenas įspėja dėl „katastrofos Rusijai“, jei ši įsiveržtų į Ukrainą
JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį sakė manantis, kad Rusija veršis į Ukrainą, bet įspėjo, kad Maskva sumokėtų didelę kainą už visapusišką invaziją.
Pasaulis
GYNYBA
NATO sąjungininkės vienija jėgas prieš derybas su Rusija
Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkės Europoje vienija jėgas prieš trečiadienio susitikimą NATO būstinėje su Rusijos pasiuntiniais, rengdamosi derėtis dėl įtampos prie Ukrainos sienos slopinimo, abiem stovykloms atsisakant bent kiek nusileisti.
ŽYMA
JOE BIDENAS