Meniu
Prenumerata

antradienis, sausio 19 d.

Pasaulis
KORONAVIRUSAS
Kroatija pranešė apie savo pirmąjį užsikrėtimo koronavirusu atvejį
Kroatijos ministras pirmininkas antradienį pranešė, kad jo šalyje pirmąkart patvirtintas užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejis, taip pat tapęs pirmuoju Balkanų regione. „Buvo
Pasaulis
KORONAVIRUSAS
Virusas smelkiasi į Europą: Italijoje – jau keturios aukos
Italija pirmadienį pranešė, kad šiauriniame Lombardijos regione mirė ketvirtas naujuoju koronavirusu užsikrėtęs žmogus – 84 metų vyras. Lombardijoje, kur nuo šio
Pasaulis
KORONAVIRUSAS ITALIJOJE
Linksmybės baigėsi: dėl plintančio koronaviruso nutraukiamas Venecijos karnavalas
Italijos pareigūnai sekmadienį pranešė, kad nutraukiami žymiojo Venecijos karnavalo renginiai, siekiant sustabdyti naujojo koronaviruso plitimą.
Pasaulis
KORONAVIRUSAS
Italijoje mirė pirmasis koronavirusu užsikrėtęs žmogus
Italijoje mirė 78 metų vyras, kuriam buvo diagnozuota naujojo koronaviruso COVID-19 infekcija, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Tai pirmasis mirtinas šios
Verslas
STRATEGIJA
„UniCredit“ Italijoje atleis apie 6 tūkst. darbuotojų
Italijos bankas „UniCredit“ planuoja atsisakyti apie 6 tūkst. darbo vietų ir uždaryti 450 filialų Italijoje, įgyvendindamas savo naująją strategiją.
Pasaulis
TURIZMAS
Italija kenčia dėl koronaviruso
Italijos turizmo verslo nuostoliai dėl Kinijoje prasidėjusios naujojo koronoviruso epidemijos gali siekti 4,5 mlrd. eurų, pranešė Italijos naujienų agentūra ANSA, remdamasi „Istituto Demoskopika“ atliktais tyrimais.
Pasaulis
ITALIJA
Italijos populistų lyderio M. Salvini „Lyga“ patyrė nesėkmę regioniniuose rinkimuose
Italijos populistų lyderiui Matteo Salvini nepavyko laimėti svarbių regioninių rinkimų ir sužlugdyti trapios koalicinės šalies vyriausybės, rodo sekmadienį vėlai vakare paskelbti balsavusių rinkėjų apklausų duomenys.  
Vietovardžiai
Toskanos genijus ir genijaus Toskana
Leonardo da Vinci šiais laikais būtų influenceris, savo išradimų bandymus tiesiogiai transliuojantis per asmeninį jutubo kanalą. Bet jis mirė prieš 500 metų, palikęs daugybę neįmintų mįslių. Dalia Smagurauskaitė keliskart sugrįžta į atokius jo gimtojo Italijos regiono kampelius ir pažymi svarbiausias leonardiškosios legendos stoteles.
Kultūra
Ryšininkė iš Romos
Lietuvos menų festivalis Romoje ir pirmą kartą Vilniuje surengti pusryčiai su 13 mūsų šalies kultūros atašė – dvi priežastys susitikti pokalbio su Julija Reklaite. Architektė, kultūros atašė Italijoje su Viktorija Vitkauskaite kalbėjosi apie kultūros eksportą, žmogaus – orkestro veiklos specifiką ir italų mentalitetą.
Temos
Gelmių pabaisa prie Neapolio
Visiems teko girdėti apie Vezuvijų, bet gerokai pavojingesnis ugnikalnis yra Flegrėjaus laukai. Helen Gordon keliauja į Neapolį patyrinėti šios didžiulės grėsmės.
Aktualijos
„Financial Times“: ES gali sumažinti finansavimą Rytų ir Vidurio Europai
Briuselis planuoja Rytų ir Vidurio Europos valstybėms narėms skiriamą Europos Sąjungos (ES) finansavimą ateinančiu biudžeto laikotarpiu sumažinti dešimtimis milijardų eurų ir šias lėšas nukreipti į šalis, kurios smarkiai nukentėjo nuo finansų krizės, kaip antai Ispaniją ir Graikiją, rašo britų verslo dienraštis „The Financial Times“.
Verslas
Prasti laikai Italijos ekonomikai: aplenkė ispanai, už penkmečio užnugaryje paliks slovakai ir čekai
Ispanijos bendrasis vidaus produktas (BVP) vienam gyventojui pagal perkamosios galios paritetą 2017 metais pirmą kartą nuo 1998 metų viršijo atitinkamą Italijos rodiklį, parodė naujausia Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ataskaita.
Pasaulis
Italijos parlamento rinkimai: džiūgaujantys euroskeptikai ir slidus euro klausimas
Paskelbus preliminarius sekmadienį vykusių Italijos parlamento rinkimų rezultatus paaiškėjo, kad itin stiprias pozicijas įgijo euroskeptiškas ir antiimigracines nuostatas palaikančios partijos.
ŽYMA
ITALIJA