Meniu
Prenumerata

sekmadienis, spalio 1 d.


Pasaulis
IRANAS
JT dėl protestų malšinimo pašalino Iraną iš moterų teisių komisijos
Jungtinės Tautos, atsižvelgusios į žiaurų Teherano susidorojimą su moterų vadovaujamais protestais, trečiadienį nubalsavo už Irano pašalinimą iš moterų teises ginančios institucijos.
Pasaulis
ES IR IRANAS
Vokietija smerkia Irano egzekucijas, o ES ketina taikyti sankcijas
Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock pirmadienį, kai Teheranas viešai pakorė sulaikytąjį, pareiškė, kad Irano vykdomos egzekucijos yra bandymas įbauginti protestuotojus.
Temos
PROTESTAI IRANE
„Esu tokia pati kaip Mahsa. Noriu laisvės“
Pyktis Irano režimui išsiliejo į gatves. Nicolas Pelhamas užrašė atvirą merginos, žurnalistės ir technologijų specialistės, išpažintį.
Pasaulis
IRANAS
Teheranas perspėjo Saudo Arabiją, kad gali imtis veiksmų dėl tariamos destabilizacijos
Iranas perspėjo savo kaimynines šalis, įskaitant Saudo Arabiją, kad imsis atsakomųjų veiksmų už jų neva destabilizuojantį elgesį, šiitiškoje respublikoje tęsiantis protestams, išprovokuotiems jaunos kurdės Mahsos Amini mirties.
Pasaulis
IRANAS
Iranas paskelbė sukūręs hipergarsinę raketą
Iranas sukūrė hipergarsinę raketą, galinčią įveikti visas gynybos sistemas, ketvirtadienį paskelbė generolas Amiras Ali Hajizadeh, vadovaujantis Irano Revoliucinės gvardijos aerokosminiam junginiui.
Kava su IQ
KAVA SU IQ
F. Parsa: iranietės įkvėps moterų judėjimus visame pasaulyje
Irane jau antras mėnuo tęsiasi masiniai protestai, kilę po to, kai rugsėjo16-ąją moralės policija nužudė 22-ejų studentę Mahsą Amini dėl to, kad ši netinkamai dėvėjo hidžabą.
Kava su IQ
KAVA SU IQ
F. Aman: Irano protestai nebėra vien dėl hidžabų
Irane jau antras mėnuo tęsiasi masiniai protestai, kilę po to, kai rugsėjo16-ąją moralės policija nužudė 22-ejų studentę Mahsą Amini dėl to, kad ši netinkamai dėvėjo hidžabą.
Pasaulis
IRANAS
Irane gedėtojai susirinko prie M. Amini kapo, nepaisydami sustiprintų saugumo priemonių
Gedėtojai trečiadienį susirinko prie Mahsos Amini kapo paminėti 40 dienų po jos mirties, nepaisydami sustiprintų saugumo priemonių, taikomų brutaliai slopinant moterų vadovaujamus protestus.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Izraelio prezidentas perdavė JAV žvalgybinės informacijos dėl Irano dronų Ukrainoje
Izraelio prezidentas Isaacas Herzogas antradienį sakė perduodantis Jungtinėms Valstijoms žvalgybinės informacijos, įrodančios, kad Iranas tiekia Rusijai dronus, jos naudojamus Ukrainoje, ir paragino imtis griežto atsako.
Pasaulis
IRANAS
Irane dėl protestų kaltinimai pateikti 300 asmenų, keturiems gresia mirties bausmė
Dėl Teherane vykusių protestų, kuriuos sukėlė Mahsos Amini mirtis, kaltinimai pareikšti daugiau kaip 300 žmonių, įskaitant keturis asmenis, kuriems gresia mirties bausmė, pirmadienį pranešė Irano teisminė valdžia.
Pasaulis
IZRAELIS
Izraelio premjeras sako „labai susirūpinęs“ Rusijos ir Irano kariniais ryšiais
Izraelio premjeras Yairas Lapidas ketvirtadienį kalbėdamasis su ukrainiečių užsienio reikalų ministru išreiškė didelį susirūpinimą dėl Rusijos ir Irano karinių ryšių, Maskvai naudojant iranietiškus dronus taikiniams Ukrainoje atakuoti.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis: Maskvos naudojimasis Irano dronais rodo „karinį ir politinį bankrotą“
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį pareiškė, kad tai, jog Maskva plačiai naudoja Irano gamybos dronus per pastarojo meto atakas prieš jo šalį, yra Kremliaus „karinio ir politinio bankroto“ simbolis.
Pasaulis
ES įveda sankcijas Iranui, į sąrašą įtraukta ir „moralės policija“
Europos Sąjunga pirmadienį paskelbė sankcijas vadinamajai Irano „moralės policijai“, informacijos ministrui ir Revoliucinės gvardijos kibernetiniam padaliniui dėl Mahsos Amini mirties areštinėje ir vėlesnių protestų malšinimo.
Aktualijos
BEPILOČIAI ORLAIVIAI
G. Landsbergis: tiekdamas Kremliui dronus Iranas tampa karo Ukrainoje bendrininku
Tiekdamas Kremliui dronus, kuriais puolamas Kyjivas, Iranas tampa karo Ukrainoje bendrininku, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
Pasaulis
IRANAS
Iranas teigia, kad M. Amini mirė nuo ligos, ne nuo smūgių
Irano kurdės Mahsos Amini mirties priežastis buvo liga, o ne smūgiai ar mušimas, teigiama penktadienį paskelbtoje oficialioje medicinos ataskaitoje, kuri buvo paskelbta praėjus trims savaitėms po jos mirties areštinėje.
ŽYMA
IRANAS