Meniu
Prenumerata

sekmadienis, spalio 1 d.


Finansai ir investavimas
EKONOMIKA
LB prognozuoja, kad paskolos įmonėms nustos brangti kitąmet
Smarkiai pabrangus verslo kreditavimui, įmonės vis dažniau skolinasi ne iš didžiųjų vietos bankų, o viena iš kitos, mažesnių šalies ar
Verslas
INFLIACIJA
Metinė infliacija euro zonoje balandį pakilo iki 7 proc.
Metinė infliacija euro zonoje balandį pakilo iki 7 proc., antradienį pranešė Europos Sąjungos (ES) oficiali statistikos agentūra Eurostatas.
Aktualijos
NAUJIENŲ APŽVALGA
Penktadienio kaleidoskopas: euro zonos ekonomika, NATO susitikimas ir kitos svarbiausios naujienos
Svarbiausių balandžio 21-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga. Ekonomika. Euro zonos ekonomikos augimas balandį paspartėjo ir pasiekė aukščiausią lygį per
Finansai ir investavimas
EURO ZONA
Euro zonos ekonomikos augimas balandį paspartėjo
Euro zonos ekonomikos augimas balandį paspartėjo ir pasiekė aukščiausią lygį per 11 mėnesių, penktadienį parodė vienas atidžiai stebimas rodiklis. Kaip pranešama,
Verslas
INFLIACIJA
ECB prognozuoja, kad infliacija euro zonoje ateinančiais mėnesiais ir toliau mažės
Euro zonoje šiuo metu fiksuojama aukšta infliacija ateinančiais mėnesiais turėtų tęsti mažėjimą, tačiau atitinkamas prognozes vis dar supa neapibrėžtumas. Tai penktadienį pareiškė Europos centrinio banko (ECB) vadovė Christine Lagarde.
Verslas
EURO ZONA
Euro zonos metinė infliacija sumažėjo iki 6,9 proc.
Išankstiniu vertinimu, 2023 m. kovą euro zonos metinė infliacija turėtų būti 6,9 proc., t. y. mažesnė nei vasarį, kai siekė 8,5 proc., praneša Eurostatas.
Finansai ir investavimas
EURO ZONA
ES lyderiai tikina, kad padėtis euro zonos bankininkystės sektoriuje yra stabili
Europos Sąjungos (ES) lyderiai ir Europos centrinio banko (ECB) vadovė penktadienį siekė dar kartą patikinti rinkas, kad padėtis euro zonos
Verslas
EKONOMIKA
G. Šimkus: euro zonos ekonomika, panašu, rodys atsigavimo ženklus
Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus mano, kad euro zonos ekonomika artimiausiu metu rodys atsigavimo ženklus. Jis taip pat pažymėjo, kad praėjusių metų paskutinį ketvirtinį ekonomikos aktyvumas euro zonoje neaugo, bet atsižvelgiant į tai, jog buvo tikimasi techninės recesijos, tai yra gera žinia.
Verslas
EURO ZONA
Patikslinti duomenys rodo ketvirtojo ketvirčio euro zonos stagnaciją
Euro zonos ekonomika 2022 metų ketvirtąjį ketvirtį stagnavo, trečiadienį pranešė Eurostatas, patikslinęs ankstesnius duomenis, tuomet rodžiusius silpną augimą.
Verslas
INFLIACIJA
Metinė infliacija euro zonoje vasarį nežymiai sumenko
Metinė infliacija euro zonoje vasarį sumenko iki 8,5 proc., ketvirtadienį pranešė Europos Sąjungos (ES) oficiali statistikos agentūra Eurostatas.
Pasaulis
RYTŲ EUROPA
Bulgarijai politinė krizė gali kainuoti narystę euro zonoje nuo 2024-ųjų
Bulgarija dėl ją apėmusios politinės krizės gali nuo 2024-ųjų neprisijungti prie euro zonos, nors šią datą planavo trejus metus, skelbia leidinys „Euractiv“, cituodamas Bulgarijos finansų ministrę Rosicą Velkovą.
Verslas
PALŪKANŲ NORMOS
Išlaidautojų tramdymas: sparčiai augančios palūkanų normos privers prisiminti taupymo įpročius
Pernai liepą Europos centrinis bankas (ECB) pirmą kartą nuo 2008-ųjų finansų krizės kilstelėjo bazinę palūkanų normą. Nuo to laiko palūkanų kartelė aukštyn šoktelėjo dar tris kartus, neatmetama, kad penktas kartas laukia kovą.
Aktualijos
NAUJIENŲ APŽVALGA
Antradienio kaleidoskopas: euro zonos augimas, protestai Prancūzijoje ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių sausio 31-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
NT ir energetika
GAMTINIŲ DUJŲ PAKLAUSA
Ekspertai: smukusios dujų kainos dar labiau kristi neturėtų
Dėl neįprastai šiltų orų sumažėjus gamtinių dujų paklausai ir jų kainoms Europoje nukritus į prieš karą buvusį lygį, BNS kalbinti
ŽYMA
EURO ZONA