Meniu
Prenumerata

penktadienis, liepos 1 d.

Pasaulis
EKONOMIKA
ES patvirtino laikinąją sistemą ekonomikai remti krizės sąlygomis
ES valstybės narės galės pasiūlyti nustatyto dydžio subsidijų ir pigių paskolų įmonėms, nukentėjusioms nuo karo Ukrainoje ir sankcijų Rusijai poveikio, trečiadienį pranešė Europos Komisija.
Aktualijos
INFLIACIJA
Parlamentarai iš Lietuvos banko pasigedo konkrečių scenarijų ir siūlymų dėl infliacijos
Kai kurie Seimo nariai sako pasigendantys konkretesnių Lietuvos banko (LB) skelbiamų šalies ekonomikos raidos prognozių bei priemonių kylančiai infliacijai suvaldyti.
Verslas
ŽALIOJI TRANSFORMACIJA
EIB: Lietuvos gyventojai mano, kad žalioji ekonomika pagerins jų gyvenimo kokybę
Lietuvos gyventojai tikisi, kad perėjimas prie žaliosios ekonomikos pagerins jų gyvenimo kokybę, tačiau kiek daugiau nei pusė jų mano, kad tai sumažins ekonomikos augimą, rodo Europos investicijų banko (EIB) apklausa.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
Rusijoje valiutų grynaisiais rinka uždaroma pusmečiui
Rusijos centrinis bankas naktį į trečiadienį priėmė drastišką sprendimą pusmečiui iki rugsėjo 9-osios faktiškai uždaryti valiutų grynaisiais rinką, šaliai patiriant precedento neturinčias finansines ir ekonomines sankcijas dėl jos karinės agresijos prieš Ukrainą.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
„Bloomberg“: Rusiją tarptautinis nemokumas gali ištikti artimiausią mėnesį
Rusija balandį dėl tarptautinių sankcijų, įvestų ir plečiamų dėl jos nepagrįstos ir brutalios karinės agresijos prieš Ukrainą, gali tapti nepajėgi vykdyti įsipareigojimus tarptautiniams skolintojams, tvirtina agentūra „Bloomberg“, remdamasi vieno didžiausių JAV banko „Morgan Stanley“ ekspertų vertinimais.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
Ekonomistai: ES sankcijos lems Rusijos finansinį krachą (poveikis Lietuvai bus menkas)
Europos Sąjungai sekmadienį paskelbus naujų plačių sankcijų Rusijai dėl pastarosios įsiveržimo į Ukrainą, BNS kalbinti ekonomistai sako, jog per kelias savaites tai gali sukelti Rusijos finansų krachą, be to, jie pastebi, kad sankcijų poveikį lems ir tai, kokie Rusijos bankai bus atjungti nuo tarptautinės tarpbankinių atsiskaitymų sistemos SWIFT.
The Economist
PASAULIS 2022. ARTIMIEJI RYTAI
Pavyzdingas elgesys: Saudo Arabija neria apynasrį pragaištingai užsienio politikai
Mohammedui bin Salmanui gerų naujienų nebūna. Nuo 2015 m., kai žaibiškai iškilo nuo mažai kam žinomo Saudų karalaičio iki faktiško šalies valdovo, įvairiausiais savo veiksmais jis pagarsėjo kaip pagiežingas ir ūmus. Iš tų sprendimų būtų galima išskirti pragaištingą nesibaigiantį karą Jemene, Kataro blokadą, keistą tuomečio Libano ministro pirmininko Saado Hariri pagrobimą ir Saudo Arabijos žurnalisto Jamalo Khashoggi nužudymą. Namie jis remdamasis abejotinais kaltinimais sodina į kalėjimą aktyvistus, reikalauja pinigų iš karalaičių bei verslininkų ir laiko pastaruosius prabangioje nelaisvėje Rijado „Ritz-Carlton“ viešbutyje.
The Economist
PASAULIS 2022. AFRIKA
Mažos, guvios ir nepriklauso nuo naftos
Didžiausiems Afrikos ūkiams bus sunku, o mažesni kaimynai veršis į priekį Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad 2022 m. Užsachario Afrikai pagaliau
Verslas
EKONOMIKA
Analitikai: 2021 m. BVP rezultatas – geras, bet šie metai bus prastesni
Statistikams paskelbus, kad Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) pernai augo 5,1 proc., kai kurie ekonomikos analitikai bei statistikai sako, jog tai labai geras rezultatas, tuo metu kiti mano, kad BVP augimas galėjo būti didesnis, o Lietuvos potencialas neišnaudojamas. Šie metai, pasak ekonomistų, dėl itin didelės infliacijos gali būti prastesni.
Komentarai
KOMENTARAS
2021 m. BVP: subalansuoto ir spartaus augimo metai
Nepaisant pandemijos iššūkių, griežto ir ilgo karantino pavasarį, trikdžių tiekimo grandinėse ir besiriečiančių aukštyn žaliavų kainų kreivių, Lietuvos ekonomika, viena pirmųjų Europos Sąjungoje, skubiai užglaistė pandemijos nuostolius ir sparčiai stiebėsi aukštyn. Vakcinų atsiradimas, ištobulintos ekonominės pagalbos priemonės ir Lietuvos ekonomikos struktūros atsparumas pandeminėms grėsmėms leido atskirti ekonominius procesus nuo kovų sveikatos fronte. Stebėjome subalansuotą ekonomikos plėtrą: ji rėmėsi tiek vidaus vartojimu, tiek ir įspūdingais į eksportą orientuotų veiklų rezultatais, o palanki kreditavimo aplinka ir siekis sumažinti priklausomybę nuo besipučiančių darbo kaštų lėmė didesnes produktyviųjų investicijų apimtis.
Pasaulis
TEMPO LĖTĖJIMAS
2021 m. Kinijoje fiksuotas rekordiškai mažas gimstamumas
Kinijoje gimstamumas 2021 metais buvo rekordiškai mažas, rodo pirmadienį paskelbti oficialūs duomenys, analitikams įspėjant, kad spartesnis nei tikėtasi populiacijos senėjimas gali trukdyti augti ekonomikai.
The Economist
PASAULIS 2022. APŽVALGOS
Nauja pusiausvyra: stygiaus slegiamos pasaulio ekonomikos laukia lemtingi metai
Ar pasaulio ekonomiką siūbuojančios stagfliacinės jėgos užsitęs? 2021 m. centriniai bankai ir dauguma ekonomistų kartojo, kad infliaciją skatinantys ir augimą stabdantys veiksniai bus laikini. Tiekimo grandinių nepakankamumas išnyks, energijos kainos nusileis į Žemę, o dėl niekam nesuprantamų priežasčių vis dar nedirbantys turtingųjų šalių gyventojai vėl ims plušėti. Ir vis dėlto 2021-iesiems artėjant prie pabaigos, finansų rinkų, visuomenės ir net centrinių bankų viltys ima bliūkšti.
The Economist
PASAULIS 2022. JAV
Atsigavimas, antra dalis: JAV ūkis pamažu grįš prie ikipandeminės tendencijos
Iš pirmo žvilgsnio 2021 m. JAV pagrindinio augimo skaičiai atrodo kaip įspūdingas pasiekimas. 2020 m. susitraukęs 3,5 proc., BVP veikiausiai bus paaugęs beveik 6 proc. – per daugiau kaip 50 metų nuo dugno iki piko nė karto nebuvo pašokta staigiau. Bet detalės kelia daugiau nerimo. Pašoko infliacija, įmonėms sunku rasti darbuotojų ir trūksta visko nuo sauskelnių iki automobilių. 2022-ieji viską apvers: pagrindinio augimo skaičiai bus ne tokie įspūdingi, bet po JAV ekonominio variklio dangčiu padėtis bus geresnė.
Verslas
INTERVIU
VIVA vadovas D. Vilčinskas: parama verslui galėtų būti įvairesnė
Valstybės investicijų valdymo agentūros (VIVA) valdomo Pagalbos verslui fondo vadovas sako, kad ateityje fondas galėtų gelbėti ne tik dėl pandemijos nukentėjusias įmones, bet ir teikti papildomą finansavimą investicijoms, obligacijoms ar kitokią pagalbą.
Finansai ir investavimas
INFLIACIJA
Euro zonoje gruodį fiksuota rekordinė 5 proc. infliacija
Euro zonoje metų infliacija gruodį išaugo iki aukščiausio lygio nuo tada, kai pradėti rinkti duomenys 1997-aisiais, penktadienį pranešė Eurostatas.
ŽYMA
EKONOMIKA