Meniu
Prenumerata

trečiadienis, birželio 3 d.
Komentarai
Vakarams vertėtų ne vien mokyti paribio valstybes, bet ir mokytis iš jų
Vakarai turėtų mokyti, o Rytai – klausytis. Toks mąstymo modelis buvo įsigalėjęs praėjusio amžiaus paskutinio dešimtmečio pradžioje, kai buvusios pavergtosios tautos skubėjo kurti (arba, kai kuriais atvejais, atkurti) politikos ir ekonomikos institucijas, reikalingas demokratijai ir klestėjimui.
Aktualijos
Europos Komisija „Rail Balticai“ skyrė trečdalį prašytos paramos
Europos Komisija (EK) trijų Baltijos šalių transeuropinės geležinkelio vėžės projektui skyrė trečdalį prašytos paramos – vietoj prašytų 313,3 mln. eurų suteikta 110,471 mln. eurų parama.
Verslas
„Rail Baltica“ atveža geležinkelininkų trūkumą
„RB Rail“ valdybos pirmininkė Baiba Rubesa pareiškė, kad naujai tiesiamai europinei vėžei eksploatuoti dabartinių pajėgumų neužteks. Geležinkelį ketinama užbaigti iki 2026 metų, o iki to laiko Baltijos šalyse reikia arba apmokyti naujus darbuotojus, arba jų atsivežti, pabrėžė ji.
Aktualijos
V. Putinas: kam kalbėti apie sankcijas, jei nevyksta nieko neįprasta?
Atsakinėdamas į gyventojų klausimus, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas išreiškė viltį, kad Maskvos ir Vašingtono santykiai normalizuosis, o pasaulis greitai pamatys, jog Rusija nekelia jokios grėsmės. Vis dėl to tai neleido išvengti sarkastiškų visuomenės pastebėjimų.
Verslas
Kaip pasitinkamas tarptinklinio ryšio reguliavimas Baltijos šalyse?
Baltijos šalių mobiliojo ryšio rinkos, vartojimo įpročiai yra palyginti panašūs, visose šalyse veikia tų pačių savininkų valdomos mobiliojo ryšio bendrovės, tačiau Lietuva, Latvija ir Estija nuo rytojaus Europos Sąjungoje (ES) įsigaliojantį naują tarptinklinio ryšio reguliavimą pasitinka skirtingai.
Aktualijos
Daugiau ar mažiau Europos?
Šiais metais veiklą pradėjęs Vilniaus politikos analizės institutas vakar pristatė savo pirmojo tyrimo rezultatus apie Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų požiūrį į tolesnį Europos Sąjungos vystymąsi.
Aktualijos
Lietuvoje lankosi JAV gynybos sekretorius J. Mattisas
Į Lietuvą antradienio vakarą atvyko Jungtinių Valstijų gynybos sekretorius Jamesas Mattisas. Šiuo vizitu naujoji Jungtinių Valstijų administracija siekia pademonstruoti įsipareigojimus Baltijos šalių saugumui, tvyrant nerimui dėl Rusijos užsienio politikos.
Verslas
Metų pradžioje Lietuva eksportavo daugiau nei Latvija ir Estija kartu
Lietuvos eksportas sausio-vasario mėnesiais pranoko bendrą Latvijos ir Estijos, rodo Latvijos centrinės statistikos valdybos paskelbti duomenys.
Aktualijos
Baltijos šalių premjerų susitikime bus glaistomi nesutarimai dėl energetikos
Baltijos šalių premjerų susitikime Taline Lietuva, Latvija ir Estija sieks užglaistyti nesutarimus dėl strateginių dujų ir elektros projektų. Konkrečių sprendimų ir susitarimų pirmadienį vyriausybių atstovai nepasirašys, tačiau pokalbiai bus svarbūs Lietuvai, siekiančiai įtikinti kitas šalis, jog suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas vertas gauti europinės paramos, o sinchronizuoti elektros tinklus per Lenkiją galima ir viena jungtimi.
Verslas
Prognozė: Lietuvos ekonomika šiemet augs daugiau nei Estijos
Lietuvos ir Latvijos ekonomika šiemet augs po 3 proc. ir bus sparčiausia Baltijos šalyse, prognozuoja didžiausios Šiaurės ir Baltijos šalių finansų grupės „Nordea“ analitikai. Tuo metu Estijoje ūkio augimas turėtų siekti 2,5 proc., teigiama antradienį paskelbtoje ekonomikos apžvalgoje „Economic Outlook“.
Verslas
Lietuva pernai eksportavo daugiau nei latviai ir estai kartu
Latvijos centrinės statistikos valdybos paskelbtais duomenimis, Lietuva 2016 metais eksportavo daugiau negu Latvija ir Estija kartu.
Komentarai
Didžioji Britanija ir Šiaurės bei Baltijos šalių saugumas
Praeitą savaitgalį Miuncheno saugumo konferencijoje tvyrojo Pax Americana pabaigos Europoje pojūtis. Trumpa nuvilianti gynybos sekretoriaus Jameso Mattiso kalba ir neįtikinamas viceprezidento Mike'o Pence'o pasisakymas nesugebėjo atitaisyti sumaišties, sukeltos Donaldo Trumpo neatsargių kalbų. Galbūt Europa viešai vis dar viliasi geriausios baigties. Deja, privačiai kalbantis su kitais delegatais tapo aišku: ruošiamės blogiausiam scenarijui.
Komentarai
Baltijos šalys galėti padėti JAV reformuoti NATO
Šią savaitę JAV gynybos sekretorius Jimas Mattisas atvyko į Europą pirmąkart dalyvauti NATO gynybos ministrų susitikime. Jo tenykščiai kolegos nerimauja, kad prezidentas Donaldas Trumpas iš naujo spręs dėl JAV įsipareigojimų NATO.
ŽYMA
BALTIJOS ŠALYS