Meniu
Prenumerata

penktadienis, vasario 26 d.

IQ Tema
Turi pasą? Pasiimk eurų!
„Kodėl tiesiog neišdalijus visiems pinigų?“ – toks sprendimas mažinti skurdą pastaruoju metu įgyja vis daugiau pagrindimo ir susidomėjimo
Verslas
Latviai nori 1165 eurų „į rankas“, o svajoja apie 3342
Latvijos gyventojų manymu, vidutinis mėnesio atlyginimas „į rankas“ turėtų siekti 1165 eurus, kad būtų patenkinti „normalaus gyvenimo“ poreikiai, rodo naujausi sociologinių tyrimų bendrovės SKDS šalies gyventojų apklausos rezultatai.
Aktualijos
Vidaus reikalų ministras: valstybės tarnautojų algos nemažės
Valstybiniame sektoriuje rengiama pertvarka – nuo 2019 metų sausio šalyje turėtų likti apie 20 tūkst. valstybės tarnautojų. Šiandien viešajame sektoriuje jų dirba daugiau nei 50 tūkst., tačiau vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas mano, kad tokie pokyčiai teigiamai paveiks darbuotojų kvalifikaciją ir kokybę.
Komentarai
Lietuvos ekonomikos augimas išlieka spartus
Lietuvos ekonomika išlieka įjungusi aukštesnę pavarą. Nors likusią šių metų dalį gali būti nelengva išlaikyti tokį patį augimo tempą, bendra ekonominė situacija šalyje rodo aiškius pakilimo ženklus. Vis dėlto, didžiausia vidutinio laikotarpio rizika išlieka per menkas ekonomikos potencialo augimas.
Komentarai
Kaip augant pajamoms keičiasi lietuvių vartojimo įpročiai?
Pastaruoju metu vis sparčiau augantys atlyginimai skatina gyventojus plačiau atverti pinigines. Augantys atlyginimai ne tik didina gyventojų išlaidas, bet ir keičia vartojimo įpročius. Vis mažesnę dalį pajamų išleidžiame maistui, vis didesnę – kultūrai, pramogoms ir grožio paslaugoms.
Aktualijos
Britų visuomeninio transliuotojo BBC didžiausias atlyginimas – apie 2,5 mln. eurų per metus
Vykdydamas šalies vyriausybės nurodymą visuomenės finansuojamas transliuotojas BBC trečiadienį atskleidė, kiek uždirba populiariausi laidų vedėjai.
Komentarai
Ekonomika džiugina: nedarbas – žemyn, atlyginimai – aukštyn
Lietuvos ekonomikos rezultatus atspindintys rodikliai pastaruoju metu nešykšti gerų žinių. Į apačią sparčiu tempu čiuožiantis nedarbo lygis pasiekė žemiausią tašką po 2008-ųjų krizės. Įsibėgėjęs atlyginimų augimas taip pat nežada sustoti, o tai reiškia, kad pagal atlyginimą „į rankas" jau visai netrukus turėtume pasivyti ir aplenkti kaimyninę Latviją.
Aktualijos
S. Skvernelis: atlyginimai augs ir po mokesčių pertvarkos
Nepaisant kritikos, jog mokesčių pertvarka neskatins atlyginimų augimo ir įšaldys juos maždaug ties minimalaus užmokesčio lygiu, premjeras Saulius Skvernelis sako, kad algos kils.
Komentarai
Tikrosios pajamų nelygybės priežastys
Pajamų nelygybė Lietuvoje pasiekė kritinę ribą. Apie tai signalizuoja į aukščiausią lygį ir modernios Lietuvos istorijoje, ir tarp visų ES šalių įkopęs pajamų nelygybės indeksas ir sustojęs progresas mažinant skurdą.
Komentarai
Protingi, talentingi, reikalingi, bet jau prarasti?
Programuotojas, dirbantis Berlyne. Inžinierė, neseniai baigusi Kembridžo universitetą. Tarptautinės įmonės vadovas Stokholme. Tai potencialūs Lietuvos darbo rinkos lyderiai – talentingi, tarptautinės darbo patirties turintys ir keliomis užsienio kalbomis kalbantys aukštos kvalifikacijos darbuotojai. Deja, politinėse diskusijose apie migraciją neretai šie talentai užmirštami.
Verslas
Prognozė: Lietuvos ekonomika šiemet augs daugiau nei Estijos
Lietuvos ir Latvijos ekonomika šiemet augs po 3 proc. ir bus sparčiausia Baltijos šalyse, prognozuoja didžiausios Šiaurės ir Baltijos šalių finansų grupės „Nordea“ analitikai. Tuo metu Estijoje ūkio augimas turėtų siekti 2,5 proc., teigiama antradienį paskelbtoje ekonomikos apžvalgoje „Economic Outlook“.
Komentarai
Poreikių politika ir jos ydos
Politikai vis dažniau siekia patenkinti būtinuosius žmonių poreikius, nepriklausomai nuo jų pačių veiklos ir pastangų.
Komentarai
Ką nutyli paviešinti atlyginimų vidurkiai?
Viešoji erdvė Lietuvoje vėl įkaito – dėmesio centre atsidūrė paviešinti šalies darbdavių mokami vidutiniai atlyginimai. Buvo skubama aiškintis ir lyginti, kokio dydžio atlyginimus gauna vieno ar kito sektoriaus darbuotojai. Nusirito nuomonių lavina, kas darbuotojams moka per mažai ir kokios galimos to priežastys. Tačiau visose šiose diskusijose pritrūko vieno svarbaus aspekto.
Verslas
Gerai apmokami darbuotojai aukšto pelningumo negarantuoja
Įmonės, kuriose atlyginimo vidurkis „į rankas" viršija 1000 eurų, dažniau auga spartesniu tempu. Kita vertus, kas trečia tokia įmonė pasižymi žemu veiklos pelningumu arba veikia nuostolingai.
ŽYMA
ATLYGINIMAI