Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, kovo 28 d.


Aktualijos
LYGIOS TEISĖS
Moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis pernai sudarė 12,1 proc.
Moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis šalies ūkyje, neįskaitant žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės įmonių, pernai sudarė 12,1 proc. ir buvo 0,3 procentinio punkto mažesnis nei 2019 metais, pranešė Statistikos departamentas.
Aktualijos
MOKESČIAI
G. Nausėda Seimui siūlo 50 eurų didinti NPD
Prezidentas Gitanas Nausėda teikia Seimui Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimus, kuriais siekiama didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) 50 eurų iki 450 eurų. 
Verslas
PAJAMOS
Realusis darbo užmokestis per ketvirtį padidėjo 4 proc.
Realusis darbo užmokestis Lietuvoje 2020 metų paskutinį ketvirtį, palyginti su trečiuoju, padidėjo 4 proc., o palyginti su tuo pačiu 2019
IQ Tema
UNIVERSALIOS BAZINĖS PAJAMOS
Atlyginimas kvėpuojantiems: dar kartą apie universalias bazines pajamas
Siekiant sušvelninti išaugusio nedarbo padarinius, vėl pradėta aptarinėti „nemokamų“ pinigų idėja
Komentarai
KOMENTARAS
Kodėl pandemijos metu sparčiai augo atlyginimai?
Vidutinis darbo užmokestis po mokesčių trečiąjį šių metų ketvirtį buvo net 11,2 proc. didesnis nei prieš metus. Kaip pandemijos ir
Aktualijos
13-OJI PENSIJA
S. Krėpšta: pensijos turi didėti nuolat, o ne 13-tomis išmokomis
Valdantiesiems siūlant įteisinti 200 eurų vadinamąją tryliktąją pensiją, prezidento patarėjas sako, kad pensijos turi didėti nuosekliai, o ne vienkartinėmis išmokomis. Simonas Krėpšta tikina, kad vidutinė pensija šalyje turėtų pasiekti 50–60 proc. vidutinio atlyginimo. 
Verslas
DARBO RINKA
Šiemet atlyginimai augo perpus mažiau nei pernai
Pasaulį krečiant koronaviruso pandemijai, atlyginimai Lietuvoje šiemet augo beveik perpus mažiau nei pernai, rodo naujausias tyrimas. Anot jo, dalis įmonių išmokėjo mažiau priedų, įšaldė bazinius atlyginimus, atsisakė kai kurių papildomų naudų ir kitaip mažino išlaidas.
Aktualijos
DĖSTYTOJŲ ATLYGINIMAI
Mokslininkams ir darbuotojams atlyginimai kyla, bet permainos bendruomenės netenkina
Pagal Mokslo ir studijų įstatymo pataisą nuo rugsėjo 1 d. maždaug 10 proc. kyla mokslininkų ir dėstytojų atlyginimai. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2020 m. pirmą ketvirtį aukštojo mokslo darbuotojų vidutinis atlyginimas buvo 1109 eurai, atskaičius mokesčius, biudžeto finansuojamų mokslinių tyrėjų – 1003 eurai.
Verslas
DARBAS
Darbdaviai įsipareigojo sumažinus GPM nekirpti atlyginimų
Verslo ir darbdavių atstovai bei dalis profsąjungų pirmadienį pasirašė memorandumą, kuriuo darbdaviai įsipareigojo nemažinti darbuotojų atlyginimų, jei Seimas patvirtins prezidento siūlymus 5 punktais mažinti gyventojų pajamų mokestį (GPM) ir 50 eurų didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD).
Verslas
UŽDARBIS
Vadinkime tai krize: kas laukia mūsų atlyginimų?
Jeigu įsisuks atleidimų karuselė, vėliau atgaivinti vartojimą, gamybą ir ekonomiką būtų daug sunkiau. Kokių priemonių imtis, kad to nenutiktų?
Verslas
Išimtis iš taisyklės: „Amazon“ didina atlyginimus ir JAV samdo 100 tūkst. darbuotojų
Didžiausia pasaulyje interneto mažmenininkė „Amazon“ dėl gerokai padidėjusio darbo krūvio, kurį lėmė dėl koronaviruso protrūkio smarkiai išaugęs elektroninės prekybos populiarumas, nusprendė padidinti darbuotojų atlyginimus ir Jungtinėse Valstijose papildomai įdarbinti 100 tūkst. žmonių.
Komentarai
UŽDARBIS
Ar spartus atlyginimų augimas tirpdo Lietuvos konkurencingumą?
Lietuvoje atlyginimai sparčiu tempu auga jau kelerius metus. Neretai pasigirsta kalbų, kad per sparčiai augantys atlyginimai mažina Lietuvos konkurencingumą tarptautinėse
Verslas
TYRIMAS
Vadovai nelinkę didinti atlyginimų ir nejaučia nerimo dėl klimato kaitos
Lietuvos įmonių vadovų noras didinti atlyginimus darbuotojams vėsta, rodo įmonės „PwC“ atlikta Lietuvos, Baltijos šalių ir pasaulio lyderių apklausa.
The Economist
TECHNOLOGIJOS IR PROFESINĖS SĄJUNGOS
Visų šalių darbininkai, junkitės prie interneto!
Technologijos pakirto profsąjungų galią. Jas įdarbinus organizuota darbo jėga gali atsigauti.
Verslas
Apynasriai milžinams
Sportui krypstant į komercinę pusę, vis sunkiau išvengti didžiųjų rinkos dalyvių dominavimo. Šiaurės Amerikos sporto lygos nemažai nuveikė šioje srityje, tačiau žymiausi klubai vis dar randa svertų, kaip prisivilioti geriausius atletus.
ŽYMA
ATLYGINIMAI