Meniu
Prenumerata

penktadienis, gegužės 20 d.

Pasaulis
G 7 SUSITIKIMAS
Per G 7 susitikimą JK ir Prancūzija išreiškė ilgalaikę paramą Ukrainai
Jungtinė Karalystė paragino sąjungininkes toliau ginkluoti Ukrainą ir griežtinti sankcijas Rusijai, Didžiojo septyneto (G 7) šalims penktadienį surengus derybas Vokietijos šiaurėje.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
A. Baerbock atvyko neskelbto vizito į Ukrainą
Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock per iš anksto neskelbtą kelionę į Ukrainą antradienį aplankė Bučą.
Komentarai
KOMENTARAS
Vokietijoje pradedama suvokti atsakomybė už naivumą dėl Rusijos
Tik nedaugelis dalykų yra svarbesni Europos saugumui nei Vokietijos pasiryžimas užsikrauti ant savo pečių atsakomybės naštą. Kankinamai lėtai ir smarkiai vėluodama vyriausybė Berlyne dabar stengiasi vaduotis iš Rusijos energetinių gniaužtų ir siūlosi pasiųsti Ukrainai bet kažkiek jai reikalingų ginklų.
IT ir transportas
SOCIALINIAI TINKLAI
Vokietija stiprina „Meta“ stebėseną
Vokietijos kovos su karteliniais susitarimais priežiūros tarnyba trečiadienį pranešė, kad atidžiai stebi bendrovę „Meta“, valdančią „Facebook“, „WhatsApp“ ir „Instagram“, dėl galimo piktnaudžiavimo.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Vokietijos parlamentas pritarė sunkiosios ginkluotės siuntimui Ukrainai
Vokietijos parlamentas ketvirtadienį nubalsavo už sunkiosios ginkluotės siuntimą Ukrainai, priimdamas simbolinį sprendimą, atspindintį pasikeitusią vyriausybės poziciją šiuo klausimu.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
40 šalių atstovai susitinka Vokietijoje aptarti tolesnio Ukrainos gynybos stiprinimo
Vokietijoje antradienį rengiamas 40 šalių aukšto lygio susitikimas, kuriame bus tariamasi dėl tolesnio Ukrainos gynybos stiprinimo.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
Rusijos dujų tiekimo sustabdymas Vokietijos ekonomikai žada „staigų kritimą“
Vokietija ateinančiais metais nugrimtų į „staigią recesiją“, jei energijos išteklių tiekimas iš Rusijos būtų nedelsiant nutrauktas, teigiama trečiadienį paskelbtoje svarbiausių Vokietijos ekonomikos institutų apžvalgoje.
Komentarai
VOKIETIJA IR SANKCIJOS RUSIJAI
Veidmainiška Vokietija, arba Kodėl sankcijos Rusijai yra ne nuostoliai, bet investicija
Praėjusią savaitę Vokietijos ambasados prieigose stebėjome retą, atrodo, niekada nematytą reiškinį – protestą. Keliasdešimt žmonių sugulė ant asfalto priešais diplomatų kabinetų
Aktualijos
GINKLUOTĖ
KAM: Lietuva iš JAV ir Vokietijos pirks ginkluotės už daugiau nei po 1 mlrd. eurų
Iš JAV ir Vokietijos keleriems metams į priekį planuojami įsigijimai už daugiau nei po 1 mlrd. eurų, skelbia Krašto apsaugos ministerija (KAM).
Pasaulis
VOKIETIJOS PRIKLAUSOMYBĖ NUO KINIJOS
Vokietija susirūpinusi dėl per didelės priklausomybės nuo prekybos su Kinija
Vokietijos finansų ministras Christianas Lindneris trečiadienį išreiškė susirūpinimą dėl šalies didelės priklausomybės nuo prekybos su Kinija ir pažymėjo, kad didžiausiai Europos ekonomikai reikia „diversifikuoti“ savo eksporto kryptis.
Verslas
EKSPORTAS IR IMPORTAS
Paslaugų eksportas paskutinį ketvirtį augo 23,9 proc., importas – 48,5 proc.
Lietuvos paslaugų eksportas 2021 metų ketvirtąjį ketvirtį siekė 3,6 mlrd. eurų – 23,9 proc. daugiau nei tuo pačiu metu 2020 metais, o paslaugų importas siekė 2,3 mlrd. eurų – 48,5 proc. daugiau.
Pasaulis
GYNYBA
Vokietija planuoja įsigyti naikintuvų F-35 ir „Eurofighter“
Vokietija, reaguodama į Rusijos invaziją į Ukrainą ir siekdama modernizuoti savo ginkluotąsias pajėgas, planuoja įsigyti iki 35 JAV bendrovės „Lockheed Martin“ naikintuvų F-35 ir 15 naikintuvų „Eurofighter“, pirmadienį pranešė šaltinis parlamente.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
Vokietijos ministrai pasisako prieš rusiškos naftos boikotą
Vokietijos finansų ir užsienio reikalų ministrai sekmadienį pasisakė prieš Rusijos energijos išteklių importo draudimą, Vakarams ieškant būdų padidinti spaudimą Maskvai dėl invazijos į Ukrainą.
Aktualijos
GYNYBA
G. Nausėda: tikimės pagalbos iš Vokietijos pertvarkant Lietuvos oro gynybos sistemą
Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Lietuva tikisi pagalbos iš Vokietijos pertvarkant šalies oro gynybos sistemą, taip pat Lietuva pasiruošusi priimti ir daugiau šios valstybės karių.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
Vokietija: ES kol kas neplanuoja atriboti Rusijos nuo SWIFT
Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock penktadienį pareiškė, kad Europos Sąjunga kol kas neplanuoja atriboti Rusijos nuo tarptautinės tarpbankinių atsiskaitymų sistemos SWIFT dėl šalies pradėto karo su Ukraina.
ŽYMA
VOKIETIJA