Meniu
Prenumerata

antradienis, spalio 26 d.

Verslas
LIETUVA IR KINIJA
Ž. Pavilionis: Kinijos sankcijos Lietuvai išeis į naudą
Seimo Užsienio reikalų komitetas (URK) ketvirtadienį parėmė Lietuvos Vyriausybės veiksmus Kinijos atžvilgiu.
Verslas
KLAIPĖDOS JŪRŲ UOSTAS
Achilo kulnas: nutrūkęs baltarusiškų krovinių srautas išryškino Klaipėdos uosto silpnąją pusę
Ar po šio smūgio pavyks atsitiesti?
Verslas
PRAMONĖ
Ilgos tiekimo grandinės pramonei tampa galvos skausmu
Kinijai itin griežtomis priemonėmis bandant suvaldyti koronavirusą  bei prastėjant politiniams Pekino ir Vilniaus santykiams, ilgos tiekimo grandinės tampa vis didesnė problema Lietuvos pramonei. Trūkstant apyvartinių lėšų, valstybei siūloma galvoti apie  pagalbos verslui mechanizmus.
Verslas
PREKYBA
M. Skuodis: baltarusiškos trąšos per Lietuvą nustos judėti nuo gruodžio
Vienos didžiausių pasaulyje kalio trąšų gamintojų Baltarusijos „Belaruskalij“ produkcija per Lietuvą nebebus pervežama nuo gruodžio, sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.
Aktualijos
BALTARUSIJA
G. Landsbergis prašo įvesti naujas sankcijas Minskui
Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pirmadienį paragino Europos Sąjungą (ES) įvesti naujas sankcijas Baltarusijai ir nepripažinti autoritarinio šalies prezidento Aliaksandro Lukašenkos sprendimų.
IQ Tema
ES IR BALTARUSIJA
Europa prieš A. Lukašenką metų metus naudojo meduolio ir botago principą. Tai buvo klaida.
Viskas prasidėjo nuo vilčių. Vos žlugus Sovietų Sąjungai tuometė Europos Bendrija aktyviai įsitraukė į bendradarbiavimą su Baltarusija.  Beje, tai vyko visoje
Pasaulis
JAV IR RUSIJA
J. Bidenas spaudžiamas imtis veiksmų dėl „rusiškų“ kibernetinių atakų
JAV aukščiausio rango pareigūnai trečiadienį Baltuosiuose rūmuose tarėsi dėl kovos su išpirkos reikalaujančių virusų (angl. ransomware) atakomis, prezidentui Joe Bidenui
Komentarai
REDAKTORIAUS ŽODIS
Ko nori baltarusiai?
Užgrobtoms valstybėms išsivaduoti iš okupacijos, o tautoms – iš diktatorių gniaužtų reikia vos kelių sąlygų. Kad režimas nusilptų, kad jam priešintis
Pasaulis
„NORD STREAM 2“
JAV Kongresas svarstys iniciatyvą, neleisiančią atšaukti sankcijas „Nord Stream 2“
JAV Atstovų rūmų asignavimų komitetas pritarė pataisoms, kurios neleistų prezidentui Joe Bidenui atšaukti sankcijas Rusijos antrojo eksporto dujotiekio per Baltijos jūrą projektui „Nord Stream 2“.
Verslas
SANKCIJOS
„Swedbank“ atblokavus sąskaitas sanatorija „Belorus“ galės atkurti veiklą
„Swedbank“ atblokavo Druskininkuose esančios sanatorijos „Belorus“ sąskaitas, ji po daugiau nei pusmečio pertraukos galės atkurti veiklą.
Pasaulis
Ch. Michelis: ES nenurims, kol Baltarusijos valdžia paleis R. Pratasevičių
ES ir toliau spaus Baltarusiją, kol Minskas paleis suimtą opozicijos tinklaraštininką Ramaną Pratasevičių, trečiadienį pareiškė Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas Charles\'is Michelis.
Komentarai
KOMENTARAS
Tik ambicijos, jokios diplomatijos
Svarbios ambasados – be nuolatinių vadovų, valdantieji pešasi su prezidentūra, kas važiuos į Briuselyje vykstančius ES lyderių susitikimus, prezidentas užsienio reikalų
Aktualijos
SANKCIJOS
Visi skrydžiai tarp ES ir Baltarusijos bus nutraukti
Europos Sąjungos valstybių Nuolatinių atstovų komitetas (COREPER) penktadienį sutarė dėl sankcijų Baltarusijai už priverstinį bendrovės „Ryanair“ keleivinio lainerio nutupdymą Minske,
Komentarai
BALTARUSIJA IR VAKARAI
Kaip Lukašenka laimėjo mūšį ir ką mes dėl to darome
Aliaksandras Lukašenka gali atrodyti lyg personažas iš satyrinio romano apie įsivaizduojamą Rytų Europos šalį. Lengva pašiepti Baltarusijos autoritarinio prezidento laužytą sintaksę, nerangią kūno kalbą, iškreiptą pasaulio matymą ir nepotistinius įpročius (jo ne itin nuovokus sūnus Mikalajus nejaukiai sėdėjo prie stalo per praėjusios savaitės pietus su Vladimiru Putinu).
Pasaulis
SANKCIJOS
JAV prisidės prie sankcijų paskelbimo Baltarusijai dėl priverstinio lėktuvo nutupdymo
Baltieji rūmai penktadienį paskelbė, kad Baltarusija sulauks JAV sankcijų dėl Europos keleivinio lėktuvo priverstinio nutupdymo ir juo skridusio žurnalisto disidento sulaikymo.
ŽYMA
SANKCIJOS