Meniu
Prenumerata

šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Pasaulis
HONKONGO SAUGUMO ĮSTATYMAS
Kas laukia Honkongo ekonomikos?
Kinijai paskelbus naują Honkongo saugumo įstatymą, JAV prezidentas Donaldas Trumpas atšaukė visas uosto iki tol turėtas ekonomines lengvatas. Ką tai
Pasaulis
RUSIJA, JAV IR UKRAINA
JAV dar metams pratęsė sankcijas Rusijai
JAV prezidentas Donaldas Trumpas  dar metams pratęsė sankcijas, Vašingtono įvestas Rusijai dėl Ukrainos krizės, antradienį pranešė Baltieji rūmai.
Sportas
SANKCIJOS
Dopingo šešėlis ilgėja: siūloma Rusiją šalinti iš lengvosios atletikos federacijos
Atletikos sąžiningumo skyrius (AIU) rekomendavo nutraukti Rusijos narystę Tarptautinėje lengvosios atletikos federacijoje, pranešė dopingo kontrolės institucija.
IT ir transportas
„HUAWEI“
Europos Sąjungos gairėse nenumatytas draudimas „Huawei“ plėtoti 5G tinklus, bet yra papildomų sąlygų
Europos Sąjungos valstybės narės gali uždrausti telekomunikacijų operatorėms, kurios, šalių nuomone, kelia riziką nacionaliniam saugumui, dalyvauti plėtojant itin svarbias 5G infrastruktūros dalis, teigiama trečiadienį paskelbtose bloko gairėse.
Komentarai
Sankcijų Rusijai spragos ir galimybė jas ištaisyti
Reikia smogti Rusijos elito aktyvams užsienyje. Tai didina spaudimą Vladimirui Putinui – tuomet jis liausis grasinti Rusijos kaimynėms ir pažeidinėti savo valdinių žmogaus teises.
Aktualijos
Spektaklis tęsiasi
Žinomas Vladimiro Putino kritikas, vyresnysis žurnalo „The Economist“ redaktorius Edwardas Lucasas tvirtina, kad Kremlius išlieka atsparus Vakarų sankcijoms ir augančiam Rusijos piliečių nusivylimui.
Aktualijos
Rusija į sankcijų pakirstos „Rosneft“ valdybą siūlo buvusį Vokietijos kaclerį
Rusijos vyriausybė pakvietė Gerhardą Schröederį, buvusį Vokietijos kanclerį ir artimą prezidento Vladimiro Putino bičiulį, prisijungti prie energijos gigantės „Rosneft“ valdybos. Bendrovei taikomos Vakarų sankcijos.
Aktualijos
Moldova nenori matyti Rusijos vicepremjero savo šalyje
Diplomatinis kivirčas dėl iš šalies išsiųstų JAV atstovų pastaruoju metu nebuvo vienintelis Rusijos užsienio politikos „pasiekimas“ – šalies politikai įsivėlė į naują konfliktą su Moldova.
Komentarai
JAV sankcijos ir netikėtas klegesys Europoje
Prieš naujausias JAV sankcijas Rusijos atžvilgiu protestuoja ne tik Maskva. Vokietijos užsienio reikalų ministras ir Austrijos kancleris paskelbė bendrą pranešimą, kuriame jie teigė, kad šios priemonės sugriovė Vakarų vienybę dėl Ukrainos. Buvęs Vokietijos diplomatas Wolfgangas Ischingeris laikraštyje „The Wall Street Journal“ parašė, kad naujosios sankcijos „pakenks Europos energetikos saugumui ir sugadins JAV santykius su Europa“ Rusijos naudai.
Aktualijos
D. Trumpas parašu patvirtino naujas sankcijas Rusijai, Šiaurės Korėjai ir Iranui
Antradienį viceprezidentas Mike'as Pence'as paskelbė, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasirašė anksčiau Kongreso priimtą teisės aktą. Jis numato naujas sankcijas Rusijai, Šiaurės Korėjai ir Iranui.
Aktualijos
Venesuelos prezidentas N.Maduro sulaukė tiesioginių JAV sankcijų
Jungtinės Valstijos paskelbė tiesioginių sankcijų Venesuelos prezidentui Nicolui Maduro dėl ginčijamo savaitgalį įvykusio balsavimo, atveriančio galimybę dar labiau įtvirtinti jo galias.
ŽYMA
SANKCIJOS