Meniu
Prenumerata
ketvirtadienis, balandžio 9 d.
Pasaulis
Derybos
Rusija ir Turkija susitarė nutraukti ugnį Sirijoje
Turkija ir Rusija pasiekė susitarimą, kad nuo penktadienio vidurnakčio Sirijos šiaurės vakarinėje Idlibo provincijoje bus nutraukta ugnis, po ketvirtadienį ilgai trukusių derybų Maskvoje pranešė turkų prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas.
Pasaulis
Turkija
R. T. Erdogano ultimatumas: Europa privalo paremti Turkiją Sirijoje, jei nori sprendimo dėl migrantų
Europos šalys privalo palaikyti Turkijos „sprendimus“ Sirijoje, jei nori išspręsti migrantų krizę, trečiadienį pareiškė turkų prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas , apkaltinęs Europą „trypiant“ pabėgėlių teises.
Pasaulis
Ledų diplomatija: malonūs Rusijos prezidento gestai maskuoja įtakos siekį
Draugystė susideda iš įsipareigojimo vienas kitam ir simbolinių prielankumo gestų. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tai puikiai žino. Ypač jei siekia ko nors mainais.
The Economist
Užsienio investicijos Afrikoje
Afrika vis labiau domina kitų žemynų galingąsias
Vakarų investuotojai seka paskui Kiniją, kuri žengė pirma
Aktualijos
JAV atidarė ambasadą Jeruzalėje, per protestus žuvo 37 palestiniečiai
Jungtinės Valstijos pirmadienį oficialiai atidarė savo ambasadą Jeruzalėje, o per atidarymo ceremoniją buvo parodytas iš anksto įrašytas prezidento Donaldo Trumpo kreipimasis.
The Economist
JAV užsienio politika: apkabinkime grobikus, diktatorius ir niekšus
Ankstesni prezidentai tikėjo, kad JAV galią reikia naudoti nešant gėrį pasauliui. Bet ne Donaldas Trumpas.
Aktualijos
Stambule opozicija protestavo prieš Turkijos prezidentą
Beveik mėnesį trukęs protesto žygis per visą Turkiją buvo užbaigtas Stambule. Šimtai tūkstančių Turkijos opozicijos šalinininkų sekmadienį užplūdo vieną didžiausių Turkijos miestų, protestuodami prieš prezidento Recepo Tayyipo Erdogano valdžios neteisingumą.
Aktualijos
Stambule nutrauktas LGBTI protestas
Turkijos valdžia uždraudė Stambule rengti homoseksualų paradą ir sekmadienį nutraukė LGBTI (lesbiečių, gėjų, biseksualų, transseksualų ir interseksualų) aktyvistų protestą, praneša Turkijos policija.
Aktualijos
Turkijos prezidentas stoja į izoliuoto Kataro pusę
„Nežmoniška“ ir „neislamiška“ – taip Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoğanas pavadino Persijos įlankos arabų valstybių vykdomą Kataro ekonominę ir politinę izoliaciją.
Aktualijos
Turkija ramina: apie ryšių su ES nutraukimą „nėra kalbos“
Apie Turkijos santykių su Europos Sąjunga nutraukimą negali būti nė kalbos; Ankara toliau sieks savo narystės Bendrijoje, trečiadienį pareiškė Turkijos ES reikalų ministras Omeras Celikas.
ŽYMA
RECEPAS TAYYIPAS ERDOĞANAS