Meniu
Prenumerata
ketvirtadienis, balandžio 9 d.
Aktualijos
Lietuvos okupacija
Politinio eksporto painiavoje laimi Rusija
Kai po pusmečio priartės Lietuvos okupacijos ir aneksijos aštuoniasdešimtmetis, gali pasirodyti, kad Maskvos ideologai pasirengė jį paminėti geriau, nei Lietuvos istorikai ir politikos strategai.
Aktualijos
Savivaldybės komisija siūlo nukelti Vilniuje stovintį Petro Cvirkos paminklą
Vilniaus savivaldybės komisija siūlo nukelti sostinės centre stovintį rašytojo Petro Cvirkos paminklą dėl jo vaidmens įtvirtinant sovietų okupaciją Lietuvoje Antrojo pasaulinio karo metais.
Aktualijos
Vilnius svarsto imtis ne tik P. Cvirkos – pakeisti gali būti ir daugiau objektų pavadinimų
Vilniaus savivaldybėje prasidėjo svarstymai, kaip elgtis su rašytojo Petro Cvirkos paminklu ir jo vardu pavadintu skveru. Valdžios atstovai teigia, kad tuo pačiu bus peržiūrimi visi sostinėje esantys objektai, kurie siejami su sovietų valdžiai talkinusiais veikėjais.
Aktualijos
Be valios būti savimi
1940 m. vasarą Lietuvai Stalino saulę parvežę rašytojai ir kiti literatai klusniai tarnavo totalitarinės ideologijos politikai. Bet ne visi.
Aktualijos
Rašytojų lūpomis
Sovietų Rusija 1918–1940 m. savo propagandai pasitelkė Lietuvos inteligentus. Po Pirmojo pasaulinio karo tūkstančiai lietuvių iš Sovietų Rusijos (gelbėdamiesi nuo Vokietijos okupacijos buvo pasitraukę daugiau nei 300 tūkst. Lietuvos gyventojų) skubėjo į ką tik nepriklausomybę atkūrusią tėvynę.
ŽYMA
PETRAS CVIRKA