Meniu
Prenumerata

antradienis, rugsėjo 22 d.
Komentarai
KOMENTARAS
Skirtingi pandemijos kirčiai − kodėl vienų šalių ekonomikos subliūško, o kitoms poveikis minimalus
Pandemijos šokas neigiamai paveikė visų pasaulio šalių ekonomikas. Iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad jei ekonominių sunkumų priežastis visoms šalims buvo
Pasaulis
STATISTIKA
Johnso Hopkinso universitetas: СOVID-19 atvejų skaičius pasaulyje perkopė 26,3 milijono
Nuo COVID-19 pandemijos pradžios visame pasaulyje naujuoju koronavirusu jau užsikrėtė per 26,3 mln. žmonių, o daugiau kaip 868 tūkst. užsikrėtusiųjų mirė, penktadienį pranešė Baltimorėje įsikūręs Johnso Hopkinso universitetas.
Verslas
FAKTINĖ SITUACIJA
V. Šapoka: dėl Lietuvos ekonomikos – atsargus optimizmas
Finansų ministras Vilius Šapoka sako, kad, Lietuvos ūkiui pirmą pusmetį pademonstravus atsparumą koronaviruso epidemijai, pagrindo atsipalaiduoti nėra, nes augantis susirgimų skaičius gali padaryti žalos ekonomikai. 
Aktualijos
KARANTINAS
S. Skvernelis žada: suvaldant antrą koronaviruso bangą ekonomikos nestabdys
Lietuvoje kilus antrajai koronaviruso bangai ekonomika ar atskiri sektoriai nebus stabdomi, prioritetus ruošiamasi teikti saugojimuisi, o ne draudimams, pirmadienį pranešė premjeras Saulius Skvernelis.
Pasaulis
ŠVIETIMAS
JT vadovas: dėl pandemijos sutrikdyto švietimo pasauliui gresia visos kartos katastrofa
Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas antradienį pareiškė, kad koronaviruso pandemija sukėlė didžiausią istorijoje švietimo sutrikdymą: daugiau kaip 160 šalių užsidarius mokymo įstaigoms buvo paveikta per 1 mlrd. besimokančiųjų.
Verslas
KORONAVIRUSO KRIZĖ
Pandemijai pakirtus keliautojų srautus, „British Airways“ atsisako viso „Boeing 747“ parko
Jungtinės Karalystės oro linijų bendrovė „British Airways“ nusprendė atsisakyti viso savo plataus fiuzeliažo, dvigubo denio orlaivių „Boeing 747“ parko, penktadienį pranešė bendrovė, reaguodama į didžiulį COVID-19 pandemijos smūgį tarptautinėms oro kelionėms.
Verslas
SUIRUTĖ
TVF vadovė perspėjo, kad pasaulio ekonomika „dar neišbrido iš miško“
Nepaisant kai kurių atsigavimo ženklų, pasaulio ekonomika toliau susiduria su iššūkiais, įskaitant antros COVID-19 bangos galimybę, o vyriausybės turėtų išlaikyti
Komentarai
„PIRMIAUSIA – AMERIKA“
Kur dreifuos JAV po prezidento rinkimų?
Nepriklausomybės dieną JAV pasitiko masiniais protestais prieš rasizmą, sunkumais valdant COVID-19 pandemiją, amerikiečių nusivylimu savo šalimi ir nerimu dėl artėjančių
Pasaulis
PIETŲ KLUBAS
Faktine euro zonos valstybių vyriausybe laikoma Eurogrupė renka naują lyderį
Ketvirtadienį euro zonos valstybių finansų ministrai turėtų patvirtinti naują Eurogrupės prezidentą. Jo kėdė tapo tuščia po to, kai birželį iš
Pasaulis
JUNGTINĖS TAUTOS
D. Trumpas laikosi žodžio: JAV oficialiai traukiasi iš PSO
JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį oficialiai pradėjo savo šalies pasitraukimo iš Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) procedūrą, įgyvendindamas grasinimus atimti iš šios Jungtinių Tautų agentūros didžiausią finansavimo šaltinį dėl jos reakcijos į koronavirusą.
Verslas
ATLEIDIMAI
Pandemijos padariniai aviacijos pramonei: „Airbus“ atsisako 15 tūkst. darbuotojų
Europos aviacijos ir kosminių technologijų milžinė „Airbus“ planuoja atleisti 15 tūkst. darbuotojų. Tai bus didžiausias tokio masto atleidimas nuo tada, kai prieš du dešimtmečius bendrovė pradėjo savo veiklą.
Aktualijos
KORONAVIRUSO KRIZĖ
Daugiau nei 40 proc. epidemijos viešųjų pirkimų konkursų laimėtojų iki tol medicinine įranga neprekiavo
Apie 150 tiekėjų, su kuriais sudarytos sutartys įsigyti priemonių kovai su pandemija, iki tol neprekiavo medicininėmis prekėmis ar įranga, antradienį skelbia Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT).
Pasaulis
KORONAVIRUSAS
PSO lyderis ragina neatsipalaiduoti: pandemija vis dar spartėja
Naujojo koronaviruso pandemijos tempas vis dar didėja, o jos poveikis bus juntamas dešimtmečius, pirmadienį per interneto konferenciją sakė Pasaulio sveikatos
Verslas
PREKYBA
Pašto sektoriaus pajamos išaugo 14 proc., siuntinių skaičius padidėjo trečdaliu
Lietuvos pašto ir kurjerių rinka pirmą šių metų ketvirtį siekė 48 mln. eurų ir buvo 14 proc. didesnė nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. 
Aktualijos
KORONAVIRUSO RETORIKA
J. Ruzaitė: „Su virusu susijusi krizė, ją lydinti karo retorika skatina agresiją, priešiškumą“
Lyderiai visame pasaulyje kovai su koronaviruso sukelta pandemija apibūdinti naudoja karo metaforas: JAV prezidentas Donaldas Trumpas save apibūdino kaip „karo meto prezidentą“, Prancūzijos lyderis Emmanuelis Macronas pareiškė, kad mes kariaujame, gydytojai viešojoje erdvėje apibūdinami kaip kovotojai priešakinėse linijose.
ŽYMA
PANDEMIJA