Meniu
Prenumerata

trečiadienis, spalio 28 d.
Aktualijos
SEIMO RINKIMAI
G. Paluckas atsitraukia: atrodo, kad socialdemokratai lieka opozicijoje
Socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas sako manantis, jog ateinančius ketverius metus partija dirbs opozicijoje.
Pasaulis
ALIAKSANDRO LUKAŠENKOS REŽIMAS
A. Lukašenka grasina išaiškinti kiekvieną protestuotoją, opozicijos kanalas paskelbtas ekstremistiniu
Baltarusijos autoritariškas prezidentas Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad šalyje bus surasti visi protesto akcijų dalyviai. Baltarusijos sostinės Centrinio rajono teismas pripažino susirašinėjimo platformoje „Telegram“ esantį pagrindinį opozicijos kanalą „Nexta“ bei jo logotipą ekstremistine medžiaga.   
Pasaulis
REŽIMAS
Postą paliekantis Kirgizijos prezidentas: „Aš nesilaikau įsikibęs valdžios“
Kirgizijos prezidentas Soronbajus Žejenbekovas nusprendė trauktis iš pareigų, ketvirtadienį paskelbė jo spaudos tarnyba.
Pasaulis
PARAMA
Berlyne susitiko Vokietijos kanclerė A. Merkel ir Baltarusijos opozicijos lyderė S. Cichanouskaja
 Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja antradienį Berlyne pradėjo susitikimą su Vokietijos kanclere Angela Merkel, pranešė jos štabas.
Pasaulis
RUSIJOS OPOZICIJA
A. Navalnas savo apnuodijimu kaltina V. Putiną
Verslas
PERTVARKA
Aistros dėl valstybinių vaistinių: pataisos vėl nepriimtos
Lietuvoje kol kas nebus steigiamos valstybinės vaistinės – valdantiesiems antradienį pritrūko balsų įstatymą priimti, nes opozicija nesiregistravo balsuoti. 
Pasaulis
REŽIMAS
Sulaikytas baltarusių opozicijos Koordinacinės tarybos narys M. Znakas
Kaukėti žmonės civiliais drabužiais kažkur išsivedė Baltarusijos opozicijos Koordinacinės tarybos prezidiumo narį Maksimą Znaką, naujienų agentūrai „Interfax“ trečiadienį sakė Tarybos sekretoriato atstovai.
Pasaulis
BALTARUSIJA
Du Baltarusijos opozicijos lyderiai – Ukrainoje, M. Kalesnikava sulaikyta pasienyje
Baltarusijos opozicijos Koordinacinės tarybos prezidiumo narė Maryja Kalesnikava buvo sulaikyta, kai bandė nelegaliai kirsti Ukrainos sieną, antradienį pranešė baltarusių valstybinė naujienų agentūra BelTA.
Pasaulis
REŽIMAS
Skelbiama, kad Minske sulaikyta viena iš Baltarusijos opozicijos lyderių M. Kalesnikava
Minske nežinomi vyrai juodais drabužiais pirmadienio rytą sučiupo garsią Baltarusijos opozicijos veikėją Maryją Kalesnikavą ir įstūmė ją į mikroautobusą, remdamasi liudininkais pranešė jos komanda. M. Kalesnikava buvo viena iš opozicijos kandidatės ginčijamuose rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimuose Sviatlanos Cichanouskajos kampanijos partnerių. M. Kalesnikava priklauso opozicijos Koordinacinei tarybai, raginančiai ilgametį autoritarišką šalies prezidentą Aliaksandrą Lukašenką taikiai perduoti valdžią. Nuo pat rinkimų šalyje vyksta masiniai protestai prieš oficialius rinkimų rezultatus, pagal kuriuos laimėjo A. Lukašenka. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais. Nežinomi vyrai M. Kalesnikavą sulaikė Minsko centre ir išsivežė ją mikroautobusu su užrašu „Ryšiai“, pasakojo liudininkai. M. Kalesnikavos telefonas yra išjungtas. Minsko milicija pareiškė nesulaikiusi Koordinacinės tarybos prezidiumo narės.  Kiek vėliau Vidaus reikalų ministerijos atstovė Volha Čemodanova nurodė, kad ministerija neturi informacijos apie M. Kalesnikavos ir dar dviejų Koordinacinės tarybos narių sulaikymą. „Informacijos neturime“, – sakė ji. Viena liudininkė vardu Anastasija portalui tut.by pasakojo pirmadienį maždaug 10 val. (ir Lietuvos laiku) mačiusi, kaip kaukėti vyrai įstumia M. Kalesnikavą į mikroautobusą ir paima jos mobilųjį telefoną. Baltarusijos pareigūnai jau yra sulaikę kelis Koordinacinės tarybos narius ir apklausę kitus narius, įskaitant M. Kalesnikavą, vykdydami tyrimą dėl įtariamo bandymo užgrobti valdžią. 38 metų M. Kalesnikava vienintelė iš trijų S. Cichanouskajos kampanijai vadovavusių moterų dar yra Baltarusijoje, kur augantis opozicijos judėjimas rengia didžiules demonstracijas nepaisydamas A. Lukašenkos bauginamo jėgos demonstravimo. S. Cichanouskaja išvyko į kaimyninę Lietuvą, o kita jos kampanijos partnerė Veranika Capkala šiuo metu yra Ukrainoje. M. Kalesnikava, fleitininkė ir muzikos mokytoja, į politiką atėjo su opozicijos politiko, buvusio bankininko Viktaro Babarykos rinkimų kampanija. V. Babaryka siekė varžytis su A. Lukašenka rinkimuose, bet buvo įkalintas, jam buvo uždrausta kandidatuoti. Kai S. Cichanouskajai, anglų kalbos mokytojai ir vertėjai be politinės patirties, netikėtai buvo leista kelti savo kandidatūrą į prezidentus, M. Kalesnikava ir V. Capkala ją parėmė ir drauge su ja kalbėdavo mitinguose. Moterų skiriamuoju ženklu tapo jų gestai: S. Cichanouskaja iškeldavo kumštį, M. Kalesnikava rodydavo iš pirštų suformuotą širdį, o V. Capkala – pergalės ženklą. M. Kalesnikava ir kiti V. Babarykos kampanijos nariai praėjusį mėnesį paskelbė kuriantys naują opozicinę partiją „Kartu“.
Pasaulis
REŽIMO OPOZICIJA
Baltarusijos opozicijos atstovas P. Latuška: politinė krizė visų pirma yra šalies vidaus reikalas
Vilniuje penktadienį viešintis Baltarusijos opozicijos Koordinacinės tarybos prezidiumo narys Pavelas Latuška sako, kad baltarusiams labai svarbu girdėti kaimynų balsą ir jų vertinimą to, kas vyksta Baltarusijoje.
Pasaulis
RUSIJA
Po pranešimo apie A. Navalną – pasaulio pasipiktinimas
Vakarų lyderiai trečiadienį pareikalavo Maskvos paaiškinimų, Vokietijai paskelbus, kad rusų opozicijos veikėjas Aleksejus Navalnas „bandant jį nutildyti“ buvo apnuodytas medžiaga iš tos pačios grupės, kuriai priklauso nervus paralyžiuojanti medžiaga „Novičiok“.
Pasaulis
ALJANSAS
Juodkalnijoje tūkstančiai opozicijos šalininkų išėjo švęsti „pergalės“ rinkimuose
Juodkalnijoje keli tūkstančiai proserbiškų ir prorusiškų partijų šalininkų pirmadienį išėjo į gatves švęsti, teigdami, kad opozicija per savaitgalį vykusius rinkimus laimėjo prieš šalį 30 metų valdžiusią provakarietišką partiją.
Pasaulis
LEGITIMUMO ĮSPŪDIS
N. Maduro suteikė malonę daugiau kaip 100 Venesuelos opozicijos įstatymų leidėjų
Venesuelos prezidentas Nicolas Maduro pirmadienį, „siekdamas skatinti nacionalinį susitaikymą“, suteikė malonę daugiau kaip 100 įstatymų leidėjų ir opozicijos lyderio Juano Guaido bendražygių, pranešė vyriausybė.
Pasaulis
RUSIJA
ES ragina atlikti nepriklausomą ir skaidrų tyrimą dėl A. Navalno
Europos Sąjungos diplomatijos vadovas Josepas Borrellis pirmadienį paragino Rusijos tarnybas pradėti „nepriklausomą ir skaidrų tyrimą“ dėl Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno numanomo apnuodijimo.
Pasaulis
OPOZICIJA RUSIJOJE
Vokiečių medikai išvyko iš Omsko ligoninės be A. Navalno
Iš Omsko į Vokietiją perkelti Aleksejaus Navalno atvykę vokiečių medikai išvyko iš Sibiro miesto greitosios pagalbos ligoninės be opozicijos lyderio, pranešė naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas.
ŽYMA
OPOZICIJA