Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, rugsėjo 16 d.

Pasaulis
NETEKTIS
Mirė japonų mokslininkas, pelnęs Nobelio premiją už „revoliucingo“ LED šviestuko išradimą
Eidamas 93-us metus mirė Nobelio fizikos premijos laureatas japonas Isamu Akasaki, apdovanotas už novatoriško energiją taupančio šviesos diodų (LED) apšvietimo
Pasaulis
NOBELIO PREMIJA
Nobelio taikos premija paskirta Pasaulio maisto programai
Šių metų Nobelio taikos premija atiteko Pasaulio maisto programai (WFP), penktadienį paskelbė Norvegijos Nobelio komitetas.
Pasaulis
NOBELIO PREMIJOS
Nobelio literatūros premija paskirta amerikietei Louise Glück
2020 metų Nobelio literatūros premija ketvirtadienį buvo paskelbta žydų kilmės amerikietei poetei ir eseistei Louise Glück „už jos su niekuo nesupainiojamą poetišką balsą, savo rūsčiu grožiu darantį individualią egzistenciją universalią“, pranešė Švedijos akademija.
Pasaulis
GENŲ INŽINERIJA
Nobelio chemijos premija skirta už genų redagavimo technologiją
Šių metų Nobelio chemijos premija paskirta prancūzei Emmanuelle Charpentier ir amerikietei Jennifer A. Doudnai „už genomo redagavimo technologijos sukūrimą“.
Pasaulis
NOBELIO PREMIJOS
5 žinotini dalykai apie Nobelio premijas
Nuo 1901 metų Nobelio premijos skiriamos žmonėms ir organizacijoms, kurių darbas nulėmė didelę žmonijos pažangą, kaip pageidavo išradėjas Alfredas Nobelis.
IT ir transportas
DIRBTINIS INTELEKTAS
J. O’Keefe’as: „Nesu įsitikinęs, kad dirbtinis intelektas galės elgtis kaip žmogus“
„Tikiuosi, nematuosite mano IQ“, – išgirdęs mūsų žurnalo pavadinimą pajuokavo Vilniuje kovo mėnesį lankęsis Nobelio premijos laureatas medicinos srityje Johnas O’Keefe’as. IQ apžvalgininkas Gytis Kapsevičius su garsiu neuromokslininku kalbėjosi apie gyvūnus, kompiuterinius žaidimus ir kuo taksi vairuotojai pranašesni už kitus žmones.
The Economist
Po Nobelio komiteto sprendimo prievartavimai konflikto zonose atsidūrė dėmesio centre
Nobelio taikos premija šiemet skirta dviem aktyvistams, kovojantiems su seksualiniu smurtu karo zonose – dažniau apgailimu nei suprantamu blogiu
IT ir transportas
W. Ketterle: „Visuomenei reikia mokslininkų, einančių dar neišmintu keliu“
Technologinė pažanga, kaip ir žmonių susidomėjimas ja, stebina, sako Nobelio fizikos premijos laureatas, Masačusetso technologijos instituto profesorius Wolfgangas Ketterle. Tačiau to negana. Kalbėdamasis su IQ apžvalgininke Kotryna Tamkute jis teigė, kad norėdami keisti žmonių gyvenimus, turime užtikrinti mokslo, politikos ir verslo sąveiką.
Aktualijos
Kilus sąmyšiui dėl lytinės prievartos, Nobelio literatūros premija šiais metais nebus įteikta
Švedijos akademija penktadienį paskelbė, kad šiemet, pirmą kartą per beveik 70 metų, atidės Nobelio literatūros premijos paskyrimą.
ŽYMA
NOBELIO PREMIJA