Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gegužės 16 d.

Pasaulis
NATO PLĖTRA
Suomija priėmė istorinį sprendimą stoti į NATO (atnaujinta)
Suomijos vyriausybė priėmė istorinį sprendimą įstoti į NATO, sekmadienį per spaudos konferenciją paskelbė šalies prezidentas Sauli Niinist ir premjerė Sanna
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
A. Anušauskas: JAV lyderystė – svarbiausias ginklas prieš Rusiją
Svarbiausias ginklas prieš Ukrainoje kariaujančią Rusiją yra Jungtinių Valstijų lyderystė, sako Lietuvos krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, susitikęs su šalies karinių pajėgų sekretoriais.
Aktualijos
GYNYBA
Baltijos šalių ir Lenkijos ministrai sieks esminio NATO sustiprinimo regione
Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai penktadienį Rygoje sutarė, kad per NATO viršūnių susitikimą Madride bus siekiama patvirtinti sprendimus dėl gynybos adaptacijos ir esminio gynybos sustiprinimo rytiniame Aljanso flange.
Aktualijos
EUROPOS SAUGUMAS
D. Jauniškis: Rusija sugriovė Europos saugumo architektūrą, bet tiesioginės grėsmės nekelia
Vasario pabaigoje prasidėjusi Rusijos invazija į Ukrainą sugriovė Europos saugumo architektūrą, tačiau šiuo metu Lietuvai tiesioginė karinė grėsmė nekyla, sako Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Darius Jauniškis.
Pasaulis
STOJIMAS Į NATO
J. Stoltenbergas: Suomija ir Švedija „gana greitai“ gali prisijungti prie NATO
NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį nurodė, kad Suomija ir Švedija būtų sutiktos išskėstomis rankomis ir galėtų gana greitai tapti jos narėmis, jeigu nuspręstų jungtis prie 30 šalių gynybinės organizacijos.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Kyjivas: Rusija intensyvina puolimą Ukrainos rytuose
Kyjivas ketvirtadienį paskelbė, kad Rusijos puolimas Ukrainos rytuose įsibėgėjo ir kad intensyviai apšaudomi keli miestai, o rusų pajėgos bando apsupti ukrainiečių pajėgas.
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
G. Landsbergis: Embargas Rusijos naftai ir dujoms turi būti įvestas nedelsiant
Sankcijos Rusijai, susijusios su naftos ir dujų embargu, turi būti įvestos nedelsiant, teigia Lietuvos ir Ispanijos užsienio reikalų ministrai.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Putinas žada, kad „specialiosios operacijos“ prieš Ukrainą uždaviniai bus įvykdyti
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, trečiadienį kreipdamasis į šalies įstatymų leidėjus, pažadėjo, kad Maskvos karinės invazijos į Ukrainą, kurią Kremlius primygtinai vadina tik „specialiąja karine operacija“, uždaviniai bus įvykdyti.
Aktualijos
PAGALBA UKRAINAI
A. Anušauskas: esame pasiryžę prisidėti prie ilgalaikio Ukrainos pajėgų stiprinimo
Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas po JAV inicijuoto sąjungininkų pasitarimo Vokietijoje sako, kad Vakarai yra pasiruošę prisidėti prie ilgalaikio Ukrainos ginkluotųjų pajėgų stiprinimo.
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
Seimo pirmininkė: Europos atsakas į Rusijos puolimą priklausys nuo Berlyno lyderystės
Europos atsakas Rusijai dėl karo prieš Ukrainą priklausys nuo Vokietijos lyderystės, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Berlyne susitikusi su Vokietijos Bundestago pirmininke Barbel Bas.
Aktualijos
LIETUVA IR JAV PARTNERYSTĖ
Lietuvoje lankantis amerikiečių karo laivui, G. Nausėda dėkoja JAV už lyderystę
Klaipėdoje lankantis JAV karo laivui USS „Gravely“, Lietuvos prezidentas sako, jog tai demonstruoja JAV lyderystę ir ryžtą užtikrinant saugumą.
Aktualijos
NATO SKĖTIS
Rytų fronte – daug naujo: atsargūs NATO žingsniai rytinio flango valstybėse
Nauji gynybiniai pajėgumai Lietuvoje ir kitose NATO rytinio flango valstybėse – gerai, bet Aljansas vis dar neišsivaduoja iš „eskalacijos spąstų“ „Baltijos
Aktualijos
PARAMA UKRAINAI
Su A. Baerbock susitikęs prezidentas: karinė parama Ukrainai turi būti greita ir efektyvi
Su penktadienį Lietuvoje viešinčia Vokietijos užsienio reikalų ministre Annalena Baerbock susitikęs Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad karinė pagalba Ukrainai turi būti greita ir efektyvi.
Komentarai
KOMENTARAS
Suomijos narystė NATO būtų tik į naudą
Dar nepasibaigęs karas prieš Ukrainą jau dabar keičia Europos saugumo sanklodą. Šio žemės drebėjimo epicentras yra Helsinkis. Vos prieš metus prie NATO aljanso norėjo prisijungti tik ketvirtadalis suomių, o dabar tokių – trys penktadaliai. Vyriausybės ataskaitos apie „pakitusią saugumo aplinką“ formuluotės, vertinant pagal suomių standartus, yra tiesiog svilinančios: „Rusija kelia pavojų visos Europos saugumui ir stabilumui“.
Aktualijos
GYNYBA
L. Kasčiūnas: Lietuvai reikia galvoti apie naują poligoną, galbūt bendrą su Latvija
Siekiant didinti NATO partnerių buvimą Lietuvoje, reikia galvoti apie naują poligoną, galbūt steigiant jį su Latvija, sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.
ŽYMA
NATO