Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gruodžio 5 d.

Pasaulis
RUSIJA IR UKRAINA
A. Lukašenka: jeigu karas Donbase atsinaujintų, Baltarusija neliktų nuošalyje
Baltarusijos autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka pirmadienį pareiškė, kad jo šalis „neliktų nuošalyje“, jeigu Rytų Ukrainoje atsinaujintų didelio masto ginkluoti veiksmai tarp Kijevo pajėgų ir prorusiškų separatistų.
Aktualijos
4-OJO STRAIPSNIO AKTYVAVIMO NĖRA DIENOTVARKĖJE
NATO susitikimas Rygoje: ko tikėtis?
Nors Lietuva ir toliau neatmeta NATO 4-ojo straipsnio aktyvavimo, net artimiausi sąjungininkai kol kas nepalaiko šios minties. Baltarusijos tema bus
Aktualijos
VIZITAS
Į Lietuvą atvyksta J. Stoltenbergas ir U. von der Leyen
Į Lietuva atvyksta NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ir Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.
Aktualijos
PARTNERIAI
Baltieji rūmai skelbia sieksiantys gilinti ryšius su Lietuva
Baltieji rūmai paskelbė sieksiantys stiprinti bendradarbiavimą su Lietuva prekybos ir saugumo klausimais.
Pasaulis
RUSIJA IR UKRAINA
Tvyrant nerimui dėl Rusijos karinės veiklos pasienyje Ukraina prašo Vakarų daugiau ginklų
Kijevas ketvirtadienį pareiškė siekiantis didesnės karinės pagalbos iš Vakarų sąjungininkių, joms išreiškus susirūpinimą dėl Rusijos pajėgų judėjimo pasienyje su Ukraina.
Aktualijos
MIGRANTAI
Prezidentas: jei padėtis komplikuosis, gali būti prašoma pradėti NATO konsultacijas
Jei situacija dėl migrantų krizės komplikuosis, bet kada gali būti prašoma pradėti NATO konsultacijas pagal 4-ąjį straipsnį, po susitikimo su Latvijos ir Estijos kolegomis paskelbė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.
Aktualijos
MIGRANTAI
Valstybės gynimo taryba sutarė dėl kriterijų, pagal kuriuos kreipsis į NATO sprendžiant migrantų krizę
Valstybės gynimo taryba penktadienį sutarė dėl kriterijų kreiptis į NATO dėl kilusios įtampos Baltarusijos ir kaimyninių ES šalių pasienyje. „Yra sutarti
Kava su IQ
IŠSKIRTINIS INTERVIU
G. Jeglinskas: NATO principas yra kompromisas
Apie pagrindinius NATO iššūkius ir sprendimų paieškas bei Lietuvos galimybes nedideliame kabinete, bet su vaizdu į NATO būstinės paradines duris IQ Briuselio skyriaus vadovas Evaldas Labanauskas kalbėjosi su Aljanso generalinio sekretoriaus pavaduotoju Giedrimu Jeglinsku.
Komentarai
KOMENTARAS
A. Merkel palikimas
Nuo 2005 m. galingiausią ES šalį valdžiusios kanclerės Angelos Merkel pasitraukimas žymi visos eros pabaigą ne tik Vokietijoje, bet ir Bendrijoje. Šis pokytis – ne tik didelis iššūkis, bet ir galimybės.
Pasaulis
STRATEGINIS BENDRADARBIAVIMAS
Ukraina pirmąkart dalyvaus NATO pasitarime dėl ginkluotės politikos
Kijevas pirmą kartą pakviestas į Nacionalinių ginkluotės direktorių konferenciją, rengiamą antradienį NATO būstinėje Briuselyje, pranešė Ukrainos gynybos viceministras Oleksandras Nosovas.
Pasaulis
RYTŲ BLOKAS
Tvyrant įtampai tarp NATO ir Rusijos, Maskva stiprina gynybos ryšius su Baltarusija
Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu trečiadienį išreiškė susirūpinimą NATO pajėgų didinimu netoli šalies sienų ir paragino gynybos srityje glaudžiau bendradarbiauti su kaimynine Baltarusija.
Aktualijos
Lietuva jungiasi prie 1 mlrd. eurų vertės NATO inovacijų fondo
Po daugiau nei metų ketvirtadienį-penktadienį NATO būstinėje Briuselyje vėl gyvai posėdžiaus Aljanso šalių gynybos ministrai. Lietuvos krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas oficialiai prisijungs prie naujos iniciatyvos – NATO inovacijų fondo.
Pasaulis
EUROPOS GYNYBA
Graikijos parlamentas ratifikavo svarbų gynybos paktą su Prancūzija
Graikijos parlamentas ketvirtadienį ratifikavo istorinį susitarimą su Prancūzija, įpareigojantį ginkluoto užpuolimo prieš kurią nors iš šių šalių atveju ateiti į pagalbą, o šis paktas papiktino NATO taip pat priklausančią Turkiją.
Kava su IQ
IŠSKIRTINIS INTERVIU
R. Terrasas: kalbos apie Europos armiją – visiška nesąmonė
Apie Afganistano karą, Rusijos grėsmes, Europos armiją ir Baltijos šalių saugumą bei jo iššūkius – IQ biuro Briuselyje vadovo Evaldo Labanausko pokalbis su Europos Parlamento nariu ir buvusiu Estijos kariuomenės vadu generolu Riho Terrasu, šias temas išmanančiu ne iš nuogirdų ar socialinių tinklų.
Aktualijos
EVAKUACIJA
Į Lietuvą lagaminus pakuojasi dar 30 su NATO dirbusių afganistaniečių
Be jau esančių maždaug 170 afganistaniečių, talkinusių lietuvių kariams, netrukus į Lietuvą gali atvykti dar 30 afganistaniečių, kurie dirbo NATO. Tai portalui IQ patvirtino Lietuvos ambasadorius prie NATO Deividas Matulionis.
ŽYMA
NATO