Meniu
Prenumerata
antradienis, balandžio 7 d.
Pasaulis
Vladimiras Putinas
Referendumas dėl Rusijos Konstitucijos pataisų bus perkeltas
Referendumas dėl Konstitucijos pataisų bus perkeltas iš balandžio 22-osios į vėlesnę datą, trečiadienį pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Kreipdamasis į tautą
Verslas
Nusikaltimas
Seimas spręs, ar priimti prezidento veto dėl Civilinio turto konfiskavimo įstatymo
Į Seimą ketvirtadienį grįžta prezidento Gitano Nausėdos dėl galimo prieštaravimo Konstitucijai vetuotas Civilinio turto konfiskavimo įstatymas.
Pasaulis
Visuomenė
Ragina Rusijos konstitucijoje paminėti Dievą
Rusijos naujienų agentūros šeštadienį, vasario 1 d., pranešė apie patriarcho Kirilo pasiūlymą į Rusijos konstituciją įtraukti Dievo paminėjimą. 
Pasaulis
Rusija
Pakeisti V. Putino rikiuojasi ilga eilė kandidatų
Nors sausio pradžioje Vladimiro Putino paskelbti Konstitucijos pakeitimai sukėlė daugiau klausimų nei atsakymų, tampa akivaizdu, kad Rusijos vadovas ketina pasirinkti, kas jį pakeis pasibaigus prezidento kadencijai 2024 m.
Pasaulis
Rusija
Rusijos parlamentarai pirmu svarstymu pritarė konstitucijos pataisoms
Rusijos žemųjų parlamento rūmų deputatai ketvirtadienį per pirmą iš trijų svarstymų vienbalsiai pritarė prezidento Vladimiro Putino pateiktam įstatymo projektui dėl konstitucijos pataisų.
Pasaulis
Rusijos konstitucija
V. Putinas siūlo pokyčių šalies rinkimų sistemoje: kandidatai į prezidentus Rusijoje turėtų gyventi 25 metus
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pasiūlė surengti referendumą dėl šalies konstitucijos pataisų parlamento galioms sustiprinti, tuo pačiu išsaugant stiprią prezidentinę
Atradimai
Pilietybė kaip dovana, kaip prievolė, kaip planas ateičiai
Šis tekstas rašomas, kai iki referendumo dėl dvigubos pilietybės dar yra šiek tiek laiko, ir savo radijo laidoje kalbuosi su senu bičiuliu, esančiu tarp dvidešimt kelių tūkstančių lietuvių kilmės žmonių, kuriems išimties tvarka leidžiama su lietuviškuoju pasu turėti dar ir kitą.
Komentarai
Manipuliacijos Konstitucija
Daugelyje pasaulio demokratinių šalių remiamasi atstovaujamosios demokratijos modeliu. Piliečiai renka atstovus į parlamentą ir paveda jiems spręsti valstybės valdymo klausimus. Tačiau kartais reikalinga ir tiesioginė demokratija. Tai visų piliečių sprendimai dėl pačių svarbiausių valstybės klausimų.
Aktualijos
Kreipiamasi į Konstitucinį teismą dėl dvigubos pilietybės išplėtimo
Seimo nariai nusprendė kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) prašydami išaiškinti dvigubos pilietybės instituto išplėtimo galimybę. Už tokį Seimo nutarimo projektą po pateikimo balsavo 81 Seimo narys, niekas nebuvo prieš, vienas susilaikė. Toliau jis bus svarstomas komitetuose.
Aktualijos
Į Seimą – su dviguba pilietybe?
Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) siūlo Lietuvai leisti kandidatuoti į parlamentą dvigubą pilietybę turintiems asmenims.
Aktualijos
Konstitucija – partinių interesų įkaitė
Naujoji Seimo dauguma užsimojo keisti net kelis Konstitucijos straipsnius. Tai pavojinga tendencija.
Aktualijos
Krištolinis batelis prokurorui
Prezidentė vėl leisis į kelionę po šalį, bandydama surasti tą vienintelį ar vienintelę, kuris ar kuri tiktų į generalinio prokuroro kėdę. Atrodo, tai sunkesnė užduotis, nei surasti Pelenę pagal krištolinį batelį.
ŽYMA
KONSTITUCIJA