Meniu
Prenumerata

pirmadienis, rugpjūčio 2 d.

Komentarai
KOMENTARAI
Drąsi Lietuvos pozicija nusipelnė palaikymo
Rasti Europos šalių, vystančių rimtą užsienio politiką yra nuviliančiai sunku. Didžiosios valstybės – neįskaičiuotinos: Prancūzija vien tuščiai pozuoja, Vokietija – ruošiasi A. Merkel pasitraukimui, paskutinei didžiosios valstybės veikėjos vardo vertai moteriai skaičiuojant paskutiniąsias savo karjeros dienas. Tuo metu Britanija svyruoja tarp priešinimosi Kinijos krečiamoms eibėms ir mėginimų prisivilioti jos turtą.
Pasaulis
COVID-19
Kinija: PSO planas tikrinti kinų laboratorijas dėl COVID-19 kilmės – „arogantiškas“
Kinija ketvirtadienį pasmerkė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) pasiūlymą tikrinti šalies laboratorijas toliau tiriant pandeminio koronaviruso kilmę, o kinų sveikatos apsaugos viceministras pareiškė, esą toks planas demonstruoja „nepagarbą“ ir „aroganciją mokslo atžvilgiu“.
Aktualijos
RYŠIAI SU AZIJA
Šalin Kiniją: Taivanas kuria atstovybę Lietuvoje
Taivanas antradienį paskelbė Lietuvoje atidarysiantis atstovybę, kurios pavadinime bus vartojamas neoficialus šios savarankiškos salos pavadinimas, nors šis diplomatinis žingsnis neabejotinai suerzins Kiniją.
The Economist
ĮMANOMA, BET ANAIPTOL NEĮRODYTA
Ko verta teorija, kad COVID-19 ištrūko iš kinų laboratorijos
Kol kas turima tik netiesioginių įrodymų Kaip ir dauguma naujų ligų, užsikrėtimų grandinė, dėl kurios po pasaulį išplito SARS-CoV-2, galėjo prasidėti,
Pasaulis
KINIJA
100-osios Kinijos komunistų partijos metinės: Xi Jinpingas sveikina iš pažemintos kolonijos pakilus iki didžios valstybės
Prezidentas Xi Jinpingas per Kinijos komunistų partijos 100-ųjų metinių minėjimą ketvirtadienį sveikino šalies „negrįžtamą kursą“ nuo pažemintos kolonijos iki didžios valstybės, daug dėmesio skyrė istorijai ir priminė patriotams namuose bei konkurentams užsienyje savo šalies – ir savo paties – įtaką.
Pasaulis
JAV IR KINIJA
J. Bidenas planuoja peržiūrėti D. Trumpo sudarytą „juodąjį“ Kinijos įmonių sąrašą
JAV prezidentas Joe Bidenas šią savaitę ketina peržiūrėti Kinijos įmonių, kurių akcijų leidžiama arba draudžiama įsigyti JAV investuotojams, sąrašą, siekdamas iš naujo įvertinti pasaulio galiūnių santykius pasibaigus buvusio prezidento Donaldo Trumpo kadencijai ir išlaikyti spaudimą Pekinui.
Aktualijos
Lietuva traukiasi iš „skaldančio“ bendradarbiavimo su Kinija formato
Lietuva traukiasi iš Kinijai svarbaus ekonominio ir politinio bendradarbiavimo formato 17+1, kuriame daugiausia dalyvauja Vidurio ir Rytų Europos šalys. Apie šį
The Economist
EKONOMINĖS SANKCIJOS
Dabar sankcijos – pagrindinė vyriausybių užsienio politikos priemonė
Bet kuo dažniau jos taikomos, tuo mažiau veiksmingos 2016 m. tuometis JAV iždo sekretorius Jackas Lew svarstė, kad per daug dešimtmečių JAV
IT ir transportas
TECHNOLOGIJOS IŠ KINIJOS
Pentagonas sutiko išbraukti kinų bendrovę „Xiaomi“ iš juodojo sąrašo
JAV Gynybos departamentas sutiko išbraukti elektronikos milžinę „Xiaomi“ iš bendrovių, siejamų su Kinijos komunistų partija, juodojo sąrašo, nurodoma vėlai antradienį paskelbtose teismo dokumentuose.
Pasaulis
ES IR KINIJA
T. Bretonas: ES ir Kinijos investicijų paktas – „ne visai susitarimas“
Ilgą laiką derintas Europos Sąjungos ir Kinijos investicijų susitarimas iš tiesų yra labiau „intencija“, o ne susitarimas, ir gali praeiti dar daug laiko, kol jis virs realybe, ketvirtadienį sakė už vidaus rinką atsakingas Europos Komisijos narys  Thierry Bretonas.  
Pasaulis
KAIMYNAI
Lukašenka pagrasino Europai blokuoti tranzitą į Rusiją ir Kiniją
Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pagrasino Europai blokuoti krovinių tranzitą į Rusiją ir Kiniją, jei Vakarų demokratijų sankcijos jo vadovaujamam režimui toliau būtų griežtinamos.
Pasaulis
AZIJA
Kinija sustabdė ekonominį susitarimą su Australija
Kinija ketvirtadienį paskelbė, kad sustabdė vieną ekonominį susitarimą su Australija, taip tikriausiai atsakydama į Kanberos sprendimą atsisakyti infrastruktūros iniciatyvos „Viena juosta, vienas kelias“ (Belt and Road Initiative, BRI) ir grasinimą atšaukti susitarimą dėl Darvino uosto išnuomojimo vienai kinų kompanijai.
Pasaulis
VAKCINOS
EVA pradėjo vertinti Kinijos „Sinovac“ vakcinos nuo koronaviruso veiksmingumą ir saugumą
Europos Sąjungos farmacijos priežiūros agentūra antradienį pranešė pradėjusi vertinti Kinijos bendrovės „Sinovac“ vakcinos nuo COVID-19  veiksmingumą ir saugumą, ruošiantis potencialiai išduoti leidimą vartoti šį preparatą 27 šalių bloke.
Pasaulis
G-7
G-7 ragina solidariai kovoti su pasaulinėmis grėsmėmis
Didžiojo septyneto (G-7) valstybių užsienio reikalų ministrai antradienį Londone rengia pirmąsias po ilgiau nei dvejų metų pertraukos tiesiogines derybas, aidint raginimams skubiai imtis bendrų veiksmų kovoti su didžiausiomis pasaulio grėsmėmis.   
Pasaulis
NAUJOJI ZELANDIJA IR KINIJA
J. Ardern išsakė griežtesnę poziciją Kinijos atžvilgiu
Naujosios Zelandijos ministrė pirmininkė Jacinda Ardern pirmadienį išsakė griežtesnę poziciją dėl žmogaus teisių padėties Kinijoje. Ji teigia, kad tampa vis sunkiau derinti skirtumus tarp abiejų šalių, augant Pekino įtakai pasaulyje.
ŽYMA
KINIJA