Meniu
Prenumerata

šeštadienis, birželio 19 d.

Pasaulis
KAZACHSTANAS
Parlamento rinkimai Kazachstane: varžosi penkios partijos, bet opozicijos nėra
Kazachstane sekmadienį vyksta parlamento žemųjų rūmų deputatų ir visų lygių vietos atstovaujamųjų valdžios organų rinkimai. Rinkimų apylinkės atsidarė 7 val. vietos
Pasaulis
TARPTAUTINIAI ĮSIPAREIGOJIMAI
Kazachstano parlamentas ratifikavo protokolą mirties bausmei panaikinti
Kazachstano parlamento Senatas antradienį plenariniame posėdyje ratifikavo Tarptautinio pilietinių ir politinių teisių pakto Antrąjį fakultatyvinį protokolą mirties bausmei panaikinti.  
Komentarai
KOMENTARAI
Kodėl Boratas nejuokingas
1999 metų vasario 22 dieną Jungtinėse Valstijose anekdotai apie lenkus pagaliau tapo nepriimtini. Žiniasklaidos magnatas Tedas Turneris paskelbė gilų atsiprašymą už įžeidžiamus rasistinius pareiškimus, o anksčiau išreiškė apgailestavimą, kad Lenkijos vyriausybė kritikuojama kaip nevisavertė. 
Vietovardžiai
KAZACHSTANAS
Svetimšalis gamtos rezervate
Liaudies pasakose atsispindinčios kazachų būdo savybės ir darbo kultūra – ne vieninteliai dalykai, svetimi europiečiui. Po 60 kilometrų per savaitę dviračiu Kazachstano apylinkėse numinantis buvęs Lietuvos švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis Kotrynai Tamkutei pasakoja apie didžiausią įspūdį jam palikusius šalies aspektus.
Pasaulis
KAZACHSTANAS
Permainų Kazachstane nuojauta: kiek vietos bus palikta nepotizmui?
Kodėl iš įtakingo posto buvo patraukta kazachų „tautos tėvo“ vyriausioji dukra? Kazachstano prezidento Nursultano Nazarbajevo kadencija turėjo baigtis pavasarį, tačiau pasitraukti
Pasaulis
KAZACHSTANAS
Mįslingos permainos: iš aukšto posto atleista kazachų „tautos tėvo“ dukra
Buvusio Kazachstano prezidento Nursultano Nazarbajevo vyresnioji dukra Dariga  Nazarbajeva buvo atleista iš parlamento aukštųjų rūmų pirmininkės pareigų, šeštadienį pranešė prezidento
Pasaulis
Astana išnyksta iš žemėlapių: Kazachstano sostine nuo šiol bus Nursultanas
Kazachstano parlamentas pritarė siūlymui pervadinti šalies sostinę Astaną Nursultanu, antradienį netikėtai iš posto pasitraukusio prezidento Nursultano Nazarbajevo garbei.
Aktualijos
Lietuvos generalinis konsulas Kazachstane pareigas prarado dėl vizų
Penktadienį pranešta, jog Lietuvos generalinis konsulas Almatoje Regimantas Jablonskas atšauktas iš pareigų. Užsienio reikalų ministerijos atstovė sako, kad suabejota jo darbo etika.
Verslas
Lietuvos paviljonui „Expo 2017“ – kliūtys
Aplinkos ministerija nerado tinkamo pasiūlymo Lietuvos stendui „Expo 2017“ parodoje Astanoje įrengti.
ŽYMA
KAZACHSTANAS