Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gegužės 16 d.

Pasaulis
DERYBOS SU MASKVA
JT vadovas kitą savaitę Maskvoje susitiks su V. Putinu
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kitą savaitę susitiks derybų su Jungtinių Tautų generaliniu sekretoriumi Antonio Guterresu, penktadienį paskelbė Kremlius ir JT.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
JT: Ukrainą dėl karo paliko daugiau nei 4,9 mln. šalies gyventojų
Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios iš šalies pabėgo daugiau nei 4,9 mln. ukrainiečių, pirmadienį pranešė Jungtinės Tautos, perspėdamos dėl pabėgėlių moterų ir vaikų išnaudojimo pavojaus.
Pasaulis
TARPTAUTINĖS ORGANIZACIJOS
G-7: laikas suspenduoti Rusiją JT Žmogaus teisių taryboje
Industrializuotų valstybių Didysis septynetas (G-7) ketvirtadienį paragino suspenduoti Rusiją Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryboje dėl „baisių veiksmų ir žiaurių nusikaltimų“ Ukrainoje.
Pasaulis
TARPTAUTINĖS ORGANIZACIJOS
V. Zelenskis ragina JT Saugumo Tarybą „nedelsiant“ imtis veiksmų
Ukrainos lyderis Volodymyras Zelenskis antradienį paragino Jungtines Tautas „nedelsiant“ imtis veiksmų dėl prezidento Vladimiro Putino invazijos į jo šalį, ragindamas pašalinti Rusiją iš JT Saugumo Tarybos.
Pasaulis
KARO NUSIKALTIMAI
V. Zelenskis kreipsis į JT Saugumo Tarybą dėl Rusijos vykdomo genocido
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį kreipsis į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą ir tikriausiai pareikalaus imtis naujų griežtų sankcijų prieš Rusiją dėl civilių gyventojų žudynių Bučoje, kurias vadina karo nusikaltimais ir genocidu.
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
G. Landsbergis: karinis tribunolas Rusijos vadovams gali būti neišvengiamas
Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad panašaus į nacių nusikaltimus tyrusio karinio tribunolo kūrimas Rusijos vadovams gali būti neišvengiamas, nes yra daug panašumų tarp „nacizmo ir putinizmo“.
Pasaulis
JUNGTINĖS TAUTOS
Nesulaukusi paramos Rusija atšaukė JT balsavimą dėl Ukrainos
Rusija atšaukė penktadienį planuotą Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos balsavimą dėl „humanitarinės“ rezoliucijos Ukrainoje, nesulaukusi paramos iš artimiausių savo sąjungininkų, pranešė diplomatai.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Seimas ragina JT paskelbti neskraidymo zoną virš Ukrainos
Lietuvos Seimas ketvirtadienį priėmė rezoliuciją, raginančią virš Ukrainos paskelbti neskraidymo zoną.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
JT: Ukrainą paliko jau 2,5 mln. pabėgėlių
Nuo vasario 24 dienos, kai Rusija pradėjo savo karinę invaziją, iš Ukrainos pabėgo jau 2,5 mln. žmonių, o šalies viduje
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
JT: Ukrainos pabėgėlių skaičius viršijo 2 milijonus
Pabėgėlių iš karo krečiamos Ukrainos skaičius antradienį viršijo 2 mln., pranešė Jungtinių Tautų pabėgėlių reikalų vadovas.
Pasaulis
RUSIJA IR AFRIKA
Vienintelė sąjungininkė Afrikoje: kodėl Eritrėja palaiko V. Putino režimą?
Vladimiro Putino dėka Rusijos ir daugelio Afrikos valstybių ryšiai pastaraisiais dešimtmečiais tik tvirtėjo, didžiąja dalimi skatinami sėkmingo rusų ginklų tiekimo. Prasidėjus karui Ukrainoje, nors ir ne iš karto, visos žemyno šalys pamažu nuo jos nusigręžia arba stengiasi išlikti neutralios. Tačiau viena šalis – Eritrėja – lieka atvirai ištikima Rusijos invazijai.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
JT Žmogaus teisių taryba pritarė tyrimui dėl teisių pažeidimų per karą Ukrainoje (prieš balsavo tik Rusija ir Eritrėja)
Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryba penktadienį didele balsų persvara nubalsavo už tai, kad būtų pradėtas tyrimas dėl pažeidimų, padarytų Rusijai
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
JT: beveik 836 000 pabėgėlių paliko Ukrainą dėl konflikto
Beveik 836 000 pabėgėlių jau pasitraukė iš Ukrainos, kurią užpuolė Rusija, ieškodami prieglobsčio kaimyninėse šalyse, rodo trečiadienį skelbiami Jungtinių Tautų duomenys.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
JT: iš Ukrainos pabėgo jau daugiau nei 500 tūkst. žmonių
Per penkias dienas nuo Rusijos invazijos pradžios iš Ukrainos pabėgo daugiau nei pusė milijono žmonių, pusė jų – į kaimyninę Lenkiją, pirmadienį pranešė Jungtinės Tautos.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
JT: iš Ukrainos jau pasitraukė per 200 tūkst. žmonių
Į kaimynines šalis atvykusių ukrainiečių skaičius, naujausiais duomenimis, jau perkopė 200 tūkst., sekmadienį pranešė Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra.
ŽYMA
JUNGTINĖS TAUTOS