Meniu
Prenumerata

penktadienis, sausio 21 d.

Pasaulis
ĮTAMPA
J. Bidenas įspėja dėl „katastrofos Rusijai“, jei ši įsiveržtų į Ukrainą
JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį sakė manantis, kad Rusija veršis į Ukrainą, bet įspėjo, kad Maskva sumokėtų didelę kainą už visapusišką invaziją.
Pasaulis
GYNYBA
NATO sąjungininkės vienija jėgas prieš derybas su Rusija
Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkės Europoje vienija jėgas prieš trečiadienio susitikimą NATO būstinėje su Rusijos pasiuntiniais, rengdamosi derėtis dėl įtampos prie Ukrainos sienos slopinimo, abiem stovykloms atsisakant bent kiek nusileisti.
The Economist
PASAULIS 2022. JAV
Kai neveikia sistema: J. Bideno aklavietė
Žiauru, bet 2022-ieji veikiausiai bus paskutiniai J. Bideno administracijos metai, kai dar bus galima dirbti. Amerikietiškai sistemai būdingos aklavietės. Tai kyla iš konstitucijoje nustatytos tvarkos, pagrįstos konsensusu, kurį, atrodo, vis sunkiau pasiekti neeilinio susiskaldymo, poreikio Senate turėti faktinę superdaugumą ir mažyčių daugumų laikais. Net esant idealioms sąlygoms, kai Baltuosius rūmus ir abejus Kongreso rūmus kontroliuoja viena partija, pašėlusiai sunku priimti rimtus įstatymus. Ne sutapimas, kad tiek Barackas Obama, tiek Donaldas Trumpas svarbiausius savo administracijų įstatymus (vienas – sveikatos priežiūros reformos, kitas – didelio mokesčių mažinimo) priėmė per pirmuosius dvejus kadencijos metus. Abu patyrė rimtų nuostolių per kadencijos vidurio rinkimus, praradę vienų rūmų kontrolę, o kartu ir galimybę priimti įstatymus, kaip tikėjosi.
Pasaulis
KAPITOLIJAUS ŠTURMO METINĖS
J. Bidenas: JAV negali leisti, kad politinis smurtas taptų priimtinu dalyku
JAV prezidentas Joe Bidenas savo kalboje, skirtoje paminėti pirmąsias Kapitolijaus šturmo metines, ketina pasakyti, kad Jungtinės Valstijos negali leisti, kad politinis smurtas taptų priimtinu dalyku.
The Economist
PASAULIS 2022. JAV
Antrasis D. Trumpo atėjimas: dešinėje daugelis buvusį lyderį myli labiau nei demokratiją
Buvę prezidentai paprastai ištirpsta fone, mandagiai atsisako kritikuoti juos pakeitusį naująjį vadovą ir dėliojasi biblioteką. Bet Donaldas Trumpas netūno kamputyje, nepasižymi mandagumu ar negaišta laiko knygoms. Susitikimuose su žmonėmis, duodamas interviu ar vestuvių svitai jam priklausančioje „Mar-a-Lago“ valdoje Floridoje ekspromtu sakomose kalbose jis pliekia prezidentą Joe Bideną, žiniasklaidą ir kelis respublikonus, kurie išdrįso pripažinti, kad 2020 m. rinkimuose jis patyrė pralaimėjimą. D. Trumpas ne kartą užsiminė apie galimybę sugrįžti. 2022 m. tai atrodys vis labiau neišvengiama.
Pasaulis
J. Bideno pažadas V. Zelenskiui: JAV „ryžtingai reaguotų“ Rusijos įsiveržimo į Ukrainą atveju
JAV prezidentas Joe Bidenas sekmadienį kalbėdamas telefonu su savo kolega ukrainiečiu Volodymyru Zelenskiu pareiškė, kad Vašingtonas ir jo sąjungininkai „ryžtingai reaguotų“ Rusijos įsiveržimo į Ukrainą atveju, pranešė Baltieji rūmai.
Pasaulis
ŽINUTĖ IŠ MASKVOS
V. Putinas sako esąs įsitikinęs, kad įmanomas „efektyvus dialogas“ su JAV
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas JAV vadovui Joe Bidenui skirtame sveikinime ketvirtadienį sakė, jog yra įsitikinęs, kad „efektyvus dialogas“ tarp Maskvos
Pasaulis
SVARBUS SKAMBUTIS
J. Bidenas ir V. Putinas per naują pokalbį telefonu aptars Ukrainos krizę
JAV prezidentas Joe Bidenas ir Rusijos lyderis Vladimiras Putinas ketvirtadienį kalbėsis telefonu ir bandys mažinti įtampą dėl rusų pajėgų telkimo
Pasaulis
COVID-19
J. Bidenas: esame pasiruošę kovoti su omikron variantu
JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį siekė nuraminti amerikiečius dėl šalies gebėjimo kovoti su sparčiai plintančiu omikron variantu, dabar dominuojančiu Jungtinėse Valstijose, sakydamas, kad šalis yra „pasirengusi“ su juo kovoti.
Pasaulis
UKRAINOS KRIZĖ
Žiniasklaida: JAV atidėjo karinės pagalbos pristatymą Ukrainai, tvyrant įtampai su Rusija
JAV prezidento Joe Bideno administracija atidėjo iš anksto paruoštos 200 mln. dolerių (177 mln. eurų) vertės karinės pagalbos pristatymą Ukrainai,
Aktualijos
SAUGUMAS
G. Nausėda: Baltijos šalys jaučia tiesioginę Rusijos grėsmę ir tikisi JAV karinės paramos
Baltijos šalys jaučia tiesioginę Rusijos grėsmę bei gali tikėtis Jungtinių Valstijų (JAV) karinio pastiprinimo, sako prezidentas Gitanas Nausėda.
Pasaulis
UKRAINA
J. Bidenas per pokalbį su V. Zelenskiu išreiškė Ukrainai tvirtą paramą
JAV prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį išreiškė „tvirtą paramą“ Ukrainai jos konfrontacijoje su Rusija ir paragino siekti diplomatinio konflikto Rytų Europoje sprendimo.
Pasaulis
RUSIJA IR UKRAINA
Maskva: dėl saugumo garantijų ir raudonųjų linijų aptarimo formatų su JAV nebuvo susitarta
Rusijos ir JAV prezidentų Vladimiro Putino ir Joe Bideno pokalbio metu tikrai nebuvo susitarta dėl saugumo garantijų ir raudonųjų linijų aptarimo formato, patvirtino Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas.
ŽYMA
JOE BIDENAS