Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, rugsėjo 23 d.

Pasaulis
IMIGRACIJA
JAV pradėjo masiškai iš Teksaso siųsti haitiečius migrantus
Šimtai haitiečių migrantų, atvykusių į JAV ir apsistojusių vienoje stovykloje Teksaso pasienyje, sekmadienį buvo pradėti siųsti atgal į jų tėvynę, o kitiems buvo neleista kirsti sienos iš Meksikos pusės.
Pasaulis
JAV
Po stichinių nelaimių ir užsitęsusios politinės suirutės Haityje Teksasą užplūdo per 10 tūkst. migrantų
Teksaso Del Rijuso meras penktadienį paskelbė nepaprastąją padėtį, šį pasienio miestą užplūdus daugiau kaip 10 tūkst. dokumentų neturinčių migrantų, kurių
Pasaulis
COVID-19
J. Bidenas sugriežtino reikalavimus dėl skiepijimosi kovojant su COVID-19
JAV prezidentas Joe Bidenas, griežtindamas toną skiepytis atsisakančių amerikiečių atžvilgiu, ketvirtadienį paskelbė apie didelį nacionalinės imunizavimo kampanijos išplėtimą su naujomis griežtomis skiepijimosi taisyklėmis, paveiksiančiomis dešimtis milijonų darbuotojų.
Pasaulis
JAV LYDERYSTĖ
Analitikai: J. Bidenas nenori tęsti JAV „pasaulio policininko“ vaidmens
JAV prezidentas Joe Bidenas nevengia kartoti savo šūkio „Amerika sugrįžo“, bet jo bekompromisis pasitraukimas iš Afganistano rodo, kad Amerika nebetęs
Pasaulis
UKRAINA
Kremlius: Ukrainos euroatlantiniai siekiai yra „pavojingi“ Rusijai
Kremlius ketvirtadienį pareiškė laikantis Ukrainos euroatlantinius siekius pavojingais ir įspėjo, kad bus priverstas imtis atsakomųjų priemonių, jeigu jie bus įgyvendinti.
Pasaulis
UKRAINA
V. Zelenskio ir J. Bideno susitikimas: dėl narystės NATO Ukrainai dar teks paplušėti
JAV prezidentas Joe Bidenas, trečiadienį priėmęs Ukrainos lyderį Volodymyrą Zelenskį Baltuosiuose rūmuose, patikino jį, kad Vašingtonas priešinasi „Rusijos agresijai“, bet nepademonstravo jokių ženklų, kad būtų pasistūmėta šios Rytų Europos šalies narystės NATO klausimu.
Pasaulis
ĮTAMPA
JAV viceprezidentė K. Harris kaltina Kiniją „bauginimu“ ginčijamuose vandenyse
JAV viceprezidentė Kamala Harris antradienį apkaltino Pekiną kitų šalių bauginimu ginčijamuose vandenyse, stengdamasi sutelkti Vašingtono sąjungininkes Azijoje prieš Kiniją ir sustiprinti Amerikos patikimumo įvaizdį, nukentėjusį per chaotišką pasitraukimą iš Afganistano.
Pasaulis
VIDURIO RYTAI
J. Bidenas žada evakuoti iš Afganistano visus amerikiečius ir jiems padėjusius afganus
JAV prezidentas Joe Bidenas tvirtai pažadėjo sugrąžinti iš Afganistano visus amerikiečius ir jiems per karą padėjusius afganistaniečius, o pareigūnai patvirtino, kad JAV kariniai sraigtasparniai buvo išskridę už Kabulo oro uosto ribų paimti 169 evakuojamų amerikiečių.
Pasaulis
VIDURIO RYTAI
J. Bidenas tvirtai gina savo sprendimą išvesti JAV pajėgas iš Afganistano
JAV prezidentas Joe Bidenas pirmadienį gynė JAV kariuomenės išvedimą iš Afganistano po stulbinamai greito Talibano karinio perėmimo, sukėlusio paniką Kabule, sostinės oro uostą užplūdus tūkstančiams afganistaniečių, beviltiškai bandančių ištrūkti iš šalies.
Pasaulis
JAV
JAV sparčiai plintant delta atmainai J. Bidenas stiprina pastangas pažaboti COVID-19
JAV prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį suintensyvino pastangas pažaboti spartų užkrečiamesnės koronaviruso delta atmainos plitimą, paragindamas visus federalinių įstaigų darbuotojus nurodyti, kad jie pilnai pasiskiepiję, arba dėvėti kaukes ir testuotis.  
Pasaulis
JAV IR VOKIETIJA
J. Bidenas ir A. Merkel: ne visais klausimais sutariantys draugai
Paskutinį kartą priimdamas Baltuosiuose rūmuose politinę karjerą baigiančią Vokietijos kanclerę Angelą Merkel, JAV prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį vėl išreiškė susirūpinimą beveik baigtu dujotiekiu „Nord Stream 2“, bet sakė, jog abu jie sutaria, kad Rusijai negalima leisti naudotis energija kaip ginklu.
Aktualijos
NAUJAS NATO SKYRIUS
NATO vadovų susitikime Lietuva išgirdo ne vieną gerą žinią
„NATO – vieninga. Ir kiekvienas toje salėje šiandien suprato, kad Amerika sugrįžo“, – pasibaigus NATO viršūnių susitikimui birželio 14 d. pareiškė JAV
Pasaulis
AFGANISTANAS
JAV kariai iš Afganistano bus išvesti iki rugpjūčio pabaigos
Jungtinės Valstijos tikisi visus savo karius iš Afganistano išvesti iki rugpjūčio pabaigos, penktadienį pranešė pareigūnai, prieš tai paskelbę, kad visi amerikiečių ir NATO kariai pasitraukė iš didžiausios šioje šalyje oro pajėgų bazės.
Pasaulis
„NORD STREAM 2“
JAV Kongresas svarstys iniciatyvą, neleisiančią atšaukti sankcijas „Nord Stream 2“
JAV Atstovų rūmų asignavimų komitetas pritarė pataisoms, kurios neleistų prezidentui Joe Bidenui atšaukti sankcijas Rusijos antrojo eksporto dujotiekio per Baltijos jūrą projektui „Nord Stream 2“.
Pasaulis
ĮTAMPA
Kim Jong Unas: Šiaurės Korėja turi ruoštis tiek dialogui, tiek konfrontacijai su JAV
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas pareiškė, kad jo šalis privalo būti pasiruošusi „tiek dialogui, tiek konfrontacijai“ su Jungtinėmis Valstijomis, tačiau ypač pabrėžė galimą santykių su Vašingtonu vystymosi neigiamą kryptį į valdžią atėjus prezidentui Joe Bidenui, penktadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.
ŽYMA
JOE BIDENAS