Meniu
Prenumerata

trečiadienis, birželio 7 d.

Pasaulis
SAUDO ARABIJA IR IRANAS
Nesutaikomų priešų apsikabinimas: ką reiškia Saudo Arabijos ir Irano suartėjimas?
Kovo mėnesį Saudo Arabija ir Iranas, tarpininkaujant Kinijai, atnaujino diplomatinius santykius. Ką tai reiškia Artimiesiems Rytams ir kaip paveiks didžiųjų valstybių įtaką jose?
Pasaulis
RUSIJOS KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis kreipėsi į iraniečius: „Kodėl jūs esate blogio valstybės pusėje?“
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis kreipėsi į iraniečius, klausdamas, kodėl jie turėtų būti Rusijos teroro bendrininkai ir kodėl jie yra „blogio
Pasaulis
VIDURIO RYTAI
Saudo Arabijos atstovai išvyko iš Jemeno, tikimasi daugiau derybų dėl paliaubų
Saudo Arabijos delegacija išvyko iš karo draskomo Jemeno, pasiekusi „pirminį susitarimą“ dėl paliaubų ir įsipareigojusi surengti antrąjį derybų su Irano remiamais husių sukilėliais raundą, penktadienį pranešė husių ir vyriausybės šaltiniai.
Aktualijos
NAUJIENŲ APŽVALGA
Ketvirtadienio kaleidoskopas: derybos dėl taikos Ukrainoje, M. Djukanovičiaus pralaimėjimas ir kitos svarbiausios naujienos
Svarbiausių balandžio 6-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga. Kinija ir Prancūzija. Emmanuelis Macronas ketvirtadienį pareiškė, kad tikisi, jog Kinijos prezidentas
Pasaulis
IRANAS IR SAUDO ARABIJA
Iranas ir Saudo Arabija susitarė atkurti 2016 metais nutrauktus ryšius
Iranas ir Saudo Arabija po derybų Kinijoje susitarė atkurti 2016 metais nutrauktus ryšius ir vėl atidaryti diplomatines misijas, penktadienį pranešė
The Economist
PASAULIS 2023. ARTIMIEJI RYTAI
Revoliucijos taryba: Irane susiklostys vienas iš dviejų labai skirtingų scenarijų
Esama ir fantazuotojų, ir pesimistų. Pirmieji mano, kad režimas jau pasikeitė. Jie įsivaizduoja, kad prieš 2023 m. kovo 20 d. vyksiančią pavasario šventę Novrūzą iraniečiai susirinks Teherano oro uoste pasitikti parskrendančių ištremtų disidentų, tarp jų Masih Alinejad, kovojančios už tai, kad nebūtų privaloma nešioti hidžabo, ir populiaraus futbolininko Ali Karimi.
Pasaulis
IRANAS
Iranas įvykdė mirties nuosprendį šnipinėjimu apkaltintam Britanijos piliečiui
Irane šeštadienį buvo įvykdyta mirties bausmė Irano ir Didžiosios Britanijos pilietybes turinčiam buvusiam Gynybos ministerijos darbuotojui, apkaltintam šnipinėjimu britų žvalgybai, pranešė teismų sistema.
Pasaulis
IRANAS IR RUSIJA
Iranas sako „neprašysiąs niekieno leidimo“ plėsti santykius su Rusija
Irano užsienio reikalų ministerija sekmadienį pareiškė, kad „neprašys niekieno leidimo“ plėsti santykius su Rusija, atmesdama JAV susirūpinimą dėl augančios Teherano ir Maskvos karinės partnerystės.
Pasaulis
IRANAS
JT dėl protestų malšinimo pašalino Iraną iš moterų teisių komisijos
Jungtinės Tautos, atsižvelgusios į žiaurų Teherano susidorojimą su moterų vadovaujamais protestais, trečiadienį nubalsavo už Irano pašalinimą iš moterų teises ginančios institucijos.
Pasaulis
ES IR IRANAS
Vokietija smerkia Irano egzekucijas, o ES ketina taikyti sankcijas
Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock pirmadienį, kai Teheranas viešai pakorė sulaikytąjį, pareiškė, kad Irano vykdomos egzekucijos yra bandymas įbauginti protestuotojus.
Temos
PROTESTAI IRANE
„Esu tokia pati kaip Mahsa. Noriu laisvės“
Pyktis Irano režimui išsiliejo į gatves. Nicolas Pelhamas užrašė atvirą merginos, žurnalistės ir technologijų specialistės, išpažintį.
Pasaulis
IRANAS
Teheranas perspėjo Saudo Arabiją, kad gali imtis veiksmų dėl tariamos destabilizacijos
Iranas perspėjo savo kaimynines šalis, įskaitant Saudo Arabiją, kad imsis atsakomųjų veiksmų už jų neva destabilizuojantį elgesį, šiitiškoje respublikoje tęsiantis protestams, išprovokuotiems jaunos kurdės Mahsos Amini mirties.
Pasaulis
IRANAS
Iranas paskelbė sukūręs hipergarsinę raketą
Iranas sukūrė hipergarsinę raketą, galinčią įveikti visas gynybos sistemas, ketvirtadienį paskelbė generolas Amiras Ali Hajizadeh, vadovaujantis Irano Revoliucinės gvardijos aerokosminiam junginiui.
ŽYMA
IRANAS