Meniu
Prenumerata

penktadienis, gegužės 20 d.

Aktualijos
NARYSTĖ ES
G. Nausėda: E. Macrono siūlymais bandoma pridengti valios trūkumą dėl Ukrainos
Siūlymais prie Europos Sąjungos (ES) kurti platesnę politinę demokratinių valstybių bendruomenę mėginama pridengti politinės valios trūkumą suteikti kandidatės į ES statusą Ukrainai, sako Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.
NT ir energetika
Pradeda veikti vienas svarbiausių strateginių Lietuvos projektų – dujotiekis į Lenkiją
Sekmadienį pradeda veikti vienas svarbiausių pastarojo dešimtmečio Lietuvos strateginių projektų – daugiau nei 500 km ilgio maždaug 500 mln. eurų vertės magistralinis dujotiekis (GIPL) tarp Lietuvos ir Lenkijos.
Aktualijos
PERTVARKOS
Premjerė teikia prezidento patarėją J. Šovienę vadovauti RRT tarybai
Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė trečiadienį pateikė prezidento Gitano Nausėdos vyriausiosios patarėjos teisės klausimais Jūratės Šovienės kandidatūrą į Ryšių reguliavimo tarybos pirmininkes, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.
Aktualijos
LIETUVA IR JAV PARTNERYSTĖ
Lietuvoje lankantis amerikiečių karo laivui, G. Nausėda dėkoja JAV už lyderystę
Klaipėdoje lankantis JAV karo laivui USS „Gravely“, Lietuvos prezidentas sako, jog tai demonstruoja JAV lyderystę ir ryžtą užtikrinant saugumą.
Aktualijos
VALSTYBĖS SAUGUMAS
Patarėjas: prezidentas ragina parengti ilgalaikę civilinės saugos stiprinimo programą
Prezidentas Gitanas Nausėda ragina Vyriausybę parengti ilgalaikę civilinės saugos stiprinimo programą, sako jo vyriausiasis patarėjas Kęstutis Budrys.
Aktualijos
VIZITAS
Lietuvos prezidentas kartu su Estijos, Latvijos ir Lenkijos kolegomis vyksta į Kyjivą
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda kartu su Estijos, Latvijos ir Lenkijos vadovais trečiadienį vyksta į karo niokojamos Ukrainos sostinę Kyjivą.
Aktualijos
V. ZELENSKIO KREIPIMASIS Į SEIMĄ
V. Zelenskis: Lietuva viena pirmųjų atėjo į pagalbą Ukrainai
Lietuva yra viena pirmųjų, atėjusių į pagalbą Ukrainai, antradienį kreipdamasis į Seimą sakė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. „Jūs buvote vieni pirmųjų,
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
G. Nausėda: elektros tinklus nuo Rusijos turime atjungti greičiau nei iki 2025-ųjų
Lietuva nuo elektros tinklų su Rusija turi atsijungti kuo greičiau, nelaukiant 2025 metų, kai bus baigtas sinchronizavimo su Europos tinklais projektas, sako prezidentas Gitanas Nausėda.
Aktualijos
MATIJOŠAIČIO „VIČIŪNAI“
G. Nausėda: nuomonę apie V. Matijošaičio verslą Rusijoje turėtų pasakyti kauniečiai
Nuomonę apie Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio verslą Rusijoje turėtų pasakyti kauniečiai, teigia prezidentas Gitanas Nausėda.
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
G. Nausėda ES lyderius ragina nedelsiant diversifikuoti energijos importo šaltinius
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda paragino Europos Sąjungos (ES) lyderius nedelsiant diversifikuoti energijos importo šaltinius, Rusijai mėnesį tęsiant karinę invaziją Ukrainoje, penktadienį pranešė Prezidentūra.
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
Prezidentas: ne visos valstybės pasiruošusios atsijungti nuo rusiškų išteklių
Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Europos lyderiai sutaria griežtinti sankcijas karą Ukrainoje pradėjusiai Rusijai, tačiau kai kurios Europos Sąjungos narės dar nėra pasiruošusios atsijungti nuo rusiškų išteklių.
Aktualijos
GYNYBA
G. Nausėda: norime, kad būtų pasiruošta galimam Suvalkų koridoriaus atkirtimui
Lietuva nori, kad vadinamasis Suvalkų koridorius būtų ginamas ir būtų pasiruošta galimam jo atkirtimui, teigia prezidentas Gitanas Nausėda.
Aktualijos
RUSIJA
Prezidentūra: į Lietuvą perkeliamos IT įmonės iš Rusijos kelia rizikų
Prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais sako, kad į Lietuvą ketinant atvykti daug informacinių technologijų (IT) specialistų iš Rusijos Lietuvos nacionaliniam saugumui kyla rizikų, nes Rusijos IT sektorių kontroliuoja saugumo tarnybos.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
M. Rutte kartoja: negalima staiga atsisakyti rusiškų dujų ir naftos
Prezidentui Gitanui Nausėdai raginant maksimaliai greitai užtikrinti Europos Sąjungos (ES) nepriklausomybę nuo Rusijos energetikos išteklių, Nyderlandų premjeras Markas Rutte kartoja, kad būtina tai daryti, tačiau pabrėžia, kad reikia užtikrinti ir Europos valstybių poreikius, jog nepritrūktų dujų ir naftos.
Aktualijos
INFLIACIJA
I. Šimonytė atmeta prezidento kritiką dėl abejingumo infliacijai
Premjerė Ingrida Šimonytė atmeta šalies vadovo Gitano Nausėdos kritiką dėl abejingumo infliacijai.
ŽYMA
GITANAS NAUSĖDA