Meniu
Prenumerata

šeštadienis, gegužės 21 d.

Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
G. Skaistė ragino išbraukti Rusiją ir Baltarusiją iš tarptautinių finansų institucijų
Finansų ministrė Gintarė Skaistė susitikime su Pasaulio banko (PB) viceprezidente viceprezidente Anna Bjerde ragino suspenduoti Rusijos ir Baltarusijos narystę tarptautinėse finansų institucijose.
Aktualijos
VALSTYBĖS BIUDŽETAS
G. Skaistė: biudžeto deficitas šiemet augs iki 4,9 proc.
Biudžeto deficitas šiemet augs ir sieks 4,9 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), sako finansų ministrė Gintarė Skaistė. Anksčiau buvo numatyta, kad deficitas sieks 3,3 proc.
Aktualijos
INFLIACIJA
G. Skaistė: infliacijos mažėjimo galima tikėtis antroje metų pusėje
Infliacijai Lietuvoje pasiekus rekordines aukštumas, jos mažėjimo galima tikėtis antroje metų pusėje, teigia finansų ministrė Gintarė Skaistė. Pasak jos, nepaisant aukšto jos lygio, Lietuvos gyventojų vartojimo lūkesčiai lieka nepakitę.
Verslas
KAINŲ AUGIMO KONTROLĖ
Vyriausybė siūlo didinti NPD, pensijas, šalpos išmokas, mažiau brangs elektra ir dujos
Aktualijos
VALSTYBĖS PARAMA
G. Skaistė: valstybės parama kompensuos augančias energijos, maisto kainas
Sparčiai kylant energetikos išteklių, maisto ir kitoms kainoms, papildoma valstybės parama šiemet bus skirta mažesnes pajamas gaunančioms ir jautrioms visuomenės grupėms, sako finansų ministrė Gintarė Skaistė.
Aktualijos
INFLIACIJA
G. Skaistė antiinfliacinį paketą žada kovo pabaigoje
NT ir energetika
ENERGETIKA
G. Skaistė: dar anksti teikti antikrizines priemones dėl energetikos brangimo
Vadinamąsias antikrizines priemones, kuriomis būtų amortizuojamos dėl karo Ukrainoje pasaulyje kylančios žaliavų ir energetikos išteklių kainos, Vyriausybė žada pateikti tik po Europos Komisijos sprendimo, sako finansų ministrė Gintarė Skaistė.
Aktualijos
PAGALBA
G. Nausėda teikia siūlymus Seimui didinti NPD ir mokėti 100 eurų išmoką
Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį Seimui teikia siūlymus didinti neapmokestinamųjų pajamų dydį (NPD) ir mokėti vienkartines 100 eurų išmokas kai kurioms labiausiai socialiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms, pranešė prezidento vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė.
Verslas
INFLIACIJA
G. Skaistė: prezidento siūlomos išmokos dar labiau įpūs infliacijos malūną
Finansų ministrė Gintarė Skaistė teigia, kad prezidento siūlomos vienkartinės išmokos daliai gyventojų gali dar labiau „įpūsti infliacijos malūną“.
Verslas
TRANZITAS
G. Skaistė: Minsko draudimai smarkiai nepaveiks Lietuvos ekonomikos
Minskui ketinant neįleisti traukinių iš Lietuvos, gabenančių krovinius tranzitu į Ukrainą ar Rusiją, finansų ministrė sako, kad didelio poveikio Lietuvos ekonomikai tai sukelti neturėtų.
Aktualijos
LENGVATOS
G. Skaistė: siūloma laikinai taikyti nulinį PVM šildymui
NT ir energetika
NT
I. Šimonytė: Lietuvoje reikia europietiško NT mokesčio
Finansų ministrei siūlant nuo kitų metų įvesti visuotinį nekilnojamojo turto (NT) mokestį, premjerė Ingrida Šimonytė tam pritaria ir sako, kad Lietuvoje turėtų galioti europietiškas NT mokestis, o dėl jo taikymo galėtų spręsti vietos valdžia.
Aktualijos
PRIPAŽINIMAS
Žurnalas „The Banker“ išrinko G. Skaistę Metų finansų ministre
„The Financial Times“ grupės žurnalas „The Banker“ Lietuvos finansų ministrę Gintarę Skaistę paskelbė Metų finansų ministre pasaulio ir Europos kontekste, pranešė Finansų ministerija.
Verslas
EKONOMINĖS SANKCIJOS
G. Skaistė: dėl Kinijos spaudimo tikimės užsienio partnerių paramos
Kinijai didinant ekonominį spaudimą Lietuvai. Vyriausybė tikisi užsienio partnerių paramos, tai pat rengia priemones, kurios padėtų nukentėjusiems šalies verslams, sako finansų ministrė.
Aktualijos
VALSTYBĖS BIUDŽETAS
ES lėšos didina kitų metų valstybės biudžeto pajamas
Vyriausybė penktadienį pritarė atnaujintam 2022 metų valstybės biudžeto projektui, jame, lyginant su ankstesniu variantu, auga tiek pajamos, tiek išlaidos.
ŽYMA
GINTARĖ SKAISTĖ