Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gegužės 26 d.

Aktualijos
VILNIUS
Nacionalinis muziejus siekia nutraukti sutartį su Gedimino kalno darbų projektuotojais
Lietuvos nacionalinis muziejus siekia nutraukti sutartį su Gedimino kalno ilgalaikių tvarkymo darbų projekto rengėju – įmone „Hidroterra“ dėl techninių klaidų, bus skelbiamas naujas pirkimas.
Aktualijos
Žemės ūkio ministras: Gedimino kalno tvarkymui galėtumėme prašyti paramos iš ES
Liūtys pridarė nuostolių ne tik žemdirbiams, tačiau ir Gedimino kalnui, todėl lėšų jo atstatymui galima tikėtis iš Europos Sąjungos (ES), mano žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.
Aktualijos
Gedimino kalne rasti 1863 m. sukilimo dalyvių palaikai
Pirminiai duomenys rodo, kad Vilniaus Gedimino kalne rasti 1863 m. sukilimo prieš carinę Rusiją vado Zigmanto Sierakausko ir kitų dalyvių palaikai, trečiadienį pranešė Kultūros ministerija. Tolesni tyrimai gali užtrukti iki pusės metų.
Kultūra
Gedimino pilis – lyg ant ugnikalnio  
Kultūros ministerija praneša, kad Gedimino kalnas Vilniuje vėl atveriamas lankytojams, tačiau kol kas bus galima lankytis tik pilies bokšte ir dalyje apžvalgos aikštelės. Lankyti vieną populiariausių sostinės objektų buvo uždrausta praėjusią savaitę laukiant prognozuotų liūčių.
Kultūra
Lenkai pakoregavo Lietuvos geologų duomenis apie Gedimino kalno struktūrą
Geofizikai iš Lenkijos, Lietuvos geologijos tarnybos prašymu tyrę slenkančius Gedimino kalno šlaitus, teigia, kad jo struktūra – kitokia nei manyta iki šiol – labiau pralaidi vandeniui. O kaip tik tai yra nuošliaužų susiformavimą pagreitinantis faktorius.
Aktualijos
Ekstremalių situacijų komisija spręs dėl Gedimino kalno
Pirmadienį Vilniaus miesto savivaldybė pranešė apie šaukiamą savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdį.
Aktualijos
R.Šimašiui trūko kantrybė: savivaldybė sieks perimti Gedimino kalną
Šeštadienį nuo Gedimino kalno nuslinkus velėnai, bei specialistams baiminantis didesnės nuošliaužos, Vilniaus meras Remigijus Šimašius teigia sieksiantis perimti kalną savivaldybės žinion.
Aktualijos
Paskelbta ekstremali situacija dėl Gedimino kalno
Ketvirtadienį paskelbta ekstremali padėtis dėl sostinės Gedimino kalno. Šis veiksmas leidžia jo tvarkymui naudoti lėšas iš valstybės rezervo. Kartu perspėjama, kad nauja nuošliauža pavojinga pačiai piliai.
Aktualijos
Ketina skelbti ekstremalią situaciją dėl Gedimino kalno
Sprendimas skelbti ekstremalią situaciją dėl Gedimino kalno būklės leis lengviau rasti lėšų kalno gelbėjimo darbams, pirmadienį pranešė premjeras Saulius Skvernelis.
ŽYMA
GEDIMINO KALNAS