Meniu
Prenumerata

antradienis, rugpjūčio 16 d.

Aktualijos
PARAMA UKRAINAI
G. Landsbergis: rusų pajėgos neatostogauja, Vakarai Ukrainai turi siųsti daugiau ginklų
Ukrainą užpuolusios Kremliaus pajėgos neatostogauja, todėl Vakarai ukrainiečiams turi siųsti daugiau ginklų, sako Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis.
Aktualijos
KALININGRADO TRANZITAS
G. Landsbergis: ne sostinių teisė yra aiškinti sankcijas, tai gali daryti tik EK
Atskiros Europos Sąjungos (ES) valstybės negali aiškinti sankcijų, nes tai sukurtų pavojingą precedentą, šią teisę turi tik Europos Komisija (EK), komentuodamas šios institucijos gaires dėl Kaliningrado tranzito sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
Aktualijos
KALININGRADO TRANZITAS
Briuseliui leidus Kaliningrado tranzitą, URM žada efektyviai užtikrinti sankcijų taikymą
Europos Komisijai (EK) trečiadienį leidus sankcionuojamų prekių Kaliningrado tranzitą, Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) teigia, kad šalis efektyviai užtikrins sankcijų taikymą.
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
G. Landsbergis: EK nuolaidos tranzitui į Kaliningradą sukurtų papildomų problemų
Europos Komisijos (EK) nuolaidos sankcijoms dalies prekių tranzitui per Lietuvą tarp Rusijos ir Kaliningrado sukeltų papildomų teisinių problemų, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
G. Landsbergis: Rusijos kaltinimai Vilniui dėl prekių tranzito – karo prieš Vakarus dalis
Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad Rusijos kaltinimai Vilniui dėl prekių tranzito į Kaliningradą ribojimo yra jos karo prieš Vakarus dalis.
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
G. Landsbergis: plieno tranzito į Karaliaučių draudimas – ne Lietuvos, o ES sprendimas
Draudimas tranzitu per Lietuvą gabenti plieno ir juodųjų metalų gaminius tarp Karaliaučiaus ir Rusijos yra ne Lietuvos sprendimas, o Europos Sąjungos sankcijos Rusijai, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Lansbergis
Aktualijos
LIETUVA IR UKRAINA
G. Landsbergis prašo Japonijos pagalbos, telkiant paramą Odesos uostui atblokuoti
Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis prašo Tokijo pagalbos, buriant koaliciją Ukrainos grūdams saugiai išplukdyti iš Odesos uosto, kurį blokuoja
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
G. Landsbergis: V. Putinas kėsinasi sunaikinti ukrainiečių tautą
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kėsinasi sunaikinti ukrainiečių tautą, dėl to tai galima vadinti genocidu, teigia užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
Verslas
PREKYBA
Lietuvos eksportas į Taivaną sudaro šeštadalį buvusio eksporto į Kiniją
Azijos šalių susidomėjimas prekyba su Lietuva yra didelis, sako užsienio reikalų ministras. Pasak Gabrieliaus Landsbergio, eksportas į Taivaną jau siekia šeštadalį Lietuvos eksporto į Kiniją, o į Singapūrą jis išaugo beveik tris kartus.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
Diskutuodama dėl naujų sankcijų Rusijai ES ieško vienybės
Pasibaisėję Rusijos karių veiksmais Ukrainoje Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai pirmadienį pradėjo diskusijas dėl šešto sankcijų paketo, bet surasti konsensusą darosi vis sunkiau.
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
G. Landsbergis apie ES sankcijas: jei nekalbame apie naftą, tai nėra didelis smūgis
Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako esąs nusivylęs, kad į naują sankcijų Rusijai paketą neįtraukta naftos pramonė.
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
Lietuva nurodė Rusijos ambasadoriui išvykti iš šalies, uždaro konsulatą Klaipėdoje
Lietuvos Vyriausybė pirmadienį nutarė pažeminti diplomatinį atstovavimą tarp Lietuvos ir Rusijos bei nurodė šios šalies ambasadoriui išvykti iš Lietuvos.
Aktualijos
GRĖSMĖS
G. Landsbergis: kol valdžioje bus „putiniškasis režimas“, saugumo situacija nesikeis
Estijoje viešintis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad kol Rusijai vadovaus „putiniškasis režimas“, saugumo situacija nesikeis.
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
G. Landsbergis: Ukrainai reikalinga didesnė karinė, ekonominė ir politinė parama
Ukrainai reikalinga didesnė karinė, ekonominė ir politinė parama, teigia užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
G. Landsbergis: karinis tribunolas Rusijos vadovams gali būti neišvengiamas
Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad panašaus į nacių nusikaltimus tyrusio karinio tribunolo kūrimas Rusijos vadovams gali būti neišvengiamas, nes yra daug panašumų tarp „nacizmo ir putinizmo“.
ŽYMA
GABRIELIUS LANDSBERGIS