Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, birželio 4 d.
Verslas
EKONOMIKA
Krizę suvaldžius iki vasaros, V. Šapokos teigimu, šalies BVP šiemet gali smukti 7 proc. ar daugiau
Lietuvos ekonomikos nuosmukis dėl koronaviruso krizės šiemet gali siekti 7,3 proc., tačiau iki vasaros viruso nesuvaldžius, šalies bendrasis vidaus produktas
Finansai ir investavimas
VERTYBINIAI POPIERIAI
Finansų ministerija vidaus rinkoje pasiskolino 51 mln. eurų
„Nasdaq“ Vilniaus biržoje pirmadienį įvykusiame septynerių metų trukmės Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) emisijos, iki kurios išpirkimo liko 2095 dienos, papildymo aukcione obligacijų išplatinta už 51 mln. eurų, vidutinė palūkanų norma buvo minus 0,015 procento.
Finansai ir investavimas
MAKROEKONOMIKA
„Fitch Ratings“ po šešerių metų pagerino Lietuvos kredito reitingą
Tarptautinė kredito reitingų agentūra „Fitch Ratings“, palankiai įvertinusi šalies viešųjų finansų ir ekonominę situaciją, nustatytus ilgalaikio ir trumpalaikio Lietuvos skolinimosi reitingus pakeitė atitinkamai iš A- į A ir iš F1 į F1+.
IQ Tema
Vilius Šapoka. Valstybės buhalteris
Finansų ministras yra atsakingas, atsargus ir, greičiausiai, ne pernelyg autoritetingas
Finansai ir investavimas
NEKILNOJAMASIS TURTAS
Vyriausybė siūlo apmokestinti turinčius daugiau nei vieną būstą
Vyriausybė siūlo 0,3 proc. tarifu apmokestinti antrąjį, trečiąjį ir tolesnius vieno žmogaus turimus būstus. Tuo metu pagrindinis būstas ir sodybos bus apmokestinamos, kaip iki šiol – nuo bendros 220 tūkst. eurų vertės išlaikant progresyvumą.
Aktualijos
Daugiabučių modernizavimui finansuoti Lietuva rado dar vieną būdą
Finansų ministerija vidaus rinkoje pirmą kartą ketina išplatinti žaliųjų obligacijų emisiją. Lėšos būtų naudojamos daugiabučių namų atnaujinimo projektams.
Aktualijos
Ministras: automobilių mokestis nebūtinas, tačiau dėl jo diskutuoti reikėtų
Finansų ministras Vilius Šapoka, pristatydamas pakoreguotą kitų metų biudžeto projektą sakė, kad automobilių mokestis nėra reikalingas, nes dar labiau padidintų pajamų nelygybę. Vis dėlto jis pripažino, kad diskusijos reikalingos, norint bent kuriam laikui „padėti tašką“.
Aktualijos
Finansų ministerija: visuotinis turto deklaravimas nėra reikalingas
Du Seimo socialdemokratai Andrius Palionis ir Artūras Skardžius siūlo, kad nuo kitų metų savo turtą turėtų deklaruoti visi Lietuvos gyventojai. Finansų ministerijos atstovai mano, kad toks reikalavimas – perteklinis.
Komentarai
Nenorite lietaus? Uždrauskime skėčius!
Šešėlinė ekonomika patenka į kiekvienos valdžios taikiklį, tad nenuostabu, kad kovoti su šešėliu planuoja ir dabartiniai valdantieji.
Aktualijos
Panaikinus PVM lengvatą viešbučiams, biudžetas padidėtų 14 mln. eurų
Finansų ministras Vilius Šapoka Seimo Biudžeto ir finansų komitete pristatė pertvarkytų mokesčių naudą.
Aktualijos
Būsimų pensijų matematika: 2 + 0 + 0 = 0?
Politikai vėl žada imtis privačių pensijų fondų reformos, nors tokios pastangos daliai piliečių vis vien neužtikrins sotesnės senatvės
Aktualijos
Vyriausybė pritaria atsiskaitymo grynaisiais pinigais ribojimui
Finansų ministerijos pasiūlymas riboti atsiskaitymus grynaisiais iki 3 tūkst. eurų vardan kovos su šešėline ekonomika susilaukė pritarimo iš Vyriausybės.
Aktualijos
Kitų metų biudžetas: papildomi 0,5 mlrd. eurų vaikams, pensijoms ir skurdo mažinimui
Kitų metų biudžete turėtų atsirasti papildomų lėšų vaikams, pensijoms bei kitai paramai. Premjeras Saulius Skvernelis siūlo padidinti skiriamas lėšas beveik 0,5 mlrd. eurų. Iš viso šioms sritims galėtų būti skiriama daugiau nei 4 mlrd. eurų.
ŽYMA
FINANSŲ MINISTERIJA