Meniu
Prenumerata

trečiadienis, rugpjūčio 17 d.

Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
V. Čmilytė-Nielsen: vizų neišdavimas rusams ES lygiu būtų adekvati reakcija į karą Ukrainoje
Turistinių vizų neišdavimas Rusijos piliečiams Europos Sąjungos (ES) lygiu būtų adekvati reakcija į sukeltą karą Ukrainoje, sako Lietuvos pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
Įsigalioja ES draudimas rusiškai angliai
Trečiadienį, pasibaigus penktojo Europos Sąjungos (ES) sankcijų paketo Rusijai pereinamajam laikotarpiui, įsigalioja draudimas per Bendrijos teritoriją vežti rusiškas anglis ir kietąjį kurą.
Pasaulis
NARYSTĖ ES
ES šalys leido Albanijai ir Šiaurės Makedonijai pradėti narystės derybas
Europos Sąjungos šalys pirmadienį susitarė pradėti derybas dėl Albanijos ir Šiaurės Makedonijos stojimo į Bendriją, kai Skopjė išsprendė užsitęsusį ginčą su Bulgariją.
NT ir energetika
ENERGETIKA
TEA: ES pastangų nepakaks išgyventi šią žiemą be rusiškų dujų
Europos pastangų diversifikuoti dujų tiekėjus nepakaks, kad šią žiemą žemynas galėtų išgyventi be rusiškų dujų, pirmadienį perspėjo Tarptautinės energetikos agentūros (TAE) vadovas, ragindamas nedelsiant imtis veiksmų mažinti paklausą.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
Kyjivas įspėja ES: nusileisti V. Putinui būtų „spąstai“
Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba pirmadienį įspėjo kolegas iš Europos Sąjungos šalių nepasiduoti jokioms pagundoms švelninti sankcijas Rusijai ar vykdyti jos prezidento Vladimiro Putino reikalavimus.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
ES ministrai: sankcijos Rusijai veikia
Europos užsienio reikalų ministrai pirmadienį tvirtino, kad Rusijai dėl jos invazijos Ukrainoje įvestos sankcijos veikia, nors iškilo grėsmė ir energijos tiekimui į Europos Sąjungą.
Finansai ir investavimas
PANDEMIJOS POVEIKIS
Lietuva šiemet turėtų gauti 1,7 mlrd. eurų ES paramos ekonomikai gaivinti
Iki šių metų pabaigos Lietuva tikisi gauti 1,7 mlrd. eurų Europos Sąjungos (ES) paramos šalies ekonomikos gaivinimui ir atsparumo didinimui, o pirmasis pinigų išmokėjimas pagal planą „Naujos kartos Lietuva“ numatomas rugsėjį.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
ES: dėl Rusijos vykdomos ukrainietiškų grūdų blokados badas gresia tūkstančiams žmonių
Rusijos vykdoma Ukrainos uostų blokada kelia grėsmę grūdų tiekimui dešimtims tūkstančių prie bado slenksčio esančių žmonių ir turi būti nutraukta, pirmadienį perspėjo Bendrijos užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis.
Pasaulis
JUODA AVIS
V. Orbanas: sankcijomis Rusijai ES „šovė sau į plaučius“
Europa dėl karo Ukrainoje Rusijai įvestomis sankcijomis „šovė sau į plaučius“, penktadienį pareiškė Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas.
NT ir energetika
NUSIGRĘŽTI NUO RUSIJOS
ES ir Azerbaidžanas planuoja sudaryti susitarimą dėl dujų
Europos Komisija siūlo Europos Sąjungos narėms sumažinti priklausomybę nuo rusiškų dujų, jas keičiant azerbaidžanietiškomis. Tarpusavio supratimo memorandumo su Baku projektas numato, kad Azerbaidžanas didins gavybą bei plės eksporto pajėgumus, skelbia agentūra „Reuters“.
Aktualijos
KALININGRADO TRANZITAS
R. Vilpišauskas: EK sprendimą dėl Kaliningrado tranzito Maskva įvertins kaip silpnumą
Europos Komisijai (EK) trečiadienį leidus sankcionuojamų prekių Kaliningrado tranzitą, Maskva tai įvertins kaip silpnumo ženklą, teigia politologas Ramūnas Vilpišauskas.
Aktualijos
KALININGRADO TRANZITAS
Briuseliui leidus Kaliningrado tranzitą, URM žada efektyviai užtikrinti sankcijų taikymą
Europos Komisijai (EK) trečiadienį leidus sankcionuojamų prekių Kaliningrado tranzitą, Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) teigia, kad šalis efektyviai užtikrins sankcijų taikymą.
Verslas
SANKCIJOS RUSIJAI
A. Armonaitė: galimas Rusijos atsakas dėl tranzito didelio poveikio neturėtų
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė teigia rimtai nevertinanti Rusijos grasinimų dėl sustabdyto dalies jos prekių tranzito per Lietuvą į Kaliningradą. Ministrės teigimu, Lietuva yra nepriklausoma nuo Rusijos, nes „neperka iš jos nei elektros, nei dujų“.
Pasaulis
PIRMININKAVIMAS ES
Čekija perima pirmininkavimą ES ir rengiasi „blogam orui“
Čekija penktadienį pusmečiui perims pirmininkavimą Europos Sąjungai, visų dėmesiui nukrypus į Ukrainą, nuo vasario kovojančią su Rusijos invazija.
NT ir energetika
SANKCIJOS RUSIJAI
Rusiškų dujų tiekimas apribotas arba nutrauktas 12 iš 27 ES narių
Europos Sąjungos energetikos komisarė Kadri Simson pranešė, jog rusiškų gamtinių dujų tiekimas šiuo metu yra nutrauktas arba apribotas 12 iš 27 Bendrijos narių.
ŽYMA
EUROPOS SĄJUNGA