Meniu
Prenumerata

šeštadienis, balandžio 20 d.


Aktualijos
PIRMADIENIO KALEIDOSKOPAS
Elektros kainos, istorinis Kauno pasiekimas ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių rugsėjo 18-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Liepą didmeninės elektros energijos kainos sumažėjo 15 proc.
Vidutinė elektros kaina Lietuvos prekybos zonoje kitos paros prekybos rinkoje (angl. day-ahead) 2023 m. liepos mėn. buvo 84 Eur/MWh. Palyginti su praėjusiu mėnesiu, kaina sumažėjo 15 proc. 2023 m. birželio mėn. kainos vidurkis buvo 99 Eur/MWh, praneša Valstybinė energetikos reguliavimo taryba.
Aktualijos
ENERGETIKOS KRIZĖ
D. Kreivio pažadai išsimušti dalį viršpelnių iš švedų bliūkšta?
Energetikos ministro Dainiaus Kreivio planai išsireikalauti iš Švedijos elektros gamintojų dalies viršpelnių ir sušvelninti išaugusių elektros kainų poveikį susidūrė su
Komentarai
KOMENTARAS
Erdvės elektros kainoms mažėti yra
Lietuvoje pagamintos elektros energijos užtenka tik trečdaliui gyventojų ir įmonių poreikio patenkinti. Šiuo požiūriu Europoje rikiuojamės paskutiniai, kompaniją mums palaiko
NT ir energetika
ELEKTROS KAINOS
„Ignitis“: nefiksuotos kainos sutartys liks to pageidaujantiems klientams
Energetikos bendrovei „Ignitis“ kiek anksčiau vienašališkai nusprendus nutraukti su birža nesusietos nefiksuotos elektros kainos sutartis ir sulaukus dalies klientų nepasitenkinimo, įmonė antradienį patikslino savo poziciją, jog šiuos planus toliau galės naudoti to pageidaujantys klientai.
Aktualijos
IŠAUGUSIOS ELEKTROS KAINOS
Premjerė: visuomeninė elektros kaina gyventojams kitąmet augtų iki 28 centų
Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Vyriausybė planuoja gyventojams kitąmet kompensuoti išaugusias elektros kainas taip, kad jos kaina siektų 28 centus už kilovatvalandę.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Elektros „viršpelniai“ Lietuvai: lems kainos Švedijoje, galimi tiesioginiai sandoriai
Europos Sąjungos (ES) energetikos ministrams numačius išimtį, kad eksportuojančios elektrą šalys su importuojančiomis turės pasidalinti gamintojų perteklinėmis pajamomis, Lietuvai teiksiantį jų dydį lems elektros kainos Švedijoje, sako ekspertai.
Komentarai
Kam nei šilta, nei šalta, kad elektra brangi?
Energijos kainų šoko fone daugybė gyventojų ir verslų pradėjo ieškoti būdų, kaip sumažinti sąskaitas už elektrą. Populiariausias – mažinti vartojimą
Kultūra
KYLANČIOS ENERGETIKIŲ IŠTEKLIŲ KAINOS
Energiją taupantys muziejai užsidaryti neketina, svarsto keisti veiklą
Kylant energetinių išteklių kainoms Lietuvos muziejai užsidaryti neketina, tačiau dabartinis j jų finansavimas nėra pakankamas, sako Lietuvos muziejų asociacijos primininkas. Pasak Mariaus Pečiulio, didžiausių iššūkių patiria Jūrų muziejus Klaipėdoje ir Valdovų rūmai Vilniuje.
NT ir energetika
I. Šimonytė: pagrindinė problema – kaip atsieti elektros kainas nuo dujų
Europos Sąjungai (ES) ieškant sprendimų, kaip skubiai sumažinti rekordines elektros kainas vartotojams, premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad pagrindinė spręstina problema – kaip atsieti elektros kainas nuo dujų.
NT ir energetika
ELEKTROS KAINOS
P. Mačiulis: 24 centų kainą prezidentas siūlys taikyti iki 150 kWh
Vyriausybei atsisakant prezidento siūlymo elektros kainą visiems buitiniams vartotojams nuo sausio fiksuoti ties 24 centų riba, Gitanas Nausėda siūlys grįžti prie pirminio savo pasiūlymo ir ją taikyti iki 150 kilovatvalandžių (kWh) suvartojantiems gyventojams, sako prezidento vyriausiasis patarėjas.
NT ir energetika
ELEKTROS KAINOS
G. Šimkus: svarbu, kam ir kaip bus mokamos kompensacijos už elektrą
Lietuvos banko (LB) vadovas mano, kad Vyriausybės 2023 metais numatomos mokėti kompensacijos gyventojams už elektrą ir dujas nustatant kainos ribą „žibalo į infliacijos laužą neįpils“, tačiau, anot Gedimino Šimkaus, svarbu, kam ir kaip jos bus mokamos.
NT ir energetika
ELEKTROS KAINOS
Prezidentūra: elektros kainą reikia įšaldyti ties 24 centais, kitaip ji brangtų 80 proc.
Vyriausybė elektros kainas buitiniams vartotojams iki kitų metų liepos turėtų įšaldyti ties 24 centų riba, kitaip ji nuo sausio jiems pabrangs 40 proc., o per visus metus – 80 proc., sako prezidento atstovė. „Jeigu mes neužšaldome kainų šiame lygyje (24 centų už kilovatvalandę – BNS), tai reiškia, kad elektrą nuo sausio branginame 40 proc. ir dar 40 proc. – nuo liepos. Taip dabar yra sukonstruoti įstatymai“, – antradienį interviu Žinių radijui sakė prezidento vyriausioji patarėja ekonomikos ir socialiniais klausimais Irena Segalovičienė. Anot jos, prezidentūros skaičiavimais, kuriuos ji pateikė Vyriausybei, valstybė yra pajėgi priimti tokį sprendimą. „Mūsų skaičiavimais, su kuriais pasidalinome ir su Vyriausybe, valstybė yra pajėgi iki tokio lygio apriboti tą žvėrišką elektros kainų augimą tam, kad būtų sukurtas didesnis stabilumas ir aiškesnė perspektyva“, – sakė I. Segalovičienė. Prezidentas Gitanas Nausėda prieš savaitę teigė, jog elektros kaina turėtų būti užfiksuota 24 centų lygyje, o kompensacijų turėtų sulaukti visi gyventojai. Tačiau, pasak jo, premjerės pasiūlymai buvo susiję su kiek didesnėmis kainomis. Energetikos ministras Dainius Kreivys yra teigęs, jog nuo sausio elektros kainos vartotojams bus fiksuojamos, tačiau konkretus jų dydis priklausys nuo biudžeto galimybių. Premjerė Ingrida Šimonytė anksčiau sakė, jog energijos – šilumos, elektros ir dujų – kainų kompensavimui kitų metų biudžete bus numatyta daugiau nei 1 mlrd. eurų. Antrąjį šių metų pusmetį valstybė gyventojams moka iki 9 centų kompensaciją, be ne mažiau kaip iki 24 centų.
Aktualijos
INFLIACIJA LIETUVOJE
Analitikai: infliaciją lemia tik brangios dujos ir elektra, ji jau išsikvepia
Šiuo metu infliaciją didina tik brangios dujos ir elektra, visi kiti veiksniai liudija apie jos mažėjimą, sako „Swedbank“ ekonomistas Nerijus Mačiulis. Ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė teigia, jog infliacija rugpjūtį tebejuda iš inercijos, tačiau ji palaipsniui išsikvepia.
Verslas
ENERGIJOS KAINOS
Vėl šaukštai po pietų: populistiniai Vyriausybės ginklai prieš išaugusias energijos kainas – neefektyvūs ir žalingi
Energijos išteklių kainos šoktelėjo greičiau, nei spėjome nusikabinti žieminius paltus. Nuo Kinijos ir Australijos iki Vakarų Europos valstybės susidūrė su beveik padvigubėjusiomis anglių, dujų ir naftos kainomis. Šalys, kurių krizė dar nepalietė taip smarkiai – įskaitant JAV – stebi, ar drugelio efektas nepasieks ir jų.
ŽYMA
ELEKTROS KAINOS