Meniu
Prenumerata

pirmadienis, sausio 18 d.

Aktualijos
ŠVIETIMAS
„Atsijunk, du“: nuotolinio ugdymo trūkumų vis dar daugiau nei pranašumų
Antrasis karantinas dar kartą privertė prisiminti pavasarį ir visa švietimo sistema galėjo įvertinti, kurios pamokos išmoktos, o kur dar reikėtų tobulėti. Vilniaus universiteto mokslininkų atliktas tyrimas rodo, kad labiausiai dėl nuotolinio mokymo kenčia ne tik mokymo kokybė, bet ir moksleivių motyvacija.
Aktualijos
VAKCINOS
A. Dulkys: trečioji vakcinų nuo COVID-19 siunta Lietuvą turėtų pasiekti kitą savaitę
Trečioji kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ pagamintos vakcinos nuo COVID-19 siunta Lietuvą turėtų pasiekti kitą savaitę, teigia sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.
Komentarai
KOMENTARAI
Padėkokime 2020-iesiems
Beveik du milijonus gyvybių nusinešusi ir dar niekur nedingusi pandemija, mirtį ir materialinius nuostolius pasėję gaisrai bei potvyniai, kas trečias Lietuvos moksleivis, neišlaikęs matematikos brandos egzamino, daugybė kitų negandų ir praradimų. Daugelis nekantriai laukia šių metų pabaigos ir mielai juos pamirštų, tačiau galbūt 2020-ieji palieka ir teigiamų pėdsakų?
Pasaulis
COVID-19
Latvijoje per Naujuosius metus įvedama komendanto valanda
Latvijos vyriausybė trečiadienį per neeilinį posėdį patvirtino sprendimą dėl epidemiologinės padėties įvesti šalyje komendanto valandą per Naujuosius metus ir stačiatikių Kalėdas.
Komentarai
KOMENTARAS
Krizės metai ES: visi už vieną, o Vokietija už visus?
Besidomintys Europos Sąjunga žino, kad viena iš pastarojo dešimtmečio svarbiausių su ES kaita susijusių temų yra klausimas, kaip krizės veikia ES – silpnina ją ar stiprina. Ar krizė, kuri paprastai suprantama kaip lūžio momentas, atskleidžia ES institucijų ir susitarimų tarp šalių silpnumą, ar atvirkščiai – išryškindama ES sandaros trūkumus, pastūmėja valstybes nares link tokių integracijos sprendimų, kurių įprastomis sąlygomis nesiryžtama priimti? Tad ką galime pasakyti apie tai, kaip ES tvarkėsi su COVID-19 krize šiais besibaigiančiais 2020 metais ir ką tai rodo apie pačios ES būklę?
Pasaulis
COVID-19
Britanijoje patvirtinta „AstraZeneca“ vakcina nuo COVID-19
Jungtinė Karalystė trečiadienį patvirtino antrą vakciną nuo koronavirusinės infekcijos ir tapo pirmąja šalimi, suteikusia leidimą platinti preparatą, kurio logistika yra paprastesnė negu kitų iki šiol sukurtų.
Pasaulis
JAV
J. Bidenas Trumpo administracijos skiepijimo nuo COVID-19 planą vadina „nepakankamu“
Išrinktasis JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį pareiškė, kad perėmęs valdžią jis intensyviai imsis kovos su COVID-19, taip pat perspėjo, kad kadenciją baigiančio valstybės vadovo Donaldo Trumpo administracijos parengta gyventojų skiepijimo programa yra pavojingai nepakankama.
NT ir energetika
NT RINKA
4 kryptys būsto rinkai 2021-aisiais
Koronaviruso COVID-19 pandemija ir dėl jos įvesti karantinai šiemet darė didžiausią įtaką būsto rinkai. Ilgalaikis pandemijos poveikis jausis ir kitąmet, todėl turėtų išlikti šiemet atsiradusios tendencijos – didės plotas projektuojamuose ir statomuose naujuose butuose bei namuose,  rekordinis šių metų individualių namų pardavimas kitąmet tikriausiai taip pat bus sumuštas, prognozuoja rinkos ekspertai.
Aktualijos
COVID-19 ATMAINA
LSMU mokslininkai Lietuvoje kol kas nerado britiškojo viruso atmainos
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) mokslininkai kol kas Lietuvoje nerado britiškosios COVID-19 atmainos.
Aktualijos
COVID-19
G. Koryzna: skiepų priešininkai sudaro apie 7 proc. auditorijos
Socialiniuose tinkluose vykstančiose diskusijose dėl skiepų jų priešininkai sudaro apie 7 proc. auditorijos, bet dėl savo aktyvumo jie labiausiai matomi, teigia Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento vadovas Gintaras Koryzna.
Aktualijos
COVID-19
Lietuvą pasiekė antroji vakcinų nuo COVID-19 siunta
Pirmadienį Lietuvą pasiekė antroji kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinos nuo koronaviruso siunta, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).
Pasaulis
JAV
Spaudžiamas D. Trumpas pasirašė 900 mlrd. dolerių vertės pagalbos dėl pandemijos paketą
JAV prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį pagaliau pasirašė 900 mlrd. dolerių (737 mlrd. eurų) pagalbos nuo koronaviruso pandemijos nukentėjusiems gyventojams ir verslui paketą, beveik savaitę atidėliojęs šį žingsnį ir sulaukęs spaudimo keliais frontais.
Kava su IQ
LIETUVOS BIOTECHNOLOGIJOS
V. Bumelis: „Jei kas giriasi, kad turi 40 metų darbo patirtį, jos niekam nereikia“
Lietuvos biotechnologijų sektoriui šie metai buvo stabiliai geri, teigia verslininkas, habilituotas fizinių mokslų daktaras, UAB „Biotechpharma“ valdybos pirmininkas Vladas Bumelis. Jo nuomone, krizė parodė, kad dar daugiau dėmesio ir investicijų gavusios gyvybės mokslų sritys galėtų garantuoti stabilumą visai šalies ekonomikai. 
Verslas
PREKYBA
A. Armonaitė ragina prekybos tinklus apriboti prekių asortimentą
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė ragina prekybos tinklus savarankiškai apriboti prekių asortimentą ir taip sumažinti pirkėjų srautus bei išlaikyti lygią konkurenciją tarp prekybininkų.
Aktualijos
COVID-19 VAKCINA
Skiepijimas nuo koronaviruso Lietuvoje turi būti pradėtas gruodžio 27-ąją
Europos Komisijai (EK) pranešus, jog vakcinavimas nuo koronaviruso prasidės gruodžio 27-ąją, prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Lietuva taip pat turėtų laikytis šio grafiko.
ŽYMA
COVID-19