Meniu
Prenumerata

trečiadienis, rugpjūčio 17 d.

Aktualijos
GYNYBA
Partijos pasirašė naują susitarimą dėl gynybos: sieks išlaikyti finansavimą
The Economist
NAUJA FORMULĖ
Tikėtina, kad šiemet Indija augs sparčiausiai iš didžiųjų pasaulio ūkių
Ar gali plėtra tęstis?
Pasaulis
EKONOMIKA
Euro zonos ekonomikos augimas pirmąjį ketvirtį sulėtėjo iki 0,2 proc.
Euro zonos ekonomika jau pajuto karo Ukrainoje pasekmes, gamybos apimtims pirmąjį ketvirtį sulėtėjus, o infliacijai išlikus rekordiniame lygyje, rodo penktadienį paskelbti oficialūs duomenys.
Verslas
INVESTICIJOS
Sukauptos TUI pernai augo 8,4 proc., bet jų srautas smuko 43 proc.
Sukauptosios tiesioginės užsienio investicijos (TUI) Lietuvoje per metus padidėjo 8,4 proc. ir 2021-ųjų pabaigoje siekė 26 mlrd. eurų, arba 46,9 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), pranešė Statistikos departamentas.
Verslas
BVP
SEB pablogino Lietuvos BVP augimo prognozę iki 0,1 proc.
SEB bankas šių metų Lietuvos bendrojo vidaus produkto (BVP) augimo prognozę sumažino iki 0,1 procento. Sausio pabaigoje bankas prognozavo, kad Lietuvos ekonomika augs 3,5 procento.
Verslas
EKONOMIKOS PROGNOZĖS
G. Šimkus: didelis neapibrėžtumas verčia kurti kelis ūkio raidos scenarijus
Lietuvos bankas (LB) prognozuojant, kad šiemet šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) augimas gali sumažėti iki 2,7 proc., šoko scenarijaus atveju – iki 0,4 proc., o dar blogesniu scenarijumi BVP gali trauktis 1,2 proc., centrinio banko vadovas sako, kad 2,7 proc. augimas remiasi duomenimis iki kovo pradžios – tai reiškia, kad Rusijai ir Baltarusijai taikomos sankcijos nėra visiškai įtrauktos į prognozę, todėl tikėtini ir kiti scenarijai.
Aktualijos
LĖŠOS GYNYBAI
Seimas lėšas gynybai šiemet padidino iki 2,52 proc. BVP
Seimas lėšas gynybai šiems metams padidino iki 2,52 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).
Aktualijos
GYNYBA
I. Šimonytė palaiko tolesnį gynybos finansavimo didinimą
Tęsiantis Rusijos invazijai į Ukrainą, premjerė Ingrida Šimonytė sako palaikanti tolesnį gynybos finansavimo didinimą.
Aktualijos
GYNYBA
I. Šimonytė: šiemet gynybai – papildomi 250 mln. eurų
Pasaulis
GYNYBA
Lenkija didina išlaidas gynybai iki 3 proc. BVP
Lenkija, besiribojanti su karo apimta Ukraina, ateinančiais metais savo išlaidas gynybai padidins iki 3 proc. bendrojo vidaus produkto, ketvirtadienį pranešė
Aktualijos
GYNYBA
I. Šimonytė: lėšos gynybai biudžete augtų maždaug 0,4 proc. punkto nuo BVP
Lėšos gynybai, palyginti su dabartine suma, galėtų augti iki 0,4 procentinio punkto bendrojo vidaus produkto (BVP), o patikslintą biudžeto projektą Vyriausybė teiktų kovo pradžioje, patvirtino premjerė Ingrida Šimonytė.
Verslas
EKONOMIKA
Analitikai: 2021 m. BVP rezultatas – geras, bet šie metai bus prastesni
Statistikams paskelbus, kad Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) pernai augo 5,1 proc., kai kurie ekonomikos analitikai bei statistikai sako, jog tai labai geras rezultatas, tuo metu kiti mano, kad BVP augimas galėjo būti didesnis, o Lietuvos potencialas neišnaudojamas. Šie metai, pasak ekonomistų, dėl itin didelės infliacijos gali būti prastesni.
Komentarai
KOMENTARAS
2021 m. BVP: subalansuoto ir spartaus augimo metai
Nepaisant pandemijos iššūkių, griežto ir ilgo karantino pavasarį, trikdžių tiekimo grandinėse ir besiriečiančių aukštyn žaliavų kainų kreivių, Lietuvos ekonomika, viena pirmųjų Europos Sąjungoje, skubiai užglaistė pandemijos nuostolius ir sparčiai stiebėsi aukštyn. Vakcinų atsiradimas, ištobulintos ekonominės pagalbos priemonės ir Lietuvos ekonomikos struktūros atsparumas pandeminėms grėsmėms leido atskirti ekonominius procesus nuo kovų sveikatos fronte. Stebėjome subalansuotą ekonomikos plėtrą: ji rėmėsi tiek vidaus vartojimu, tiek ir įspūdingais į eksportą orientuotų veiklų rezultatais, o palanki kreditavimo aplinka ir siekis sumažinti priklausomybę nuo besipučiančių darbo kaštų lėmė didesnes produktyviųjų investicijų apimtis.
Verslas
EKONOMIKA
N. Mačiulis: ekonomika ir pandemija juda skirtingomis kryptimis
Lietuvos ekonomika toliau auga ir juda skirtinga kryptimi nei pandemija, teigia „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis. Pasak jo, tarp didžiausių iššūkių šalies ūkiui yra darbuotojų trūkumas, infliacija.
Komentarai
KOMENTARAS
BVP: Trečiąjį ketvirtį ekonomika išlaikė tempą, bet metų pabaiga bus kuklesnė
Lietuva, viena iš dešimties ES narių, kurios jau spėjo užglaistyti pandemijos praradimus, ir tęsia sparčią plėtrą. Be to, ekonomikos augimas trečiąjį ketvirtį tapo labiau subalansuotas – jį lėmė ne tik į išorę orientuotų sektorių rezultatai, bet ir energingesnis vidaus paklausa mintančių veiklų vystymasis.
ŽYMA
BVP