Meniu
Prenumerata

antradienis, liepos 27 d.

Pasaulis
BRANDUOLINIS GINKLAS
Įtampai regione neslūgstant, Iranas jungia aukštesnę pavarą
Pirmadienį Irano valstybinė žiniasklaida pranešė, kad Šachido Alimohammadi sodrinimo komplekse Fordo vietovėje prasidėjo iki 20 proc. sodrinto urano „gamybos procesas“. Tai gerokai aukštesnis sodrinimo lygis nei 3,67 proc., numatytas daugiašaliame Bendrame išsamių veiksmų plane (JCPOA), apibrėžinčiame Irano branduolinės veiklos apribojimus. 
Aktualijos
D. Trumpo ir Kim Jong-uno derybose – nedaug vietos optimizmui
Pasaulis sulaikęs kvapą laukia birželio 12 d. Singapūre turinčio įvykti Donaldo Trumpo ir Kim Jong-uno susitikimo, kurio pagrindiniu akcentu turėtų tapti derybos dėl Šiaurės Korėjos branduolinės programos nutraukimo.
Aktualijos
Netikėtas posūkis: D. Trumpas susitiks su Kim Jong Unu
JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį sutarė dėl istorinio pirmojo susitikimo su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu.
Komentarai
Putinas ir jo naujieji ginklai
Maži berniukai dažnai svajoja apie magiškus ginklus, tokius kaip mirties spindulys ar sąmonę atimantis purškalas, galinčių suteikti jiems žvaigždės statusą, naikinti priešus ar bent jau pagyvinti nuobodžią pamoką.
The Economist
Raudonosios linijos ir nevykę pasirinkimai
Kaip galėtų prasidėti branduolinis karas Korėjoje ir kuo jis baigtųsi
Aktualijos
Nobelio premijos laureatams nepatinka D.Trumpo vadovavimo stilius
Donaldo Trumpo atėjimas į prezidento postą privertė atkreipė dėmesį į branduolinių ginklų keliamą grėsmę, pasauliniu dėmesiu pasinaudojo šiandien Nobelio taikos premijos laureatais paskelbtos Tarptautinė branduolinių ginklų uždraudimo kampanijos vadovai (International Campaign to Abolish Nuclear Weapons, ICAN).
Aktualijos
Šiaurės Korėjoje išbandyta vandenilinė atominė bomba
Sekmadienio naktį Korėjos pusiasalyje įvykęs žemės drebėjimas nebuvo atsitiktinis – tai Pchenjano požeminio atominės bombos bandymo padarinys. Neįprastą seisminį aktyvumą pirmiausia pastebėjo Pietų Korėjos ir JAV geologai, vėliau apie bandymą viešai paskelbė ir pati Šiaurės Korėja.
Aktualijos
JAV ekspertas: Šiaurės Korėja dar nepajėgi smogti JAV
Branduolinį ginklą išbandžiusią Šiaurės Korėją JAV mato kaip itin rimtą grėsmę šalies saugumui, tačiau amerikiečiai dar gali turėti laiko reakcijai. Korėjiečių tarpžemyninės balistinės raketos vis dar susiduria su techninėmis kliūtimis, pirmadienį perspėjo vienas JAV ekspertas.
Aktualijos
Šiaurės Korėja išbandė dar vieną balistinę raketą
Šiaurės Korėja sekmadienį paleido balistinę raketą iš savo šiaurės vakarų regiono, pranešė Pietų Korėjos kariuomenė.
ŽYMA
BRANDUOLINIS GINKLAS