Meniu
Prenumerata

trečiadienis, rugpjūčio 17 d.

Komentarai
KOMENTARAS
Ukrainos mums laimėtą laiką turime protingai išnaudoti
Medaus mėnuo tiek ir tetruko – toks yra Lietuvos užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio niūrus vertinimas. Rusijos karo prieš Ukrainą ankstyvosiomis savaitėmis trumpai buvo susidariusi regimybė, kad lengvabūdiškos, arogantiškos, neišmanėliškos ir godžios „senųjų Vakarų“ šalys iš tikrųjų atsibudo dėl Rusijos keliamo pavojaus ir yra pasiruošusios priimti jam atremti reikalingų sprendimų bei aukų.
Komentarai
KOMENTARAS
Lietuvos ambicijos ir NATO šaltukas
Birželio pabaigoje vyksiantis NATO lyderių susitikimas Madride gali tapti istorinis tiek pačiam Aljansui, tiek Lietuvai. O gali ir netapti. Pirmasis ir
Aktualijos
GYNYBA
Baltijos šalių ir Lenkijos ministrai sieks esminio NATO sustiprinimo regione
Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai penktadienį Rygoje sutarė, kad per NATO viršūnių susitikimą Madride bus siekiama patvirtinti sprendimus dėl gynybos adaptacijos ir esminio gynybos sustiprinimo rytiniame Aljanso flange.
Aktualijos
ELEKTRA
G. Nausėda: spartesnė elektros tinklų sinchronizacija – svarbi užduotis
Prezidentas Gitanas Nausėda teigia palaikantis Europos Komisijos (EK) ketinimą įvertinti bendrų dujų pirkimų galimybę Europos Sąjungai iki žiemos užpildant gamtinių dujų saugyklas, tačiau svarbia užduotimi išlieka kuo spartesnis Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizavimas su kontinentine Europa.
Aktualijos
DUJŲ TERMINALAS BALTIJOS ŠALIMS
I. Šimonytė: vieno SGD terminalo Baltijos šalims pakaktų, tačiau „ne be rizikos“
Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo bei Inčukalnio dujų saugyklos Latvijoje galėtų pakakti trims Baltijos šalims apsirūpinti dujomis, tačiau toks scenarijus būtų „ne be rizikos“.
Pasaulis
DEGALŲ KAINOS
Degalai Lietuvoje – pigiausiai Baltijos valstybėse
Degalai kovo mėnesį smarkiai pabrango visose trijose Baltijos valstybėse, tuo tarpu dyzelino kainos augo gerokai sparčiau nei benzino. Pigiausi degalai regione – Lietuvoje, rodo agentūros BNS kaupiami duomenys.
NT ir energetika
ENERGETINIS SAUGUMAS
Premjerė: Baltijos šalys galėtų rasti suderintų sprendimų dėl rusiškų dujų
Lietuvos užsienio reikalų ministrui raginant Europą atsisakyti Rusijos naftos ir dujų, o energetikos ministrui aiškinant, kad Lietuva to kol kas negali padaryti saugodama kitų Baltijos šalių šalių energetinį saugumą, premjerė Ingrida Šimonytė pareiškė, kad šalys galėtų rasti suderintų sprendimų.
Aktualijos
SĄJUNGININKAI
Į Lietuvą atvyko papildomos JAV pajėgos, pratęsiama JAV bataliono rotacija
Reaguojant į saugumo situaciją dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje, į Lietuvą atvyko papildomos Jungtinių Valstijų pajėgos, pratęsiama ir JAV sunkiojo „3-66 Armor“ bataliono rotacija.
Aktualijos
SAUGUMAS
Lietuva pradės konsultacijas su NATO dėl šalies saugumo užtikrinimo
Prasidėjus Rusijos kariniams veiksmams Ukrainoje, Lietuva ketvirtadienį pradės konsultacijas su NATO dėl šalies saugumo užtikrinimo.
Aktualijos
GYNYBA
JAV į Baltijos šalis siunčia apie 800 pėstininkų, naikintuvų, sraigtasparnių
Jungtinių Valstijų prezidentui Joe Bidenui paskelbus apie sprendimą permesti Europoje dislokuotus JAV karius į Baltijos šalis, Pentagonas antradienį pranešė, jog į Lietuvą, Latviją bei Estiją bus siunčiami iš viso apie 800 pėstininkų, taip pat naikintuvai bei sraigtasparniai.
Pasaulis
ATSARGUMAS
Rytų ir Vidurio Europos šalys atsargiai vertina Vakarų diplomatiją su Rusija
Vystantis aštriausiai priešpriešai tarp Rusijos ir Vakarų šalių nuo Šaltojo karo pabaigos buvusios komunistinio bloko šalys ragina laikytis griežtesnės pozicijos ir nesileisti į kompromisus su Maskva.
Aktualijos
SAUGUMAS
NATO komiteto vadovas: nematome ženklų, kad Rusija siektų pulti Baltijos šalis
Komentarai
REDAKTORIAUS ŽODIS
Pasitikėjimo deficitas
IQ žurnalas jau antrą kartą sudaro posovietinių šalių indeksą, kuriame vertinama po Sovietų Sąjungos griūties atsikūrusių ir susikūrusių penkiolikos valstybių raida. Proga šiai analizei buvo pasirinkta šį istorinį lūžį lėmusio įvykio – 1991 m. žlugusio pučo Maskvoje – sukaktis. 2011-aisiais – dvidešimtosios, šiemet – trisdešimtosios metinės.
Aktualijos
MIGRANTAI
Latvija ir Estija taip pat svarsto apie fizinio barjero statybą pasienyje
Latvija ir Estija taip pat svarsto statyti fizinį barjerą savo pasienyje, ieškoma galimybių bendrai siekti europinio finansavimo išorinės Europos Sąjungos sienos apsaugai stiprinti, sako prezidento patarėja Asta Skaisgirytė.
Komentarai
KOMENTARAS
Ar vėl įsižiebs D. Grybauskaitės žvaigždė?
Liepos mėnesį įtakingiausias Briuselio institucijose (à la „Briuselio burbule“) leidinys Politico.eu pranešė, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė įvardijama kaip viena kandidačių į NATO generalinius sekretorius. Kiek tikėtina, kad Lietuvos atstovė taps galingiausio karinio aljanso vade?
ŽYMA
BALTIJOS ŠALYS