Meniu
Prenumerata

pirmadienis, rugsėjo 27 d.

Pasaulis
BALTARUSIJA
Nuteistos kalėti baltarusių opozicionierės M. Kalesnikavos sesuo: valdžia jos bijo
Baltarusijos teismui skyrus 11 metų įkalinimo bausmę opozicijos atstovei Maryjai Kalesnikavai, režimas atsikratė vieno pavojingiausių savo oponentų, sako jos sesė Tatsiana Chomič.
Pasaulis
BALTARUSIJA
Baltarusijos opozicionierei M. Kalesnikavai skirta 11 metų nelaisvės
Baltarusijos teismas svarbiai opozicijos veikėjai Maryjai Kalesnikavai, pernai vadovavusiai masiniams protestams prieš autoritarinį prezidentą Aliaksandrą Lukašenką, skyrė 11 metų įkalinimo bausmę.
Aktualijos
MIGRANTAI
M. Chodorkovskis: keldamas pabėgėlių krizę A. Lukašenka daro paslaugą Kremliui
Rusijos opozicijos atstovas, Atviros Rusijos fondo vadovas Michailas Chodorkovskis sako, kad pabėgėlių krizę Lietuvoje sukėlęs Baltarusijos autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka veikia nesavarankiškai, jis taip siekia padaryti paslaugą Kremliui.
Pasaulis
BALTARUSIJA
A. Lukašenka sako galintis „labai greitai“ palikti prezidento postą
Baltarusijos autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka pirmadienį pareiškė, kad gali „labai greitai“ palikti savo postą.
Pasaulis
MIGRANTA
A. Lukašenka liepė jėgos struktūroms uždaryti sienas
Baltarusijos autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka per susitikimą dėl padėties pasienyje nurodė savo jėgos struktūroms uždaryti „kiekvieną sienos metrą“, ketvirtadienį pranešė jo spaudos tarnyba.
Pasaulis
BALTARUSIJOS OPOZICIJA
Kijeve dingęs baltarusių aktyvistas V. Šyšovas rastas negyvas
IQ Tema
SĄJUNGINĖ VALSTYBĖ
Blogiausi draugai: ar prieš 22 metus pasirašyta Sąjunginės valstybės sutartis pasieks finišo liniją?
Baltarusijos diktatorius Aliaksandras Lukašenka tapo visiškai priklausomas nuo Rusijos.  1999 m. Rusijos ir Baltarusijos pasirašytoje dvišalėje sutartyje išdėstyta, kad abiejų valstybių sąjunga
IQ Tema
ES IR BALTARUSIJA
Europa prieš A. Lukašenką metų metus naudojo meduolio ir botago principą. Tai buvo klaida.
Viskas prasidėjo nuo vilčių. Vos žlugus Sovietų Sąjungai tuometė Europos Bendrija aktyviai įsitraukė į bendradarbiavimą su Baltarusija.  Beje, tai vyko visoje
Aktualijos
MIGRACIJA
Prezidentūra: migracijos tendencijos keisis į blogesniąją pusę
Neteisėtos migracijos iš Baltarusijos tendencijos keisis į blogesniąją pusę, sako prezidento vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Darius Kuliešius.
Aktualijos
MIGRANTAI
EK Lietuvai ketina skirti 10 mln. eurų migracijos keliamiems iššūkiams spręsti
Sprendžiant neteisėtos migracijos per Baltarusiją problemą, Europos Komisija (EK) Lietuvai dar rugpjūtį ketina skirti 10 mln. eurų, teigia vidaus reikalų eurokomisarė Ylva Johansson.
IQ Tema
DEMOKRATIJA BALTARUSIJOJE
Ilgai ir (ne)laimingai?
Nuo suklastotų Baltarusijos prezidento rinkimų praėjo beveik metai. Baltarusiai neketina pasiduoti, bet ar pavyks ką nors pasiekti? Turbūt niekas nei pačioje
Komentarai
RIMTI REIKALAI
Smulkieji diktatūros akcininkai
Neįmanoma išlošti šachmatų partijos, jei oponentas šūkaliodamas blaškosi po patalpą užsimaukšlinęs šalmą, figūras lentoje chaotiškai stumdo ledo ritulio lazda, o
Komentarai
REDAKTORIAUS ŽODIS
Ko nori baltarusiai?
Užgrobtoms valstybėms išsivaduoti iš okupacijos, o tautoms – iš diktatorių gniaužtų reikia vos kelių sąlygų. Kad režimas nusilptų, kad jam priešintis
Pasaulis
Minskui pasitraukus iš Rytų partnerystės programos, ES žada toliau palaikyti baltarusius
Europos Sąjunga pasirengusi toliau bendradarbiauti su baltarusiais nepaisydama Minsko režimo sprendimo sustabdyti šalies dalyvavimą ES Rytų partnerystės programoje, pareiškė Bendrijos užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis.   
Aktualijos
MIGRANTAI
G. Landsbergis: Lukašenkos režimas apgauna pabėgėlius pasinaudodamas jų nesaugumu
Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad autoritarinio Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimas, padėdamas pabėgėliams kirsti sieną su Lietuva, juos apgauna sukeldamas nepagrįstus lūkesčius.
ŽYMA
ALIAKSANDRAS LUKAŠENKA