Meniu
Prenumerata
antradienis, balandžio 7 d.
Komentarai
Autokratija
Pavasaris Vengrijoje šiltesnis V. Orbánui, ne šalies gyventojams
Pavasaris Budapešto gatvėse kiek kitoks nei įprasta: ištuštėję keliai, duris užvėrę restoranai ir nerimastingas žvilgsnis į kartas nuo karto praeinantį
Pasaulis
Kinija
Pakeliui į laisvę: kinų žmogaus teisių advokatas po penkerių metų kalėjimo uždarytas karantine
Po beveik penkerių metų kalėjime į laisvę paleistas žymus kinų žmogaus teisių advokatas, sekmadienį pranešė jo žmona. 44-erių Wang Quanzhangas pirmąkart
Aktualijos
Žmogaus teisių suvaržymai
Kova be taisyklių: koronavirusas rankas atriša ne tik autoritariniams lyderiams
Viruso COVID-19 sukelta pandemija autokratiniai lyderiai visame pasaulyje naudojasi kaip galimybe savo galioms stiprinti. Jų veiksmų modelis, regis, atsispindi ir
Kava su IQ
Iškirtinis interviu
J. Payette: „Švietimas yra trumpiausias kelias į gerovės valstybę“
Gimusi valstybėje, kurioje galimybės suteikiamos visiems, nepriklausomai nuo to, iš kur esi kilęs, kokia kalba kalbi, kaip atrodai, kokius pasirinkimus gyvenime darai, IQ žurnalui teigė Kanados generalgubernatorė Julie Payette. Per pirmąjį oficialų vizitą Lietuvoje ji su IQ apžvalgininke Kotryna Tamkute kalbėjosi apie švietimo galią, klimato kaitą ir žmogaus teises.
Aktualijos
Tendencijos
Veganai reikalauja galimybės rinktis
Veganas Jordi Casamitjana Didžiojoje Britanijoje laimėjo teismą prieš buvusią darbovietę, nes pastaroji jį atleido dėl pažiūrų į gyvūnų išnaudojimą. Lietuvoje panašių bylų dar nebūta, bet teisininkai tokios galimybės neatmeta, o veganai nori daugiau galimybių rinktis.
Aktualijos
Teisėkūra
Advokatūra prašo vetuoti turto civilinį konfiskavimo įstatymą
Seimo priimtas Turto civilinio konfiskavimo įstatymas kelia grėsmę žmogaus teisėms, teisinei valstybei bei demokratiniams teisės principams, pareiškė Lietuvos advokatūra.
Pasaulis
„Human Rights Watch“
Kinija vykdo intensyvų pasaulinį puolimą prieš žmogaus teises
 Kinija naudojasi savo ekonomine ir diplomatine galia vykdydama „intensyviausią“ visų laikų puolimą prieš pasaulinę žmogaus teisių apsaugos sistemą, antradienį paskelbė tarptautinė nevyriausybinė žmogaus teisių organizacija.
Pasaulis
„Human Rights Watch“
Į Honkongą neįleistas žmogaus teisių organizacijos vadovas
Kinija pirmadienį teisino draudimą žmogaus teisių organizacijos „Human Rights Watch“ (HRW) vadovui patekti į Honkongą ir sakė, kad nevyriausybinės organizacijos yra atsakingos už politinius neramumus šiame pusiau autonominiame mieste ir turėtų „sumokėti deramą kainą“.
Aktualijos
Saugumas
Žvalgybos įstatymo pataisos pajudėjo Seime
Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Darius Jauniškis sako, kad prezidento pasiūlyti Žvalgybos įstatymo pakeitimai nepažeistų žmogaus teisių.
Pasaulis
„Novaja Gazeta“
Dokumentinį filmą apie žurnalistus Rusijoje sukūręs režisierius: jie buvo mano herojai
Aštuoniolika mėnesių laikraščio „Novaja Gazeta“ redakcijoje praleidęs ir viską filmavimo kamera fiksavęs režisierius Askoldas Kurovas pripažįsta: kiekvieną dieną jie išgyvena naują dramą.
Komentarai
Visuotinės, lietuviškos, tavo ir kaimyno
Patyčios, smurtas prieš moteris ir vaikus, prekyba žmonėmis ir jų išnaudojimas, asmeninių duomenų apsauga, seksualinių mažumų teisės, žodžio laisvė atrodo neišsemiamos temos diskusijoms, o neretai ir pasipiktinimui kilti.
The Economist
Nepakantumas gėjams Artimuosiuose Rytuose: diegė britai, atsikratyti teks vietiniams
Kolonializmas, kultūriniai karai ir fundamentalistinių pažiūrų politikai suvaržė seksualinę laisvę Artimuosiuose Rytuose.
Aktualijos
Filipinų prezidentas tęsia kovą su įtariamais narkotikų prekeiviais
Filipinų prezidentas Rodrigo Duterte paragino šalies policiją kasdien likviduoti dešimtis įtariamų narkotikų prekeivių ir negailėjo pagyrimų pareigūnams, kurie šią savaitę
ŽYMA
ŽMOGAUS TEISĖS