Meniu
Prenumerata

penktadienis, rugpjūčio 14 d.
The Economist
Problemiški Vokietijos santykiai su Višegrado valstybėmis rodo, kad jos galios ribotos
Lenkijai, Čekijai, Slovakijai ir Vengrijai ne itin rūpi, ką mano Angela Merkel
Kultūra
Kovotojas iš bibliotekos
Pamatinės vertybės yra nuolatiniame pavojuje, todėl jų gynėjai visada turi išlikti budrūs. Taip sako Michaelas Žantovskis, Václavo Havelo bibliotekos Prahoje direktorius ir buvęs ilgametis šio legendinio Čekijos prezidento bičiulis bei bendražygis. Su Viktorija Vitkauskaite svečias kalbėjo apie ir šiandien aktualias V. Havelo idėjas.
Aktualijos
Po „Brexit“ išvykstančių ES piliečių skaičius padidėjo ketvirtadaliu, sumažėjo imigracija
Didžioji Britanija fiksuoja didžiausią per dešimtmetį iš šalies išvykstančių Europos Sąjungos piliečių pagausėjimą. Per 12 mėnesių, skaičiuojant iki kovo pabaigos, iš salyno išvyko iki 122 tūkst. žmonių.
Aktualijos
Prie NATO bataliono Lietuvoje 2018-aisiais gali prisijungti 250 čekų karių
Kitąmet prie Lietuvoje dislokuoto NATO bataliono turėtų prisijungti 250 Čekijos karių.
Aktualijos
Dešimtys tūkstančių čekų išėjo į gatves
Čekijos sostinėje ir kituose didžiuosiuose miestuose dešimtys tūkstančių žmonių trečiadienį protestavo prieš prezidentą Milošą Zemaną ir finansų ministrą Andrejų Babišą.
Aktualijos
Čekija: premjeras neatsistatydins, mėgins atsikratyti finansų ministro
Čekijos premjeras Bohuslavas Sobotka penktadienį pareiškė, kad persigalvojo dėl savo planų atsistatydinti vėliau šį mėnesį ir kad sieks pašalinti iš posto savo populiarų varžovą – finansų ministrą Andrejų Babišą, galinti laimėti vėliau šiais metais vyksiančius rinkimus.
Aktualijos
Čekijos ministras pirmininkas atsistatydina po ginčo su finansų ministru
Čekijos ministras pirmininkas Bohuslavas Sobotka antradienį pranešė paliekantis premjero postą dėl ginčo su milijardieriumi finansų ministru Andrejumi Babišu – jo populiariu politiniu varžovu, kuriam prognozuojama pergalė vėliau šiais metais vyksiančiuose rinkimuose.
Verslas
Čekijos planuose — naujas atominis reaktorius 2025 metais
Čekija gali jau 2025 metais pradėti statyti naują atominį reaktorių, pareiškė šalies premjeras Bohuslavas Sobotka.
Aktualijos
Žaidimai su demokratija
Višegrado grupė, kurią sudaro Vengrija, Čekijos Respublika, Slovakija ir Lenkija, įkurta 1991 m. kaip pagalbos sau priemonė siekiant priartėti prie Europos ir į ją integruotis. Šiandien Višegradas senojoje ES tapo kone keiksmažodžiu.
Aktualijos
Apsivalymas ugnimi
Žlugus komunistiniams režimams beveik visoje Vidurio ir Rytų Europoje bandyta išviešinti buvusius komunistų partijos narius ir ypač komunistinį režimą aptarnavusius slaptųjų tarnybų bendradarbius ir agentus. Vienos šalys liustracijos ėmėsi iš karto – 1989 ar 1990 m. (Rytų Vokietija ar Čekijos Respublika). Kitose valstybėse pastangos užtruko bemaž dešimtmetį ar darbai iki šiol nebaigti.
ŽYMA
ČEKIJA