Meniu
Prenumerata

pirmadienis, lapkričio 29 d.


ENERGIJOS KAINOS
Seimas patvirtino dujų ir elektros kainų augimo stabdymo planą
BNS
Fotobankas

Nuo sausio dujos, elektra ir šiluma gyventojams nebrangs tiek daug, kiek buvo prognozuojama – Seimas ketvirtadienį pritarė Vyriausybės planui nuo kitų metų pradžios amortizuoti didėjančias energijos kainas.

Parlamentarai priėmė penkių įstatymų pakeitimus, kurie leis energijos kainas nuo sausio padidinti mažiau negu jos kiltų nieko nedarant.

Lietuvos regionų frakcijos narys Remigijus Žemaitaitis Seimo sprendimą pavadino žmonių skurdinimo planu, o „darbiečių“ frakcijai priklausantis Artūras Skardžius tikino, kad šis planas kainų nesumažins, tik mokėjimus bus galima išdėlioti per kelerius metus.

„Nesumažins ir energetinio skurdo“, – teigė jis.

Pasak jo, „Ignitis“ turės skolintis 160–200 mln. eurų: „Skolą reikės grąžinti ir reikės grąžinti su palūkanomis.“

Dujų kainų augimas vartotojams bus išdėstytas iki penkerių metų.

Šilumos gamintojams leista didesnę dalį gamtinių dujų įsigyti ne per biržą, o tiesiogiai iš dujų tiekėjo. Šiuo metu per biržą jie privalo įsigyti ne mažiau kaip 50 proc. dujų metinio poreikio.

Elektros kainų augimą mažins ir tai, kad pusmečiui Seimas atidėjo terminą maždaug 500 tūkst. vartotojų pasirinkti nepriklausomą tiekėją, dėl kurio jie dar neapsisprendė ir tai turėjo padaryti iki gruodžio vidurio.

Preliminariai skaičiuojama, kad elektros kaina reguliuojamiems buitiniams vartotojams nuo sausio didės mažiau nei 20 proc., dujų kaina virykles turintiems žmonėms kils apie 20 proc. (nepriėmus pataisų ji didėtų 51 proc.), o dujomis šildantiems namus – apie 30 proc. (83 proc.).

Šildymo kainų augimą, be kita ko, bus bandoma stabdyti griežtinant daugiabučių administratorių priežiūrą. Pasak energetikos ministro Dainiaus Kreivio, tvarkingi šilumos mazgai leistų sutaupyti 10 proc. šilumos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 11 04 13:26
Spausdinti