Meniu
Prenumerata

sekmadienis, spalio 17 d.


Energetikos ministras: Lietuva Indonezijoje galėtų plėtoti biomasės ir SGD projektus
BNS
(BNS nuotr.).

Lietuvos bendrovės Indonezijoje galėtų plėtoti suskystintų gamtinių dujų (SGD) bei biomasės projektus, įsitikinęs Lietuvos energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Trečiadienį Lietuva ir Indonezija pasirašė bendradarbiavimo memorandumą energetikos ir energijos taupymo srityse. Pasak ministro, dokumentas yra bendro pobūdžio, tačiau vilčių suteikia Indonezijos noras kuo greičiau siekti rezultatų energijos gamyboje. „Ta pradžia yra daug žadanti, nes ne tik pats memorandumas, kuris yra bendro pobūdžio, bet ir gavau patikinimą iš ministro, viceministrų, kad turėtume siekti tai paversti praktiniais veiksmais. Indonezija yra suinteresuota kaip įmanoma greitesniais rezultatais“,  BNS telefonu iš Indonezijos sakė Ž. Vaičiūnas. Indonezijoje kartu su Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite vieši saulės jėgainių gamintojos „Solitek“, „Klaipėdos naftos“, „Baltpool“, Lietuvos biomasės energetikos asociacijos „Litbioma“ atstovai. Anot Ž.Vaičiūno, pokalbiai teikia vilčių, kad „Klaipėdos nafta“, kuri ketina dalyvauti kitų šalių SGD projektuose, galėtų tapti Indonezijos partnere.
Anot Ž.Vaičiūno, pokalbiai teikia vilčių, kad „Klaipėdos nafta“, kuri ketina dalyvauti kitų šalių SGD projektuose, galėtų tapti Indonezijos partnere.
„Potencialas yra didžiulis, rinka yra didžiulė. Kalba apie 30 small scale (mažos apimties BNS) stotelių, taip pat apie kažkur tai 10 FSRU (plaukiojančių SGD laivų-saugyklų  BNS) terminalų. Šiuos pokalbius matyčiau kaip žvalgybinio požiūrio, abi pusės žiūri, kur yra sąlyčio taškai“, tikino ministras. Anot Ž. Vaičiūno, Indonezijoje dar nėra galutinai apsispręsta, kaip turėtų atrodyti galutinis energijos balansas kiek būtų naudojama dujų, biomasės ir kitų energijos išteklių. Tačiau jis tikino, kad Indonezijoje susidomėta Lietuvos biomasės technologijomis. „Aš buvau maloniai nustebintas jų susidomėjimu Lietuvos biomasės technologijų potencialu, nes kaip tik turime atstovų iš to sektoriaus. (...) Susidomėjimas biomasės technologijomis yra didžiulis, aišku, yra tam tikrų technologinių klausimų, nes čia biomasė kitokia negu Lietuvoje ir dėl to yra technologinių iššūkių, kuriuos turėtų spręsti Lietuvos bendrovės, jei norėtų dalyvauti šioje rinkoje“, sakė energetikos ministras. Indonezija yra ketvirta didžiausia suskystintųjų gamtinių dujų eksportuotoja pasaulyje. „Klaipėdos naftos“ vadovas Mindaugas Jusius BNS neseniai teigė, kad įmonė iki 2020-2025 metų galėtų dalyvauti 5-6 SGD projektuose visame pasaulyje ir iš jų kasmet gauti apie 15 mln. eurų pelno. Tačiau, anot jo, į Azijos regioną bendrovė kol kas žiūri atsargiai. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 05 18 14:00
Spausdinti