Meniu
Prenumerata
antradienis, vasario 18 d.
Valstybės šimtmetį Kaunas nori įamžinti meniniais akcentais
IQ
Kauno Senamiestis.

Kaunas, regis, mielai parodytų Vilniui, kaip organizuoti svarbių valstybės sukakčių įamžinimą. Sostinėje valdininkams, menininkams ir visuomeninkams bergždžiai ginčijantis dėl skirtingai suvokiamų valstybės šimtmečio paminklinių akcentų, Kaunas planuoja dar kartą pademonstruoti tvirtos rankos ir greitų sprendimų politiką.

Kauno savivaldybė ragina sutelkti visas kūrybines jėgas tam, kad valstybės jubiliejus būtų įamžintas ir laikinojoje sostinėje ir šiam tikslui įgyvendinti paskelbė trečiąjį konkurso „Kauno akcentai“ etapą. Laiko idėjoms suformuluoti ir pateikti skirta galvojant apie spaudžiančius sukakties terminus – iki  rugpjūčio 11 d. Visas pateiktas idėjas vertins nepriklausoma komisija, kurioje – architektas Algirdas Kaušpėdas, dailininkas Ray (Rimvydas) Bartkus, diplomatas Vygaudas Ušackas, Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Eugenijus Nalevaika, skulptorius Kęstutis Balčiūnas,  architektas, miesto tarybos narys Jonas Audėjaitis, Kauno mero pavaduotojai Simonas Kairys ir Povilas Mačiulis bei savivaldybės administracijos atstovai Saulius Rimas ir Algimantas Sprindys. Savivaldybė paskelbė, kad meno kūriniai turi architektūriškai, urbanistiškai ir meniškai įsikomponuoti pasirinktoje aplinkoje, nekelti asociacijų su kitais miestais, turėti meninę vertę, būti išskirtiniai, originalios formos bei turinio. Kūriniai taip pat gali būti interaktyvūs ir šiuolaikiški, tačiau išlaikantys semantinį ir kompozicinį ryšį su pasirinkta teritorija.
Meno kūriniai turi architektūriškai, urbanistiškai ir meniškai įsikomponuoti pasirinktoje aplinkoje, nekelti asociacijų su kitais miestais.
Ypatingą dėmesį prašoma skirti vietos pasirinkimui, kad nekiltų jokių klausimų ir abejonių dėl lokacijos. Tikimasi aiškaus pagrįstumo, istorinių sąsajų. „Šiame konkurse būtinas menininko ir architekto bendradarbiavimas, parenkant kūrinio mastelį ir vietą. Norėtųsi, kad autorius įsijaustų į konkrečią erdvę, įsivaizduotų, kaip judės žmonių srautai, kad kūrinys priverstų stabtelti, nepaliktų abejingų, o gal net ir įkvėptų pasidomėti istorija“, – sakė Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas E.Nalevaika. Idėjas galima siūlyti visoms Kauno viešosioms erdvėms. Objektai gali būti pritaikyti bet kuriai miesto vietai, tačiau didžiausią dėmesį kviečiama atkreipti  į miesto centrą: Naujamiestį  ir Senamiestį.
Kaune neseniai pastatytas paminklas pirmajam miesto burmistrui Jonui Vileišiui. Idėjų autorių nevaržys jokie apribojimai, o dalyvauti ir paraiškas pateikti gali visi. Konkurse nugalėjusias idėjas jų autoriai galės įgyvendinti patys arba patikėti jų realizavimą kitiems profesionaliems.  Projektui įgyvendinti iš Kauno miesto savivaldybės biudžeto galės būti skiriama iki 100 proc. tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Idėjų įgyvendinimui šių metų miesto biudžete numatyta dvigubai daugiau lėšų nei pernai – beveik 400 tūkst. eurų. Visa informacija apie konkursą skelbiama internetinėje svetainėje http://akcentai.kaunas.lt  
2017 07 18 16:53
Spausdinti