Meniu
Prenumerata
ketvirtadienis, vasario 20 d.
KINAS
Išdalyti „Oskarų“ apdovanojimai: triumfavo „Parazitas“, be prizų neliko ir „Džokeris“
BNS ir IQ
Scanpix
Režisierius Bong Joon-ho

Sekmadienį Los Andžele įvyko 92-oji JAV Kino akademijos apdovanojimų ceremonija.

Pietų Korėjos režisierius Bong Joon-ho pelnė geriausio filmo „Oskarą“ už juodojo humoro komediją „Parazitas“ (Parasite, Gisaengchung). Ši juosta taip pat laimėjo geriausio tarptautinio filmo ir geriausio originalaus scenarijaus kategorijose.

„Po laimėjimo geriausio tarptautinio filmo kategorijoje maniau, kad šiai dienai jau viskas ir ruošiausi pailsėti“, – šmaikštavo linksmai nusiteikęs kino kūrėjas, atsiėmęs apdovanojimą, į kurį taip pat pretendavo Samas Mendesas, Martinas Scorsese, Quentinas Tarantino ir Toddas Phillipsas.

Bong Joon-ho taip pat išreiškė pagarbą savo varžovams.

„Kai buvau jaunas ir studijavau kinematografiją, išgirdau posakį, įsirėžusį giliai man į širdį: „Tai, kas labiausiai asmeniška, yra kūrybingiausia“, - kalbėjo jis. – Tai yra mūsų didžiojo Martino Scorsese citata.“

„Jeigu žmonėms JAV būna nežinomi mano filmai, Quentinas visuomet įtraukia mano filmus į savo sąrašą“, – pridūrė jis.

„Quentinai, myliu tave“, – režisierius pareiškė anglų kalba ir vėliau pridūrė, kad norėtų pasidalyti apdovanojimą su penkiais kitais nominuotaisiais.

„Ačiū jums. Gersiu iki kito ryto. Ačiū jums“, – kalbėjo Bong Joon-ho.

Geriausi aktoriai – Joaquinas Phoenixas ir Renée Zellweger

Holivudo žvaigždė Joaquinas Phoenixas sekmadienį pelnė geriausio aktoriaus „Oskarą“ už vaidmenį filme „Džokeris“ (Joker), įveikęs varžovus Antonio Banderasą, Leonardo DiCaprio, Adamą Driverį ir Jonathaną Pryce'ą.

J. Phoenixas pirmąkart buvo pagerbtas JAV Kino akademijos apdovanojimu po kelis mėnesius trukusios kontroversijos dėl veikiau nekomercinės juostos apie Betmeno nesutaikomo priešininko kilmę, kursčiusios nuogąstavimus, kad ji gali kurstyti smurtą, nors „Džokeris“ vieną po kito skynė nominacijas ir apdovanojimus.

„Dalijamės ta pačia meile – meile kinui. Ši raiškos forma suteikė man itin neįprastą gyvenimą“, – sakė aktorius ir jausmingai kreipėsi į Holivudą, kad „pasinaudotų mūsų balsais neturinčiųjų balso labui“ ir „kovotų su neteisingumu“.

Apsiašarojęs J. Phoenixas savo kalbą užbaigė pagerbdamas savo brolį Riverį, kuris mirė 1993-aisiais, būdamas 23 metų, nuo per didelės narkotikų dozės.

„Skubėk gelbėti su meile – ir ateis ramybė“, – J. Phoenixas citavo savo brolio žodžius.

Geriausia aktore tapo šešerius metus didžiajame ekrane nesirodžiusi Renée Zellweger už savo vaidmenį filme „Džudi“ (Judy). Ji dedikavo savo laimėjimą Holivudo legendai Judy Garland.

„Judy Garland savo laiku nesulaukė šios garbės. Esu tikra, kad šis momentas yra pratęsimas pagerbiant jos palikimą“, – kalbėjo aktorė, priimdama savo antrąjį „Oskarą“.

Visi laimėtojai

Geriausios kinematografijos kategorijoje „Oskarą“ laimėjo filmas „1917“, kurį režisavo Rogeris Deakinsas. Filmas taip pat laimėjo „Oskarus“ už geriausius specialiuosius efektus bei geriausią garso suvedimą.

Geriausio adaptuoto scenarijaus laimėtojasTaikos Waititi filmas „Zuikis Džodžo“. 

Geriausių antraplanių aktorių prizais apdovanoti Laura Dern („Vedybų istorija“) ir Bradas Pittas („Vieną kartą Holivude“).

Geriausiu pilnametražiu animaciniu filmu tapo „Žaislų istorija 4“, geriausiu trumpametražiu – „Hair Love“.

„Oskaru“ džiaugėsi ir Eltonas Johnas, kadangi geriausia daina tapo „(I’m Gonna) Love Me Again“ iš biografinio filmo apie atlikėją „Rocketman“Geriausio originalaus garso takelio „Oskarą“ laimėjo „Džokeris“. Geriausiu garso montažu pripažintas filmo „Le Manas'66. Plento karaliai" (Ford v Ferrari) komandos darbas. Šis filmas taip pat gavo „Oskarą“ už geriausią montažą.

Prizus už geriausius kostiumus laimėjo „Mažosios moterys“, geriausią makiažą ir šukuosenas„Skandalas“ (Bombshell), geriausio gamybos dizaino„Vieną kartą Holivude“.

Geriausio dokumentinio filmo „Oskaras“ atiteko juostai „American Factory“, pasakojančiai apie kinų milijardieriaus vėl atidarytą JAV gamyklą vadinamojoje Rūdžių juostoje. Geriausio trumpametražio dokumentinio filmo prizą atsiėmė „Learning to Skateboard in a Warzone (If You’re a Girl)“ kūrybinė komanda.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 02 10 07:30
Spausdinti